Dobrý den, Mám širší dotaz ohledně somatotypu a případné depilace diodovým laserem. Vjednom čl

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

Mám širší dotaz ohledně somatotypu a případné depilace diodovým laserem.

Vjednom článku se v posledních odstavcích píše: Pokud se postup provede poprvé, musíte se před ním poradit s dermatologem. Díky němu bude možné určit, zda je odstranění depilace možné, na základě výsledků historie a důkladného vyšetření. Lékař bude také rychle schopen určit přítomnost všech příznaků, u nichž je epilace s laserem tohoto typu kontraindikována.

Jelikož by u mě depilace byla po prvé zkusil jsem zkontaktovat případnou ordinaci která depilaci diodovým laserem vykonává.
Položil jsem jim otázku: Pokud bych měl zájem u Vás postoupit depilaci diodovým laserem, je potřeba navštívit nejdřive lékaře (dermatologa) jestli mohu takový zákrok postoupit kvůli možné kontraindikaci? Děkuji za odpověd.

Jejich odpověď byla: Konzultace neni potreba. Mate nejake zdravotni potize? Take je dulezite jaky jste fototyp?!

Zde jsem se zasekl, v článku se přeci píše: musíte se před ním poradit s dermatologem který určí možnou kontraindikaci

Podle toho co jsem na sobě vypozoroval jsem usoudil že jsem fototyp III možná až IV a napsal jsem jim že jsem že jsem fototyp III až IV.

Ještě dodám že jsem usoudil že jsem fototyp podle těchto informací: Fototyp III
Tato skupina se v populaci vyskytuje nejčastěji (78 %). Jsou to lidé s normální pokožkou, která na sluníčku jen někdy zrudne a hnědne dobře. Mají světlehnědou barvu pleti (žádné pihy), tmavě blonďaté až kaštanově hnědé vlasy a oči barvy hnědé nebo šedé. Pokud se přeci jenom spálí, pak jenom mírně. Pokožka po opálení má většinou bronzovou barvu. Doporučené doba opalování je 20 až 30 minut. V České republice mohou tito lidé používat faktor 10 až 15, u moře opalovací kosmetiku s faktorem 20.

Fototyp IV
Do této skupiny patří lidé s pokožkou odolnou proti slunečnímu záření. Téměř nikdy nezrudne a snadno hnědne. Patří sem asi 8 % populace. Mají hnědou až olivovou pleť (žádné pihy), tmavě hnědé až černé vlasy. Doporučená doba slunění může být až 45 minut. V tuzemsku mohou použít faktor 5, při pobytu u moře opalovací prostředky s faktorem 15 až 20. Po opálení má jejich pleť bronzovou barvu. Přestože se tato skupina opaluje dobře, přesto by se měla i tak chránit před sluníčkem a používat k tomu vhodné prostředky. Sníží se tak riziko vzniku rakoviny kůže a poškození pokožky.

Jejich odpověď na to byla: Dobrý den, zasílám vyjádření: pokud je klient tohoto fototypu, je ihned kontaindikovaný, jelikož nemůžeme na laseru nastavit tak vysokou hodnotu, aby byl klient spokojený s výsledkem. Nase klinika si zaklada na kvalite sluzeb a pristroju. Osetreni Vam nedoporucujeme z duvodu ne prilis dobreho vysledku. Nas posudek je na zaklade vami zaslaneho fototypu. S takovymi si laser neumi poradit, aby vysledky byly dobre.

Mé dvě otázky prosím z ní:

1. Podle čeho usoudily že fototyp III a IV jsem ihned kontaindikovaný?
2. Jak to že mi napsali že konzultace s dermatologem není potřeba?
3. Jaké somatotypy nejsou kontraindikovaný?

Děkuji moc za případné vysvětlující odpovědi na mé 3 otázky.
Dobrý den, obecně se domnívám, že konzultace s dermatologem by mohla být pro Vás přínosná, minimálně by mohl kůži zkontrolovat. Laserů na epilaci je spousta, ale obecně více fungují na světlejší kůži a tmavé ochlupení. Vždy musíte ale počítat s tím, že zákrok se musí cca po měsíci opakovat. S pozdravem Dr. Novotná