Dobrý den, Cca 2-3 týdny mě trápí bolest lýtka. Vše začalo pravděpodobně po plavání při špatném poh

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Cca 2-3 týdny mě trápí bolest lýtka. Vše začalo pravděpodobně po plavání při špatném pohybu nejprve bolestí kříže, která však během několika dnů odezněla nicméně místo ní po určité době nastoupila bolest levého lýtka. Bolest se projevuje především v klidu při nečinnosti či slabé aktivitě, při běžné chůzi či sportu (plavání, snowboard) naopak zcela odezní a návrátí se opět až při klidu. Mazání běžnými mastmi (ibalgin gel, olfen) bolest zmírní avšak zcela neutlumí ani nevyřeší. Zároveň intenzita je proměnlivá, někdy je den zcela bez bolesti, jindy naopak intenzivnější i s mravenčením na levém nártu a chodidlu. Myslíte, že se jedná pouze o namožený sval či je zde nějaké riziko projevu vážnější nemoci? Děkuji
dobrý den, pravděpodobně jenom svalová únava, pokud při sportovní zátěži bolesti odezní.
Doporučuji stretching, měkké techniky . Při delších obtížích , kontrola na spec. RHB ev. ortopedické ambulanci. Bez.