Dobrý den. Je mi 25 let a trápí mě můj zdravotní stav. V Listopadu jsem prodělal vysoké horečky a c

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Je mi 25 let a trápí mě můj zdravotní stav.
V Listopadu jsem prodělal vysoké horečky a chřipku (asi covid). Od té doby na mě sedli příznaky postcovidového syndromu. Nemohl jsem první týdny ani chodit pár kroků. Nic moc se se mnou neřešilo, měl jsem jen odpočívat, postcovidová centra přeplněná. Neuvěřitelná únava při každé aktivitě. Zhoršila se i psychika (panická porucha), plus více akné, porucha soustředění. Dýchání bylo v pořádku.

Asi po půl roce jsem zvládal procházky a pomalu i lehký volejbal.
Suplementuji doplňky stravy (vitaminy, L-glutamine..) a snažím se normálně fungovat.

Dnes je to 9 měsíců. Druhý den po delší procházce nebo volejbale jsem hodně unavený, přes den spím a potýkám se se stavy úzkosti. Je to den ode dne. Akné je pořád horší (dříve nebylo). Silové Cvičení nepřipadá v úvahu ani kliky bez závaží = po vykonání pár kliků až motání hlavy a slabost. Objevilo se i svědění pokožky hlavy (žádné lupy).

Předtím zdraví, silově cvičící člověk.

Můj dotaz je, zda i tak dlouho po takové “chřipce” mohu mít tyto problémy, je to normální? Můžete mi pomoci se obrátit na někoho kdo by mi pomohl mě dát fyzicky do kupy? Třeba fyzioterapeut? Odborník na postcovidové případy?

Případně i psychicky? (Konzultace psycholog? Bohužel je všude plno, takže opět soukromí terapeut?). Můj obvodní lékař říká, že je to takto normální. Upřímně nejsem celkově spokojen a možná bych rád změnil lékaře, klidně soukromá klinika (chybí mi empatie, profesionalita a pochopení) chápu, že při této pracovní agendě je to někdy obtížné, proto bych si za zdraví i rád zaplatil.

Diagnóza: Ulcerozni Colitida beru immuran 50 1x denně (asi už 10 let tato léčba). Vše v remisi…
Marek, 25 let
Dobrý den, pane Marku. Zcela chápu Vaše pocity a potíže, které Vás trápí. Ano, ordinace všude jsou dlouhodobě přetížené již od covidu. Pokud uplynula již určitá doba - určitě bych doporučil přešetření Vašeho somatického (tělesného) stavu i psychiky. Tj. komplexní vyšetření např internistou a psychiatrem. Věřím, že závěry z těchto vyšetření pomohou v lepším směřování Vašeho života.
S pozdravem