Dobry den, prosim o radu, od konce roku 2018, pozoruji na jednom z varlat (levem) drobou bulku. Puvo

1 Počet odpovědí:
Dobry den, prosim o radu, od konce roku 2018, pozoruji na jednom z varlat (levem) drobou bulku. Puvodne jsem ji objevil nekdy v prosinci 2018 v noci a zapomnel, kdyz jsem ji znovu nahmatal v unoru 2019, zacal jsem situaci resit. Navstivil sveho praktickeho lekare a po jeho vysetreni jsem se objednal na urologii. Bulka byla po vysetreni pohmatem a ultrazuvkem oznacena za cystu, spermatokelu primo v obalu varlete. Ultrazvukem my byla vysetren i oblast trisel, vse v poradku. Bylo mi doporuceno situaci sledovat. Mesic na to jsem mel pocit, ze bulky jsou dve, navstivil jsem znovu stejnou urologickou ambulanci, ale nyní s jinym lekarem a znovu se stejnym vysledkem. Zhruba v kvetnu jsem mel lehke jednorazovou bolesi na spicce penisu pri moceni, byl jsem na dovolene, obtize rychle prestaly, respektive mam od te doby pocit lehkeho tlaku na levem trislu v urovoni vycnelku panevni kosti, tahani jde nekdy az k varleti, zaroven jsem si v sourku u leveho varlete nahmatal volne se pohybujici kulicku. Navstivil jsem urologa do tretice s jiz lehce provinilym pocitem. Dle vysetreni UZ je varle naprosto v poradku, jsou zde dve spermatokely a udajne tezce zjistitelna "skrotalni myska". Urolog mne poslal na vysetreni krve, kde provedl mmjn stanoveni rakovinovych markeru, vse v poradku. Pres leto jsem byl vetsinu casu mimo CR, cestoval jsem. Lehky pocit tahani v trisle ale po vetsi cast zustava, vyjma dovolene, kdy jsem nesportoval, na varleti pribyla uplne stejna bulka (asi spermatokela), jako zbyvajici dve, stejna velikost, pres kuzi sourku stejna bila barva, elasticka, nebolestiva, nahmatatelna v obalu varlete a pevne ohranicena. Obcasne, ale caste tahani si neumim vysvetlit, bud souvisi se spermatokelami, nebo mozna s castou fyzickou zatezi, posledni rok nerovnomernou, kdy denne na delsich prochazkach tlacim kocar s didetem pravou rukou a dochazi tak mozna k vetsimu namahani svalu a jejich uponu u leve panevni kosti. Hledal jsem pricinu tohoto tahani, mnoho let pravidelne cvicim, hledal jsem tak nejednostranou zatez a napadlo me pouze toto. Pripadam si ale jiz nepristojne. Spermatokela pribyla, dle urologa a vysetreni je vse v poradku. V trisle me lehce taha. Rad bych se zeptal, zda-li tyto priciny a nasledky davaji smysl, jak pripadne dale postupovat? Mam situaci jen sledova ta resit při vyraznejsim zhorseni, zmene? Zkusit jiného urologického lekare, odrinaci? Přes veskera vyse uvedena vysetreni se věci dále nezabývat? Dekuji
Nechal bych si udělat pro jistotu UZ cév v dané oblasti k vyloučeni event . aneurysmatu(vydutě) Při normální nálezu bych to uzavřel jako sy bolestivych trisel resp bych se tím už více neznepojokoval