Dobrý den, můj dotaz se týká možné spojitosti lymfedému a tetování. Jestli je tetování možnou příč

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
můj dotaz se týká možné spojitosti lymfedému a tetování. Jestli je tetování možnou příčinou. Osobně mám oboje několik let, na přesnou příčinu lymfedému se nikdy nepřišlo, ale teď uvažuji nad dalším tetováním a váhám. Lymfedém je na LDK lýtko +3 cm a stehno +5 cm v nejširší části v rozporu s PDK. Stabilně se už několik let drží v uvedených číslech.

Děkuji
Dobrý den,
mohlo by se jednat o primární, čili vrozený, lymfedém. %Ze by lymfedém vznikl na základě tetování možné není. Ale rozhodně nedoporučuji tetování lymfedémem změněné končetiny.
dr. Krejčová