Dotazy od pacientů (61)
-
Dobrý den, existuje nějaká metoda bělení zubů, která nepoškozuje zubní sklovinu, nebo alespoň v mini
Dobrý den, existuje nějaká metoda bělení zubů, která nepoškozuje zubní sklovinu, nebo alespoň v minimálním rozsahu?
Děkuji.ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, vše se odráží do toho, v jakém máte stavu zuby, co je váš cíl apod. Možností jak změnit barvu zubů je hned několik a v naší ordinaci nic nebezpečného pacientům neděláme. Hezký den.
-
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli stále nabírate nové pacienty?
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli stále nabírate nové pacienty?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, ano stále nabíráme nové pacienty na dentální hygienu.
-
Dobrý den,chtěla sem se zeptat, dělá se mi boule na tváři , myslim ze to bude od zubu,protože mi vyp
Dobrý den,chtěla sem se zeptat, dělá se mi boule na tváři , myslim ze to bude od zubu,protože mi vypadla blomba a paní zubarka už mě nechtěla vzít ,moc se bojím zubaře.Bylo by možné sehnat jiného zubaře.Dekuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Strach a odkládání péče vše jen zhoršuje. Dnešní ošetření už je bezbolestné.
-
Dobrý den, jsem mladá (17 let) a už jsem opravdu nešťastná z toho, jak se mi kazí zuby. Jeden předn
Dobrý den,
jsem mladá (17 let) a už jsem opravdu nešťastná z toho, jak se mi kazí zuby. Jeden přední zub má v sobě díru, to samé trojka dole, a zub nahoře... Hledám proto zubaře/řku z Libereckého kraje, který nabírá nové pacienty. A co by se s tím případně dalo dělat? Budou potřeba korunky?ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, jsme v Berouně, vše se dá vždy vyřešit, zda bude potřeba proteticke ošetření (korunky) se uvidí až v ordinaci. Hezky den
-
Mám hepatitidu C,potřebuji vytrhat zuby a vyrobit zubní protézu.Praha
Mám hepatitidu C,potřebuji vytrhat zuby a vyrobit zubní protézu.Praha
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, nikdo vám zde veřejně neodepíše, že bere infekční pacienty, doporučuji volat a volat, hlásit se, že půjdete na konec pracovní doby,nebo zkuste Bulovku,ta je na infekce zvyklá...
-
Dobrý den, je pravda, že i při správném používání způsobuje elektrický zubní kartáček nevratné požko
Dobrý den, je pravda, že i při správném používání způsobuje elektrický zubní kartáček nevratné požkození dásní a zubní skloviny? Každý tvrdí něco jiného, proto bych v tom měl rád jasno. Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, pouze při nesprávném používání a ještě s kombinací zubní pasty s abrazivy. Je potřeba zvolit správný typ a druh kartáčku a s tlakovým senzorem. Hezký den. K.
-
Dobrý den, už delší dobu mám hrozné bolesti zubu, mám je všechny v hrozném stavu, ale tenhle jediný
Dobrý den, už delší dobu mám hrozné bolesti zubu, mám je všechny v hrozném stavu, ale tenhle jediný dost bolí a nemůžu pořád jen brát prášky na utišení bolesti. V Liberci žádného zubaře nemám a naposledy jsem u zubaře byla asi před 10ti lety a nemůžu si ho finančně dovolit, když se za vše platí.…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, většina zubních ordinací má smlouvu se zdravotní pojišťovnou, mohou si tedy zubní péči dovolit všichni, platí se pouze za estetiku, korunky bílé a nadstandardní ošetření kanálků. Prevence,…
-
Dobry den V sobotu se mi na kostrci (nad zadkem u leve pulky) objevila nejaka tvrda boule, no spis
Dobry den
V sobotu se mi na kostrci (nad zadkem u leve pulky) objevila nejaka tvrda boule, no spis takove mensi jelitko. Na dotek boli. Pri chuzi boli. A kdyz se ohybam. A docela dost.. Nemam tam zadnou bilou cepicku ale je to trosicku zarudle. Co mam delat a po jake dobe pokud se to…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
No skutečně netuším co zubní lékaři mají s touto otázkou co společného. Jděte na kožní.
