Dobrý den. Veľmi pekne prosim o názor. Bratovi začalo pred 8 mesiacmi brnenie v tele. V celom tele.

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Veľmi pekne prosim o názor. Bratovi začalo pred 8 mesiacmi brnenie v tele. V celom tele. Nohy, ruky, tvár... Pulzacia, tras svalov. Nepríjemné palenie v svaloch. Doteraz to neprestalo. Po 8 mesiacoch...Ma 26 rokov, je policajt...Schudol 16 kíl. MRI mozgu je bez nálezu. Robili mu aj EMG ale len cez prst. Cital som ze pri niektorych diagnozach je potrebne ihlickove....Neviem ci je to dostatočne vyšetrenie. Nemáme doveru v doktorov u nás. Dnes to je katastrofa....Je v zlom psychickom stave. Je jednoduché pripisat vsetko psychike a stresu no problémy sú dosť závažné nakoľko zotrvavaju dlhu dobu. Moja otázka je, či sa dá MRI a EMG ktoré som spomínal vyššie, vylúčiť alebo zistiť SM prípadne ALS? Obava sa týchto chorôb nakoľko to lekári este neuzavreli. Prosim o názor, či treba doplniť ďalšie vyšetrenia, prípadne o co by mohlo ísť. Borelioza je uz vylúčená. Dost si namysla po tak dlhom case....takze pisem aby som v tom mal jasno. A mohol ho ukludnit... Ďakujem velmi pekne za prečítanie.
Dobrý den, jestliže má v Váš bratr v pořádku MRI, pak je vysoce pravděpodobné, že o RS nejde. Co se tyce ALS, chapu, ze vas to straší, tam by bylo nutne spíše další vyšetření. Při diagnostice jakékoliv choroby se ale neopíráme jen o zobrazovací (mri) a funkční vyšetření, je důležitá i klinicky nález a anamnéza ( kdy, jak dlouho, kdy ne, odkud kam brní a další příznaky, podle výpovědi pacienta jde dost poznat, s čím máme co do činění a lze vyslovit silné podezření i na psychický původ potíží). Zkusit antidepresiva či psychologickou péči lze vždycky, jejich efekt nastupuje s odstupem a mezitím se může zvážit jehlové EMG, tetanie, efekt podávání hořčíku. To je, co mne napadá.