Dobrý den, je mi 18 let a od mých asi 15 let jsem měla 4x Housera. Za poslední rok mi začali bolesti

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 18 let a od mých asi 15 let jsem měla 4x Housera. Za poslední rok mi začali bolesti zad v oblasti bederní páteře. Poslední měsíce se mi to hodně zhoršuje. Záda mě začali budit i v noci a několik hodin jsem nemohla spát. To mě boleli bedra dá se říct celé. Po výměně matrace za tvrdší že to zlepšilo ale občas to ještě někdy pozlobi, ale to až po probuzení. Před dvěma lety a půl jsem byla na rtg bez nálezu. Bedra se mi začali zhoršovat za poslední měsíce a navštívila jsem ortopedii s tím že jsem odešla jen s nějakým placebem na bolest. Poté neurologie s rehabilitaci. Záda cvičím už dyl, byla jsem se zády už na dvou rehabilitacich. Ovšem to mi nějak nepomáhá a bolest se stále zvětšuje. Nejhorší je pro mě pár minut stát. Musím si všude sedat nebo cupat. Nemůžu chodit na dlouhé procházky a nejhorší je pro mě chození pomalu se zastávkami. To je nesnesitelné. Vysávání pro mě také začíná být obtížné a musím si jít hned na chvíli odpočinout. Dost mě to omezuje, ale cvičím a chodim na inline brusle při kterých mě to naštěstí neboli. Bolest začínala plíživě a za posledních pár měsíců je to hrůza. Stačí mi lehký batoh na zádech a už to bolí. Protahuji to každý den a cvičím průměrně 3x týdně + jednou týdně brusle. Do toho mám nafoukly podbřišek a někdy mě v něm píchá - chirurgie gynekologie bez nálezu. Nevím zda to spolu může souviset. Nevite co to může být? Nikde se tomu nikdo nechce pořádně věnovat. Nevím zda vyzkoušet jiné ortopedy. Nemáte někdo zkušenost s podobným případem? Co by s tím mohlo být? Rozjeli mi to houseři, kde se něco mohlo pokazit?

Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
bolesti, které udáváte, jsou nejspíše s ohledem na všechny ostatní vyšetření z oblasti bederní páteře.Je třeba navštívit kvalitního ortopeda, nechat se vyšetřit, udělat RTG snímek event. dle nálezu a způsobu případného nezlepšování po nasazené terapii včetně rehabilitace, CT nebo magnetickou rezonanci.
S pozdravem
MUDr. Helm