-
Dobrý den sháním zubaře který ví co je trojklany nerv.A který doktor by mě vzal ,a pícha vždy injekc
Dobrý den sháním zubaře který ví co je trojklany nerv.A který doktor by mě vzal ,a pícha vždy injekci.Nesmím mít bolest.Bohužel můj zubař neví co to je trojklany nerv.Děkuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, my to víme, anestezii vždy aplikujeme, děláme stomatologii bezbolestně a s láskou. S pozdravem Kohutová Kristýna
-
Dobrý den, jako profesionální hasič nemohu sehnat zubaře, který má smlouvu s pojišťovnou MV. Můžete
Dobrý den,
jako profesionální hasič nemohu sehnat zubaře, který má smlouvu s pojišťovnou MV. Můžete mi poradit, na koho se obrátit. Kde jsem se dotazoval, buďto měli plný stav pacientů nebo soukromé ordinace, kde byly až neuvěřitelné částky za provedené úkony.
Děkuji
PetrODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, MV tedy pokud myslíte, ZPMVCR, tedy zdravotní pojišťovnu ministerstva české republiky, má u nás na Berounsku kde kdo. Je zde minimálně 5 ordinací, které berou nové pacienty a smlouvu…
-
Dobrý den , téměř dva roky se léčím se šestkou dole, chodila sem na čištění kanálků, ale mám ten zub
Dobrý den , téměř dva roky se léčím se šestkou dole, chodila sem na čištění kanálků, ale mám ten zub pod hnisem a moje zubní lékařka navrhla ať se obrátím na vás,navrhuje aby ste mi to vytrhli pod celkovou narkózou, u ní sme to zkoušeli ale psychicky jsem to nezvládla jak to bolelo, mám stoho…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, v žádné naší ordinaci na Berounsku celkovou narkózu neprovádíme, nejbližší je vojenská nemocnice. Domnívám se, že extrakce šestky je pro stomatochirurga zákrok na 5 minut a to vše bezbolestně…
-
Dobry den..Uz dva mesice mam zanet dasne.Zubar mi to vubec neleci,premlouvala jsem ho o antibiotika
Dobry den..Uz dva mesice mam zanet dasne.Zubar mi to vubec neleci,premlouvala jsem ho o antibiotika a nic.Muj zubar neustale rikal,ze se to vytrati..Jenze uz se pridavali 40horecky,zimnice,zvraceni i omdlevani.Moje obvodni nechapala a predepsala mi anb.v den dobrani sem sla k zubari ze mi je…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, ATB nic neřeší. Chce to rtg a konzultaci. Dentální hygiena je dobrý začátek, následně pokračovat na stomatochirurgii. S pozdravem.
-
DOBRY DEN PROSÍM CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT NEMOHU V BOSKOVICICH SEHNAT ZUBAŘE NEVIM KAM SE UŽ OBRATIT PŘ
DOBRY DEN PROSÍM CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT NEMOHU V BOSKOVICICH SEHNAT ZUBAŘE NEVIM KAM SE UŽ OBRATIT PŘISTĚHOVALA JSEM SE Z LOUČNE ,NAD DESNOU MA ZUBAŘKA ŠLA NA MATEŘSKOU UŽ MESIC MĚ BOLI ZUB MOHLI BY JSTE MI PROSIM PORADIT DĚKUJI HELENA
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, doporučuji zajít na nejbližší zdravotní pojišťovnu a zeptat se,která ordinace ještě přijímá nové pacienty, vědět by to měla i zubní komora,je potřeba jen sdělit adresu vašeho bydliště.…
-
Mám částečnou protézu a stále mně nesedí už 3x jsem byla opravě, tlačí to na pravé straně už při nas
Mám částečnou protézu a stále mně nesedí už 3x jsem byla opravě, tlačí to na pravé straně už při nasazení.
