Dotazy od pacientů (61)
-
Dobrý den,mám dotaz,kolik stojí dvoupložková bílá plomba na přední zub.Odešla mi slušná lékařka a no
Dobrý den,mám dotaz,kolik stojí dvoupložková bílá plomba na přední zub.Odešla mi slušná lékařka a nová bez upozornění je 3x dražší.Je mi 72 let a ještě nechci zůstat bezzubá.Děkuji za odpověď.Jsem z Prahy.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, v naší ordinaci stojí jedna ploška fotokompozitni výplně neboli bílé plomby 900 Kč, dvě plošky 1800 Kč, cena se vždy odvíjí od materiálu, dále zda má lékař smlouvy s pojišťovnami apod.…
-
Dobrý den,můj známý je včelař už 50let,tak mám od něj propolis a tím vyplachuji ustní dutinu,kde mám
Dobrý den,můj známý je včelař už 50let,tak mám od něj propolis a tím vyplachuji ustní dutinu,kde mám vytržené 2 zuby po sobě,narušený nerv,tlak v dásni,je tento výplach pšípustný?Děkuji za info,H.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Absolutně souhlasím s kolegyní Jana Pye, už sem se obávala, že to snad nikdo nezmíní.
-
Dobrý den, před pár dny mě chytla velice rychlá angína (byly mi nasazeny antibiotika), která byla d
Dobrý den,
před pár dny mě chytla velice rychlá angína (byly mi nasazeny antibiotika), která byla doprovázena dva dny horečky 39°C, zhnisaná mandle je asi samozřejmostí atd... Antibiotika úspěšně zabrala a tak již nemám oteklý krk a mohla bych normálně jíst, kdybych ale již dva dny neměla…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, pokud by to souviselo s anginou tedy bakteriemi, naopak antibiotika by vaše otekle dásně klidnila.. i kdyby to bylo ze zubního kamene a plaku, spíše to vypadá na jiné virové onemocnění…
-
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné nechat si udělat zákrok (náhradu zubů) u jiného zubař
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné nechat si udělat zákrok (náhradu zubů) u jiného zubaře a přesto stále zůstat zaregistrovaná u svého stávajícího. A jak by to potom bylo s placením za zákrok.
Děkuji moc za odpověďODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, možné to je,spíše se vás ujmou soukromé ordinace, ty s pojišťovnami budou spíše plné,ale to je jedno, pokud se nezaregistrujete budete platit celé zákroky, jen je mi divné,že chcete…
-
Dobrý den chtěl bych se zeptat , před 3 dny jsem byl u paní zubní lékařky a strihala mi kousek dásne
Dobrý den chtěl bych se zeptat , před 3 dny jsem byl u paní zubní lékařky a strihala mi kousek dásne s hnisem a už je to 3 den a pociťuji velkou únavu a lehké točení hlavy. Chtěl bych poprosit jestli je to t či ne.. A nějake rady kdyby byla ? Předem moc děkuji. Michal
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den,vámi popisované symptomy raději sdělit svému obvodnímu lékaři.
