Dobrý den, mám k vám prosbu. Bude mi 66 let a asi před 10 lety mi začala levá noha pozvolna uhýbat v

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám k vám prosbu. Bude mi 66 let a asi před 10 lety mi začala levá noha pozvolna uhýbat v koleně do X. Pravá zůstává stejná, je to vidět i na RTG snímku. Nyní je vybočení levé nohy u kotníku cca 7-10 cm. Chtěla bych vás touto cestou poprosit o radu, zda se dá nějakým způsobem noha srovnat. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den,
příčin způsobující valgozní postavení (do X) kolenního kloubu může být hned několik - snížení klenby nožní, vnitřně rotační postavení v kyčelním kloubu, dysbalance svalových skupin celé dolní končetiny (nedostatečná funkce zevních rotátorů kyčelních kloubů, vnitřní části předního stehenního svalu, ...). Chtělo by vyšetřit ve které části dolní končetiny je přesně příčina Vašich obtíží a poté zvolit vhodný typ terapie.

Hezký den přeji.