Dobrý den, 10.1. mi bude 15 a už třetí den mě svědí pochva, při močení to trošku štípe a předevčírem

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, 10.1. mi bude 15 a už třetí den mě svědí pochva, při močení to trošku štípe a předevčírem jsem měla hnědočervený výtok, dnes už je jen bílý podobný konzistenci bílku z vajíčka. Menstruaci mám pravidelnou po 27 dnech a skončila mi asi před 5 dny. Nevíte co by to mohlo být? Už jsem to takhle měla asi před rokem a půl a po 14 dnech cca to zmizelo, ale mám strach, tak se radši ptám.. U gynekologa jsem ještě nebyla.
Milá slečno! To, co popisujete je s největší pravděpodobností tzv. MYKOSA, jinak česky Kvasinkový zánět rodidel. Vzhledem ke svému věku je pochopitelné, že jste ještě nebyla u gynekologa - ač vyšetření dětským gynekologem by bylo vhodné (není jich ovšem mnoho a nemusí být v každém městě). Proč se ale neporadíte s maminkou??? To by měl být u dívek vašeho věku první člověk, kterému byste se měla svěřit...
Kupte si v lékárně z volně prodejných léků pro Vás asi nejlépe CLOTRIMAZOL vaginální tablety 6 x 100 miligramů (zavádí se prstíkem do pochvy, hluboko, kam až prstem dosáhnete - na noc - a raději si na noc dejte do kalhotek vložku. K tomu si kupte ještě CLOTRIMAZOL 1% vaginální krém - 20 gramů, který vtírejte 2 x denně zevně, všude tam, kde to svědí, vše stydkých pysků a trochu na kraj pochvy. Vtírejte to tak dlouho, dokud krém nevypotřebujete, klidně i 2 až 3 týdny, dobře vtírat, ať nejste od krému mastná. Existuje spousta dalších léků, ale tento bude asi pro Vás nejvhodnější a cenově nejpřijatelnější. Přesto si připravte asi 200 Kč, než do lékárny půjdete. A až Vám bude 15 let. zaregistrujte se někde u "" dospěláckého" gynekologa, nebo gynekoložky. Tyto obtíže se, bohužel, rády vracejí... Vše dobré v novém roce 2020 !!!