Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mi nemůžete poradit, mam uz měsíc pocit že se mi špatně dýchá,NEVIM ale jestli to je pocit nebo fakt. Když na to moc nemyslím tak usem v pohodě. špatně se mi polyká nekdy polknu az na po druhé, začínám v tu chvíli mit strach rozbusi se mi srdce,. Večer jak jdu spát a přes den pořád na to myslím ???? nikdy jsem to neměla tohle co ted prožívám bojim se ze se mi neco stane, zastavi srdce a tak, bojim se ze nepolknu., Nevite prosim vás co to může byt? Neřekla bych ze jsem nemocná, nevim jestli to je stres. Ale i když jsem v pohodě, sedim nebo ležím, tak to někdy mam. A může se mi neco stát? Děkuji moc za odpověd..
Martin Bayer
Martin Bayer
psycholog, psychoterapeut
Praha
Dobrý den, nedivím se, že píšete. Máte obavy z toho, co přijde. Z hlediska psychologie je možné se dívat na Vaše obtíže opravdu, tak jak píšete. Je to zřejmě odrazem vaší životní situace, kdy se napětí projevuje tímto způsobem. Porozumět tomu, proč to tak je, a také, co dělat v takhto nepříjemné situaci je už tématem psychoterapie a psychologické edukace. Podnětné informace byste mohla nalézt na internetu pod hesly "panická ataka a jak jí předcházet", zkoušet relaxace, jogu, uklidňující čaje.....apod. ale pokud z toho nic nefunguje (tyto věci slouží k uklidění, ale ne nutně k změně Vaší životní situace), tak se obraťte na odborníka z oboru psychoterapie, klinické psychologie. Kolega, či kolegyně už mohou odpovědět na Vaše otázky víc zodpovědně. S pozdravem MB

Veronika Pešková
Veronika Pešková
psycholog, dětský psycholog, psychoterapeut
Jívová
Dobrý den, pokud je to pouze pocit, emoce, pak se to dá zpracovat a je to záležitost psychologie. Pokud je to realita, skutečnost, doporučuji navšítit lékaře, aby vás vyšetřil a zjistil příčinu. Práce s emocemi v našem životě je nesmírně důležitá, neboť se emocí týká úplně vše. Jako další důležitou věci vidím práci se strachy. Jukněte na moje stránky, o strachách jsem napsala celou knihu, na práci z emocemi najdete videa, které jsem natočila. Ať se vám daří :)

Renata Luxová
Renata Luxová
psycholog, psychoterapeut
Kladno
Dobrý den, pravděpodobně se jedná o panickou či úzkostnou reakci organismu. Doporučuji vyhledat odbornou psychologickou či psychiatrickou pomoc.

Marie Vignatiová
Marie Vignatiová
psycholog, psychoterapeut, dětský psycholog
Brno
Vážená paní, potíže s dýcháním doporučuji vyšetřit nejprve na interně, poradí Vám obvodní ošetřující lékař. Pokud bude výsledek negativní, příčina může být psychologická a zde se můžete rozhodnout pro určité pracoviště poradenské či klinické -psychologické či psychiatrické. Psychiatr poskytuje i léky,psycholog pracuje s jinými metodami a psychoterapii vede zase jinak.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se