Dobrý den. 4 dny zpět mi řezali dáseň za osmičkou, kde jsem měl zánět a dali tam dren, který druhý d

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. 4 dny zpět mi řezali dáseň za osmičkou, kde jsem měl zánět a dali tam dren, který druhý den vyndali. Mám napsaný akorát Nimesil, který pomáhá s nepřestávající bolestí, ale trápí mě permanentní kyselá chuť a odporný zápach z otevřené dásně. Doktor, co mi dren vyndaval byl jiný, než co mi předepsal Nimesil a říkal, že mám určitě dobrat antibiotika, což Nimesil není? Je toto normální průběh při zánětu(dočetl jsem se, že tu kyselou chuť i zápach může způsobovat zánět) a jak dlouho může tento problém přetrvávat? Na odstranění osmiček co doporučovali oba zubaři jsem už objednaný. Nechci plašit, ale ani zanedbat případnou otravu krve. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud máte celkově zvýšenou tělesnou teplotu z příčin zánětu v dutině ústní, měl byste dostat předpis na antibiotika. Při pouhých lokálních příznacích (zápach z rány, vytékání hnisu, otok sliznice) je potřeba také navštívit zubního lékaře, který provede revizi rány a případně udělá výplach antimikrobiálním přípravkem a zavede opět drén.
S pozdravem, Dr.Justová