Dobrý den, s přítelem jsme se začali snažit o miminko. Je to teprve par dni, mesicky bych měla dostat začátkem příštího měsíce. Chtěla bych se zeptat, po jaké době po pohlavním styku se ukáže jestli jsem těhotná. Popřípadě by mě zajímalo jaká je šance, v minulosti jsem byla na operaci měla jsem cisty a taky srusty. Cisty se mi často opakuji, mohli by jste mi něco doporučit aby se nám lépe dařilo a měli jsme miminko co nejdřív. Děkuji
Těhotenství se dá nejdříve zjistit cca 5.den po vynechání menses. Celorepublikový průměr na otěhotnění je 9 měsíců při nechráněném, pravidelném pohlavním styku. Teprve po 1 roce to začínáme vyšetřovat. Doplňky stravy třeba Inofolic a Folandrol byd doporučil ,pro vás a partnera.

Dobry den, nestresujte se tim ze chcete okamzite otěhotnět, nekdy to příroda zařídí sama, nebojte se. Otěhotnět muzete obvykle uprostřed cyklu kdy je ovulace a pak pockate jeden nebo dva tydny kdyz nedostanete menses a muzete na kontrolu ke gynekologovi pripadne jen na odbery HCG. Dale se pak jiz postupuje podle nalezu.
Drzim palce
MUDr Ludek Fiala PhD MBA
Domluvte se svým gynekologem, lze měřit basální teploty a dle ní naplánovat pohl. styk v době kdy se uvolnuje vajíčko. Cysty na vaječnících je dobré také kontrolovat
podle mých zkušeností nejcitlivější testy hCG mohou být pozitivní 26. den 28mi denního cyklu. Ultrazvukem lze spolehlivě objevit těhotenství v 5. až 6. týdnu, dle typu přístroje.
Co se týče možnosti otěhotnění souhlasím s předchozími odpověďmi. Hlavně se nestresovat, protože jsou známé sterility čistě psychogenní etiologie. Teprve když se po půl roce nepodaří otěhotnět začal bych s měřením bazálních teplot eventuelně s UZ měřením folikulů k ověření spolehlivosti měření teplot a dále dle výsledku.