Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je normální, že mám pořád v puse trochu povlak na mandlích, js

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je normální, že mám pořád v puse trochu povlak na mandlích, jsem po dvou antibiltikách po angíně, můj lékař mi nikdy neudělal výtěr z krku . Chtěla bych chodit k lékaři v Ústí nad Orlicí a jsem ze Žamberka. Na místní lékaře se nedá spoléhat, léčí jen léčbou typu že něco určí a ve skutečnosti je všechno jinak.
Dobrý den, dle Vašeho popisu nelze určit, zda povlak, který popisujete je fyziologický - normální nebo patologický, tedy projev nějakého onemocnění. Pokud se objevil po užívání antibiotik, může se jednat o narušenou mikrofloru v ústní dutině a nějaký čas potrvá než se opět obnoví. Pokud je povlak spojený s dalšími obtížemi - bolesti v krku, teploty aj. doporučuji navštívit praktického lékaře a řešit s ním. Výtěr z krku by jistě pomohl objasnit, zda jsou přítomné "normální " bakterie nebo bakterie, které mohou způsobovat obtíže.