Dobrý den, již měsíc užívám antikoncepci Jeanine a teprve nyní jdu na testy srážlivosti krve. Bude mít toto užívání HA vliv na výsledky nebo je srážlivost dána geneticky a nelze tak její výsledky ovlivnit? Zajímá mě, jestli jsem na testy měla jít pr D užíváním, aby teď výsledky nebyly zkreslené.
Jiří Zahrádka
Jiří Zahrádka
gynekolog
Ústí nad Labem
Také dobrý den! Testy na poruchy srážlivosti krve se v České republice při nasazení antikoncepce standardně nedělají. Máte v rodině nějaké rizikové faktory? Proč a kdo Vás na tyto testy poslal? Nicméně: užívání antikoncepce nijak neovlivňuje poruchy srážlivých faktorů krve. Ty jsou každému vrozené. Antikoncepce může, při poruchách srážlivosti, mírně tuto poruchu zhoršovat, zvláště, pokud žena kouří. Poruch srážlivosti je více. Vždy je, pokud se taková vrozená porucha zjistí, vhodné důkladně to prodiskutovat s lékařem - HAEMATOLOGEM. Tito lékaři mají (nic ve zlém) obvykle tendenci užívání hormonální antikoncepce "zakazovat", nenavrhnou ale, variantu antikoncepce. Kondom? Tělísko? Přitom 1 potrat a ještě více těhotenství, je při poruchách srážlivosti krve větší riziko, než několik let užívání nízkohormonální antikoncepce. S tím máme my, gynekologové, trochu problém. Nicméně nezoufejte - ještě nemáte výsledky! Věřím, že testy dopadnou dobře! (1.8.2019)

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se