Prosím o radu co mám dělat.
předem děkuji za odpověď.ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, důležité je vydržet a několik dní protezu nosit, pokud to nepřestane jít k lékaři, on dle míry otlaku uvidí,kde to tlačí a pak vše upraví...ale pokud ji nebudete nosit nic neuvidí.
-
Dobrý den, je prosím vás možné aby po vytržení zubů otekly oči (víčka a pytle pod očima) ?. Ve stře
Dobrý den,
je prosím vás možné aby po vytržení zubů otekly oči (víčka a pytle pod očima) ?. Ve středu mi vytrhli 2 zuby a včera mi otekly oči. Dávám si studené obklady. Není to prosím žádná komplikace ?
Děkuji za odpověď.-ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Jste kuřák? Nedoporučuji čudit několik dní po extrakci, záleží i jak komplikovaná to byla extrakce, při těžší je otok normální.
-
Dobrý den, už 5 let jsem nebyla u zubaře, hrozně se bojím injekcí. Opravdu paničky, jednou jsem zuba
Dobrý den, už 5 let jsem nebyla u zubaře, hrozně se bojím injekcí. Opravdu paničky, jednou jsem zubaře kousla do ruky, doteď se za to stydím. Existuje nějaká metoda umrtvení bez injekce, nebo mám stále smůlu a musím počkat až mi zuby vypadnou samy?
Moc děkuji za odpovědi.ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Ano,analgosedace je možná, ale injekci dostanete tez, od anesteziologa,ale budete v polospanku a udělají vám toho více na ráz, provádí to soukromé kliniky a třeba i vojenská nemocnice.
-
Dobry den .zdravim.prosim mam dotaz..potrebuji vytrhnout 4 zubni koreny..zlomil se me mustek..byla j
Dobry den .zdravim.prosim mam dotaz..potrebuji vytrhnout 4 zubni koreny..zlomil se me mustek..byla jsem u zubare..tak me ho odbrousil a vyndal..odpoledne me zacal bolet jeden obrouseny koren.skoro hodinu me pani zubarka trapila na z.kresle.podarilo se ji to vyndat..ale ja nemam odvahu uz skoro…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, doporučuji navštívit stomatochirurga, bude to rychlé, bez bolesti a dá se to i na pojišťovnu.
-
velice prosim o informaci,jaka by byla cena celkove vyjimaci nahrady,je mi 53 roku, z duvodu dlouhod
velice prosim o informaci,jaka by byla cena celkove vyjimaci nahrady,je mi 53 roku, z duvodu dlouhodobeho uzivani leku mam velmi spatny chrup,castecne i parodontozu,mam pojistovnu211 ,MV.mnohokratdrkuji za odpoved.ped tremi roky jsem si nechalaudelat pevnou nahradu 4hornich zubu,cena 6000 kc,ktere…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den. Celkové náhrady jsou plně hrazeny pojišťovnou jednou za 4 roky. Neplette si to se zubním můstkem. Pokud má váš ošetřující lékař smlouvu s tou vaši bude vše v pořádku.
-
dobry den pristehovala jsem se do bystrice u benesova a jsem strasnej strašpitel :) a vy mi prijdete
dobry den pristehovala jsem se do bystrice u benesova a jsem strasnej strašpitel :) a vy mi prijdete super je mozne k vam prijit trapi mne tri diry v zubu a ktomu vsemu se mi dneska obevil vacek dekuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Rádi se o Vás postaráme. Stačí nás kontaktovat. S pozdravem K.
-
Lepíte prosím kamínky na zuby? Nemohu nikoho v Třebíči najít
Lepíte prosím kamínky na zuby? Nemohu nikoho v Třebíči najít
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, zubní šperky zhotovujeme, není dlouhá čekací doba, cca do týdne může být diamantovy šperk na vašem zoubku. Cena je 900 kč, Beroun/Hořovice. S pozdravem Bc.Kristýna Kohutová, DiS.
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…