Dobrý den Prosím vás, mam otázku ohledně zdravotních rizik spojenych s amalgamovou plombou Na inter

Dobrý den
Prosím vás, mam otázku ohledně zdravotních rizik spojenych s amalgamovou plombou Na internetu lze dohledat naprosto protichudné informace Jak to tedy je dle Vašeho názoru? Děkuji mnohokrát za odpověď
Dobrý den, stále je to jedna z nejtrvalejších a mechanicky nejodolnějších přímých výplní(tedy zhotovených v ústech), o toxicitě jsem přesvědčena, ne však v podobně dnes továrně dávkovaných amalgamů při správném zhotovení výplně.

stejně jako se setkáváte s protichůdnými informacemi na internetu, ani lékaři nejsou v tomto směru názorově jednotní. Někteří z mých kolegů nedají na amalgám dopustit. Uznávám, že existují určité indikace, kde je amalgám nezastupitelný. Ptáte se mě ale na můj osobní názor a ten zní: Nejsem přesvědčena o zdravotní nezávadnosti amalgámových materiálů, a proto se snažím amalgám používat co nejméně.
Dobrý den, takové věci nemají zaležet od nazoru jednotlivých lekařů. Podle výsledku WHO (World Health Organization) amalgam je přičinou vzniku sklerozy u člověka a taký působi na onemocnění ledvin. A k tomu z 2019 je zakazan EU. Mužete se podivat u mně v profilu, jak je možné estetický a funkční změnit Amg výpln` na bilou.
Dobrý den, stále je to jedna z nejtrvalejších a mechanicky nejodolnějších výplní, o škodlivosti jsem přesvědčena, ale více jsou ohroženi zubaři při odvrtavani starých výplní, při práci s nimi, dnes jsou k disposici moderní způsoby, pokud tedy jde o nový zákrok volím já za sebe bílou výplň, ale pokud již máte v ústech amalgam a není důvod vrtat, nechte si jej.