-
Dobrý den, zubař mi po rentgenu sdělil, že mám pod korunkou kaz (šestka dole). A protože plomba na
Dobrý den,
zubař mi po rentgenu sdělil, že mám pod korunkou kaz (šestka dole). A protože plomba na sedmičce je hodně velká, chce mi nechat udělat "dvoukorunku" na oba zuby - její cena je 12 000 plus další výlohy. Když jsem řekla, že tolik nemám, nenabídl mi jinou alternativu.…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, v lékařství bohužel moc kompromisů nelze použít. Pokud je zub sedm v pořádku může plomba dlouho vydržet,kaz na zubu šest je určitě potřeba ošetřit, při větším vrtání někdy nelze již…
-
Dobrý den, centimetr nad dvěma horními zuby mám bouli cca 1,5cm (na jednom je korunka,bdruhý je mrtv
Dobrý den, centimetr nad dvěma horními zuby mám bouli cca 1,5cm (na jednom je korunka,bdruhý je mrtvý kus odlomený a připravuje se na korunku). Na RTG není nic vidět. Je ješte nějaká zobrazovací metoda kde by se mohlo určit o co se jedná? Je například rakovina dásně či čelisti vždy na RTG jasně…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, s největší pravděpodobností půjde o váček, tedy nejsou zmíněné zuby po endodonticke stránce stopro v pořádku, pokud je to větší boule a lékař si je jist,že kanálky řádně vyčistil, nechte…
-
Dobrÿ den, chtěla bych se zeptat, kolik stoji bělení zubů. Děkuji
Dobrÿ den, chtěla bych se zeptat, kolik stoji bělení zubů. Děkuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, především záleží jaký postup bělení se zvolí. Já doporučuji bělení zubů domácí metodou.Výsledky jsou srovnany ve výzkumnem zařízení na karlaku v praze a konečný efekt je stejný. Před…
-
Dobrý den pane doktore chtěla bych se vás zeptat kolik by mě stala anestezie trhani 8 mam strach s z
Dobrý den pane doktore chtěla bych se vás zeptat kolik by mě stala anestezie trhani 8 mam strach s zubařů mam stoho as deprese moc vam děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, dělame to běžně,jednoduché extrakce u nás hradí pojišťovna, u těžšího zákroku se cca 1000 kč připlatí,vše záleží na těžkosti extrakce, stačí se objednat, u nás zákrok dělá zkušený stomarochirurg.
-
Dobrý den, více než tři měsíce mě trápí bolest spodních a vrchních zubů moudrosti konkrétněji na lev
Dobrý den, více než tři měsíce mě trápí bolest spodních a vrchních zubů moudrosti konkrétněji na levé straně. Často mě také trápí bolest čelistního kloubu při kterém mi bolest vystřeluje k uchu, také cítím tlak na zubech. Včera večer jsem si všimla, že se mi na vrchní čtyřce odštěpil kus zubní…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Já osobně se přikláním,že zuby moudrosti již nepotřebujeme a jen nás obtěžují. Vytáhnout všechny. Pokud často žvykate žvýkačky, třeba denně,přestante,kloubům a slinnym zlazam se uleví.
-
Dobrý den chtěl bych se zeptat jde vytrhnout bolestivý zub bezbolestné bojím se bolesti zubů ( vrtán
Dobrý den chtěl bych se zeptat jde vytrhnout bolestivý zub bezbolestné bojím se bolesti zubů ( vrtání a trhání ) prosím o rychlou odpověď a ke kterému zubaři bych mohl jít
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Z vašeho dotazu neni zřejmé proč chcete zub vytrhnout...máme v moderním světě anestezie a umíme zub zachránit a to bez bolesti.
-
Dobrý den, můj sedmiletý syn podstoupil v zubní ordinaci rtg snímkování jednoho zoubku-horní jedničk
Dobrý den, můj sedmiletý syn podstoupil v zubní ordinaci rtg snímkování jednoho zoubku-horní jednička. Snímek byl proveden dvakrát, protože první se nepovedl. Snímek byl hned k dispozici - byl digitálně zobrazen v počítači. V poslední době jsem se dozvěděla, že snímkování v zubním lékařství a…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, zahodte obavy. Moderní radiodiagnostické metody jsou velmi šetrné. Pro srovnání jeden rentgenový snímek je asi stejná dávka záření jako telefonování s neomezenymi tarify,používání mikrovlnky…
-
Krásný den přeji. Chtěla jsem se zeptat,zda najdu v Ostravě nějakou/ého hlavně empatického zubaře/ku
Krásný den přeji. Chtěla jsem se zeptat,zda najdu v Ostravě nějakou/ého hlavně empatického zubaře/ku.Přistěhovala jsem se z Havířova a marně sháním. Léčím se 4 roky na Crohnovu chorobu a poslední dva roky se každodenní zvracení + léčba podepsala na zubech,vše ulomené,nalomené,vypadle ci poškozené,strašně…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, my jsme z Prahy a Berouna,neznám tedy žádné zubaře z vašeho kraje. Hezký den
-
dobry den, maji mi trhat zlomene a spatne zuby a pak davat mustek. tim ze mam z toho hruzu a zubari
dobry den, maji mi trhat zlomene a spatne zuby a pak davat mustek.
tim ze mam z toho hruzu a zubari nejsou mi kamaradi,tak se ptam jestli to jde udelat bezbolestne v nejake narkoze a najednou??? moc dekuji za odpovedODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dnešní moderní stomatologické pracoviště plné zkušených lékařů,kteří nejsou v důchodovém věku už dělají vše bezbolestně.
