Dobrý den, dlouhodobě trpím pocity strašného smutku. Během posledních 3 let jsem si prošla 3mi rozc

dlouhodobě trpím pocity strašného smutku. Během posledních 3 let jsem si prošla 3mi rozchody, stále se stejným partnerem. Poslední proběhl před čtvrt rokem, ze stejných důvodů, jako předchozí - přítel mě dle jeho vl.slov přestal milovat a hned po rozchodu si našel novou slečnu. Od té doby denně brečím. Brečela jsem i předtím, když jsme byli spolu (současný stav trvá cca rok), předtím to bylo méně intenzivní (1 za 4 dny). Vztah nebyl šťastný, nicméně i během světlejších období mě ty slzy vždycky přepadly - bezdůvodně.. Večer doma,při čtení, v autobuse, kdekoli.. Neustále mám pocit zklamání (z okolí i sebe sama), pocit, že nemám kolem sebe nikoho blízkého, komu by na mě záleželo. A na kom by záleželo mně. Myslíte, že tyto problémy byly způsobené nevhodným partnerem? Že se to časem, až odezní nejčerstvější vzpomínky, zlepší, nebo je třeba vyhledat odborníka? Občasné smuteční nálady jsem mívala už dřív, než jsem ho poznala.. S ním se jen rapidně probloubily. Přítele se momentálně snažím ignorovat, ztráta úplného kontaktu ale není možná kvůli množství vazeb na sociálních sítích a společným přátelům. Je mi 23. Moc Vám děkuji za reakci.
Možná to můžete zvládnout sama. S odborníkem máte šanci, že "hojení" bude rychlejší a že i následná životní spokojenost se dostaví dřív a víc do hloubky. Jestli o sebe chcete pečovat, ráda Vás poznám osobně

Dobrý den, na Vašem místě bych na to nezůstávala sama. Věřím, že jste už vyzkoušela vše, co Vás v danou chvíli napadlo, jak říkáte, pomůže to na chvíli, ale pak se to vrátí jako bumerang. Odborníka může napadnout úplně jiný pohled, který přes Váš smutek nevidíte a ani sama nemůžete. Psychoterapie by Vám mohla pomoci poznat a pochopit, co Vaše emoce signalizují a proč se Vám tyhle zkušenosti opakují. Mám dojem, že by pro Vás mohla být užitečná práce na sobě samé, abyste se vnitřně posílila a zvládla si najít takovou podobu vztahu, nebo partnera, se kterým budete budovat spokojenější a stabilnější vztah. Ale k tomu je často potřeba pracovat na tom, abyste Vy sama se posunula. Přála bych Vám zažít tem pocit, co mají mí klienti poté, co se vnitřně "narovnají" a získají větší pochopení pro sebe a sebedůvěru. Klidně mi napište, ráda Vám budu užitečná.
Dobrý večer, ráda bych Vás povzbudila k tomu, abyste hledala odvahu najít řešení. K tomu je někdy potřeby využít nezávislou osobu, odborníka. Spolu s partnerem můžete využít párovou psychoterapii, nebo si najít nový vztah. V této podobě Vás bude situace jen ubíjet a nic se nezmění. V dlouhodobé vztahové krizi jste ztratila jistotu a sebedůvěru. Jsou to ale jen negativní pocity, nikoli realita. Vyhledejte psychologa a využijte jejich podpory v sebeléčení a nalezení spokojeného vztahu. Budete šťastná, nebojte, jen to nevzdávejte.