Dobrý den, asi 2 měsíce myslím na věci (předměty), na které se zrovna dívám. Je to úplná blbost, ale

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, asi 2 měsíce myslím na věci (předměty), na které se zrovna dívám. Je to úplná blbost, ale třeba, když jsem venku, myslím na cokoli, co je právě kolem mě a co se kolem mě děje. Myslím na to, dokud mě něco neodradí. Pak myslím zas na nějaký konkrétní předmět, na který se zaměřím nebo je kolem mě a furt dokola a dokola ho mám před očima, nedokážu prostě přirozeně vnímat svět. Přestanu na něco takového myslet, když dělám nějakou činnost, která mě zaujme. Když ale činnost dokončím, zas na to začnu myslet. Tento psychický problém mě dost znejisťuje a neodkážu se uvolnit a žít “naplno,” protože se obavám, že zase na něco (konkrétního) začnu opět myslet. Dále si třeba vzpomenu na to, jak dýchám nebo mrkám, takové automatické věci. Rád bych se tohoto problému zbavil a žil opět naplno.
Tento typ myšlenkového vzoru může mít několik různých příčin, včetně úzkosti, stresu nebo prostého zvyku.

1. Zkuste si uvědomit, zda se tento problém objevil náhle nebo postupně a zda se může vázat na nějakou specifickou událost nebo stresor ve vašem životě.

2. Mindfulness je technika, která vám může pomoci stáhnout pozornost z opakujících se myšlenek a vrátit ji k přítomnému okamžiku. Můžete zkusit meditaci nebo jednoduché cvičení mindfulness, které vás naučí být více v kontaktu s vašimi smysly a vnímat okolní prostředí.

3. Hledejte podporu: Mluvit s profesionálem, jako je psycholog nebo psychiatr, může být velmi užitečné. Pomohou vám lépe pochopit příčiny vašich myšlenek a vyvinout strategie na jejich řízení.

4. Pokud jsou opakující se myšlenky spojeny s úzkostí, můžete zkoušet techniky řízení úzkosti, jako je hluboké dýchání, relaxační cvičení nebo cvičení proti úzkosti.

5. Jak jste poznamenal/a, když se věnujete činnostem, které vás zajímají, vaše mysl má méně místa pro opakující se myšlenky. Snažte se najít aktivity, které vás baví a zapojujte se do nich pravidelně.