-
Již mám indikováno, že poslední zuby je nutné vytrnout. Potřebovala bych vědět kolik bude extrakce s
Již mám indikováno, že poslední zuby je nutné vytrnout. Potřebovala bych vědět kolik bude extrakce stát (pojištnecVZP). Lze vytrhnout vše najednou (horní 5 korunek,1kořen, dolní 3 korunky, 4 zuby,1 kořen)? Jsem nyní ve velmi těžké osobní situaci,po 34 letech těžké nemoci mi zemřel manžel, o kterého…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, život jde dál, vy jste ještě tady a vaše zdraví je teď na prvním místě, zákroky hradí pojišťovna, co vše je třeba a v kolika návštěvach můžeme usoudit až v ordinaci. Přeji pevné nervy,…
-
Dobry den chtela bych se zeptat jestli pani zubarka Oldriska Drbohlavova nabira nake pacienty??? Ja
Dobry den chtela bych se zeptat jestli pani zubarka Oldriska Drbohlavova nabira nake pacienty??? Ja mam zubare az na okrese žďar nad sazavou coz je trochu zruky a jestli se plati za deti a za dospeleho ??? Dekuji za odpoved
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Tuto lékařku neznám,my nové přibíráme.
-
Dobrý den. Je u vás vstupní a preventivní vyšetření na pojištovnu a máte smlouvu s VZP? Předem děk
Dobrý den.
Je u vás vstupní a preventivní vyšetření na pojištovnu a máte smlouvu s VZP?
Předem děkuji za odpověd.
S pozdravemODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, vstupní i následná preventivní vyšetření jsou na našem pracovišti hrazená zdravotní pojišťovnou,zákroky máme hrazené i nehrazene, je tedy na výběr. S VZP smlouvu uzavřenou máme.
-
Dobrý den Prosím vás, mam otázku ohledně zdravotních rizik spojenych s amalgamovou plombou Na inter
Dobrý den
Prosím vás, mam otázku ohledně zdravotních rizik spojenych s amalgamovou plombou Na internetu lze dohledat naprosto protichudné informace Jak to tedy je dle Vašeho názoru? Děkuji mnohokrát za odpověďODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, stále je to jedna z nejtrvalejších a mechanicky nejodolnějších výplní, o škodlivosti jsem přesvědčena, ale více jsou ohroženi zubaři při odvrtavani starých výplní, při práci s nimi,…
-
boli mně zub zanět tam neni ale zane vdicky na vecer a v noci se to rozboli ze se to neda vydrzet
boli mně zub zanět tam neni ale zane vdicky na vecer a v noci se to rozboli ze se to neda vydrzet
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Není zánět??? Jasná pulpitida, zánět zubní dřeně, bolí v noci a nereaguje na analgetika. Navštivte zubního lékaře,čeká vás více návštěv, endodoncie neboli čištění kanálků.
-
Dobrý den. Mám hrozný strach ze zubaře. Ale ráda bych konečně strach překonala. Chci se zeptat,jestl
Dobrý den. Mám hrozný strach ze zubaře. Ale ráda bych konečně strach překonala. Chci se zeptat,jestli je na Berounsku zubař,který mi dá zuby dohromady a pochopí můj hrozný strach.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, u nás máme pochopení pro spoustu příběhu, vše je potřeba vyšetřit, rentgen, zubní hygienu. U nás zákroky popisujeme, provádíme citlivě, nespěcháme a dokonce máme smlouvy s pojišťovnami.
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…