Mam dotaz, co delat, kdyz vam terapie ublizi? Zjistila jsem, ze me terapeut vyuziva a naschval proh

3 Počet odpovědí:
Mam dotaz, co delat, kdyz vam terapie ublizi?
Zjistila jsem, ze me terapeut vyuziva a naschval prohlubuje uzkost. Ktera mimochodem vznikla po prvni navsteve te terapie. Bojim se ted nekomu duverovat a zaroven nechci nechat velmi bolestivou situaci byt. Je moznost, jak zabranit, aby nesikovna terapie pokracovala? Hlavne v ublizovani ostatnich lidi?
Dobrý den,

chtěla bych moc ocenit, že vnímáte, že Vám terapie neprospívá. Cítíte dobře, když ve Vás něčí intervence vyvolávají úzkost a nejsou Vám příjemné. Co tím přesně myslíte, že ve Vás "záměrně vyvolává úzkost"? Myslíte, že se Vás pokouší dostat do mezní situace, v níž je třeba jednat? Chce, abyste se rozhodovala? Dělala rychlé změny? Terapie není pouze "těžká práce na změně sebe", jak by řeklo nemálo psychoterapeutů, ale i setkání dvou lidských bytostí, psychoterapeuta a klienta, kterým má být spolu také příjemně. Chtěla bych Vás povzbudit k hledání dalších možností, např. promluvit o Vašich pocitech s terapeutem, popř. o hledání a nalezení nového terapeuta.

Držím moc palce a přeji, ať je brzy dobře,

Stanislava Ševčíková