Dobrý den, mám nízké sebevědomí, neumím mluvit před lidmi a často hledám slova při běžném rozhovo

5 Počet odpovědí:
Dobrý den,

mám nízké sebevědomí, neumím mluvit před lidmi a často hledám slova při běžném rozhovoru. A o problémech něco si zapamatovat ani nemluvě. Zkouškové mi opravdu dává zabrat a možná je to i důvod proč se cítím zas tak mizerně. Ve stresových situacích nedokážu vytvořit smysluplnou větu nebo rovnou zapomenu co jsem chtěl vlastně říci. Dříve jsem měl pochmurné nálady jen občas. Bylo to také v době, kdy jsem si ještě říkal, že jsem dost mladý a určitě se to časem zlepší. Jenže teď už studuji vysokou školu a já si pořád připadám stejně. Rád bych se dostal z neustálého negativního myšlení a nerozhodnosti, které mě provází nejspíš od narození. Jsem obklopen lidmi, kteří jsou úspěšní a ničeho se nebojí a v porovnání s nimi si připadám ztracený a k ničemu. Jako kdybych se zasekl ve vývoji a nedosáhl plnoletosti.
Poslední dobou začínám až nebezpečně všechno odkládat a vyhýbat se pro mě stresujícím záležitostem. Donekonečna to však takhle dělat nejde a odkládáním si to jen zhoršuji a dostávám se do letargie z toho, že zas selhávám. Jsem i pak často nervózní. Myslím si také, že má narušená psychika se projevuje angínami, které mám i třikrát do roka.
Už nevím, co mám dělat. Snažil jsem se to řešit například přes regresi nebo homeopatii, ale bohužel mi to nevydrželo dlouho, nejspíš i kvůli tomu, že jsem výrazné zlepšení nepociťoval a také, že jsem do toho už nemohl tolik investovat. Asi bych řešení viděl v pravidelné psychoterapii. Bohužel školní psychoterapeut je maximálně vytížen a nejspíš řeší akutnější případy. Nemůžu si však dovolit dražšího terapeuta a finanční možnosti mi dovolují zaplatit maximálně okolo 600 za hodinu terapie a slevy na pojišťovnu také nepodporuje každý. Když by se mi však podařilo mé problémy alespoň trochu zmírnit, tak by to bylo k nezaplacení.

Rád bych si proto tady našel vhodného terapeuta, který by mi dokázal pomoc a třeba má již s podobným případem zkušenosti.

děkuji
Dobrý den, dle popisu Vašich obtíží byste skutečně mohl mít prospěch ze systematické psychoterapie. Píšete, že máte tendenci věci odkládat, na konzultaci bych Vám ale doporučoval objednat se co nejdříve, obdobné psychické potíže mají tendenci ke chronifikaci a když na nich začnete pracovat v nízkém věku, terapie jde také rychleji.
Nevím sice, odkud jste, ale domnívám se, že snad kromě Prahy byste psychoterapeuta, který pracuje za 600 Kč/hodinu, našel kdekoli - já například právě za tuto cenu pracuji v Brně a Boskovicích. Pokud byste si takovou péči opravdu nemohl dovolit ani po osekání ne zcela nezbytných výdajů, doporučuji vám oslovit svou zdravotní pojišťovnu s žádostí o předání kontaktů na klinické psychology ve Vašem regionu.
Přeji vám hodně zdaru!