Dobrý den, prosím potřebovala bych sehnat lékaře neurologa, který se zaměřuje na nemoc Aizehamr a tu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, prosím potřebovala bych sehnat lékaře neurologa, který se zaměřuje na nemoc Aizehamr a tu podobnou. Od 37-38 let jsem nemocná. Mám demyalizační onemocnění mozku, atypická roztroušenou sklerózu, v hlavě mnohočetná bílá ložiska, která se zastavila, při dvouleté cca léčbě na RS.
Bude mi 50 let, a stále nemůžu pracovat, a fungovat jako před 38 rokem, už je to hodně dlouho. Mám obavy, abych se mi stářím neobjevil Aizehamr atd a ráda bych předešla, už teď je pro mě těžké. V mém okolí nemohu najít specializovaného lékaře. Na internetu mi také nejde nic najít. Jednou za rok jezdím do MS Centra v Motole, jednou za 2 roky magnetická rezonance, teď mě čeká na podzim.
Mé současné problémy:
Únava po 2 hodinách fyzické nebo psychické práce. Zapomínání, paměť, nevím, co jsem dělala včera, nemůžu se soustředit. Ale ve velkém měřítku. Domácnost zvládám tak na čtvrtinu. A pak samozřejmě psychika. Občas si myslím, že je mi lépe, zkouším brigádu, ale zas mě to dostane, zhorším se a začínám od znova, jen domácnost......Prosím tedy o nějakou pomoc, nebo kontakt specializovaného lékaře. Snažím se bylinky - samouk, ale zapomínám si dělat čaje, Vím, že jsou na tom lidé hůř, ale i tohle je velký problém, špatně se s tím žije. Nevýhoda je, že to na mě není vidět a okolí si myslí, že jsem simulant. Děkuju moc, za nejakou pomoc, nápovědu, stránky lidí s podobnými problémy............Lenka
Dobrý den,
domnívám se, že potíže mohou souviset s diagnózou RS, konkrétně poruchy paměti. při tomto onemocnění ubývají nervové buňky a dochází k částečnému povšechnému úbytku mozkové tkáně. Důležité je paměť trénovat ( na internetu např.kognitivní trénink), může poradit a pomoci i psycholog. Chronická únava může také provázet RS, ale raději se obraťte i na imunologa, aby vyloučil jinou příčinu chronické únavy.
Zdravím
Dana Halbichová