Dobrý den. Přenášejí se některé závažnější nemoci slinami? Tj. olíznutí lžičky po někom. Kromě těch

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. Přenášejí se některé závažnější nemoci slinami? Tj. olíznutí lžičky po někom. Kromě těch základních jako chřipka, atd. nějaké závažnější? Děkuji mockrát za odpověď. Krásné vánoce.
Dobrý den. Pokud byste olízl(a) lžičku od náhodného člověka, o němž a jeho zdravotním stavu nemáte bližší informace, tak se můžete s jistou pravděpodobností nakazit virem herpes simplex 1 ("opar na rtu"), mononukleózou (EBV, CMV), chřipkou, hepatitidou B a C (tady byste musel/-a mít v dutině ústní čerstvou ranku nebo čerstvé slizniční eroze). S pozdravem DP.