Dobry den muj syn bude mit za 2 mesice 3 roky. Nez nastoupil do skolky, tak byl komunikativni hral s

3 Počet odpovědí:
Dobry den muj syn bude mit za 2 mesice 3 roky. Nez nastoupil do skolky, tak byl komunikativni hral si s detmi vse bylo v pradku.Ve skolce se sice napapa, ale misto hrani jen chodi a porad opakuje "maminka prijde" ted to zacal delat i u babicek chce byt porad jen semnou a doma. Jak to mam resit?
Dobrý den, adaptace každého dítka v mateřské škole trvá různě dlouho, mnohdy i měsíc a déle. Je to velká změna a syn se může ujišťovat, že si jej vyzvednete, může být nejistý, doporučuji nespěchat a mluvit o tom pozitivním, co ve školce zažil, co se mu líbilo. Osvědčuje se ráno před rozloučením domluvit, kdy ho vyzvednete, aby měl jistotu ,kdy přijdete. Napadal mne ještě- Neporadily by i paní učitelky, které jsou v tomto zkušené? Případně pokud by adaptace trvala neúměrně dlouho nebo s výrazným emočním doprovodem, můžete se objednat na konzultaci k dětskému psychologovi či psychoterapeutovi.
Přeji ať toto období zvládnete a syn se z docházky a z nových kamarádů těší.
Mgr. G. Luková Sittová