Dobrý den, moje 19ti mesicni dcerka ma dlouhodobe problemy s psychogenni zacpou. Kaka jednou za 3-4

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, moje 19ti mesicni dcerka ma dlouhodobe problemy s psychogenni zacpou. Kaka jednou za 3-4 dny.... nedari se mi obnovit nuceni na stolici kazdy den. Nekdy davam Forlax v pomerne velkych davkach (8g). Rada bych se zeptala jestli se na Forlaxu muze vytvorit zavislost? Bojim se ho pouzivat dele jak 14 dni. Ale je to jedine co dokaze stolici zmekcit i kdyz ji ma v sobe 4 dny.
Souhlasím s paní doktorkou, jen bych dodala, že jej můžete používat pravidelně dlouhodobě, doporučuje se min. cca 3 měsíce , aby se stolice a režim vyprazdňování zafixoval, dítě nemělo tuhou stolici, nebyla tím pádem ev.poraněná sliznice konečníku a nebálo se na stolic jít /že to bude bolet/ a tím se pak vše postupně upraví. Je potřeba samozřejmě dávat pozor na stravu, dostatek zelenininy ,ovoce, tekutin, omezit sladkosti apod.