Dobrý den, prosím o radu. Poslední dva roky trpím častým a nepravidelným menstruačním krvácením.

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

prosím o radu. Poslední dva roky trpím častým a nepravidelným menstruačním krvácením. Mám jakoby podvojné krvácení, jedno je vždy po přibližně po 24 dnech a je pravidelné, ale druhé se mi objevuje například 5. den po skončení menstruace a trvá asi 4 dny. Pokud se neukáže 5. den po první menstruaci, tak se ukáže okolo 17. dne znovu (pokud ne přímo menstruace, tak alespoň špinění) a při námaze mě pobolívá v podbřišku. Abych mohla fungovat, beru Ascorutin 3 * 2 tablety vždy celé 3 týdny, ale to nic neřeší (beru ho s menšími přestávkami dva roky). Pomůže hormonální antikoncepce? Jaká? Jsou i jiné možnosti (homeopatické)? Je mi 35, hormonální antikoncepci jsem nikdy nebrala, jen jsem v únoru 2017 užívala Norethisteron 21 dní na zastavení neidentifikovatelného krvácení (předepsali mi ji na pohotovosti, zabralo to, ale po vysazení vše jako před tím), nikdy jsem nebyla těhotná.

Děkuji
S pozdravem
Dobrý den. Bez vyšetření se těžko vyjádřím k příčině nepravidelného krvácení, může jít jak o hormonální, tak organickou příčinu. Pokud se jedná o hormonální nerovnováhu vyzkoušet samozřejmě můžete jak přírodní preparáty (homeopatika, byliny, bylinné směsi) , tak hormonální antikoncepci či užívání gestagenů v druhé půlce cyklu.
s pozdravem MUDr. Magda Szewczyk