Dobrý den, jsem 3 týdny po konizaci čípku, výsledky histologie byly CIN III, těžké přednádorové změn

6 Počet odpovědí:
Dobrý den, jsem 3 týdny po konizaci čípku, výsledky histologie byly CIN III, těžké přednádorové změny, HPV 18 pozitivní. Odebráno vše až do zdravé tkáně. Přesto můj lékař doporučuje vzhledem k věku (44) preventivní odstranění i dělohy, jelikož prý se vir určitě nachází i tam. Myslela jsem, že konizací se problém vyřeší. Nepostačilo by jen sledovat? Nemohl by se vir pak objevit někde jinde, kde to pak půjde špatně odhalit včas? Případně v jakém časovém intervalu by bylo sledování nejvhodnější, aby se nic nezanedbalo? Nechala jsem se po konizaci i naočkovat vakcínou Gardasil.Nejde nějakou metodou zjistit, zda v děloze ten HPV vir opravdu je? Děkuji za odpověď.
Můj názor:
jen sledovat á půl roku
Provést vždy HPV testaci při kontrole
Žádnou další metodou se nezjistí přítomnost HPV viru v děloze
Odstranění dělohy bych doporučoval při přidružených důvodech / silné menstruační krvácení, bolesti v podbřišku při menstruaci, neudržení moči/