Dobrý deň, Asi pred 2 mesiacmi som mal úraz kotníku. Stalo sa tomu tak, že pri volejbale, konkrét

1 Počet odpovědí:
Dobrý deň,

Asi pred 2 mesiacmi som mal úraz kotníku. Stalo sa tomu tak, že pri volejbale, konkrétne blokovaní na sieti som dopadol na protihráčovu nohu a pravá noha sa mi zvrtla do vnútra a na zem som dopadol vonkajšou stranou nohy. Bola to veľmi silná bolest, opuch asi 3 dni, modrina tak 5. Potom sa to zlepšilo. Na úrazovke som nebol. Snažil som sa nešportovať tak 2 mesiace. Po 2 mesiacoch sa bolesti dostavili znovu. Denno denne cítim v kotníku napätie, keď sa dostanem s kotníkom do krajnej hranice pohybu tak to praskne a na chvíľku sa dostaví úľava. Ale to praskanie a pnutie je každých 10 minút, hlavne večer. Ďalej už posledné 2 týždne sa k tomu pridal aj taký pocit tepla v oblasti kotníku a cítim to v podstate permanentne. Pri pohľade na kotník sa zdá trochu opuchnutý, ale minimálne. Modrina nie je žiadna. Keď som počas dňa moc chodil, tak mi občas bolesť vystrelila až do lýtka.

Neviem ako ďalej postupovať, natieram lioton gélom a viažem elastickým obväzom. S ortopédmi mám väčšinou zlé skúsenosti a žiaľ na kliniku kde mi v minulosti operovali koleno a som s nimi spokojný, sa nemôžem dostaviť. Ešte pre info, mám 26 rokov 178 cm a 75 kg cca.

Ďakujem za každú radu.
dobrý den, vypadá že jste měl těžký výron kotníku, doporučuji taepovat, lokálně voltaren gel. kdybyto nepřešlo, určitě se objednat naortopedii. spozdravem Rafi