Odborný lékař anesteziolog
Dr. Karla Farského 301, Vysoké nad Jizerou

Zobrazit ostatní profily anesteziologů v okolí

Profesionál na svém místě!

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, prosím vás jsem po laparoskopické operaci cysty na vaječníku!V celkové narkóze!Operace byla v úterý.Pořád mám bubliny v břichu, které se při pohybu přemisťují!Nejhorší jsou bolestivé záškuby v ramenou a na hrudi!Trvá to vždycky pár minut pak to odezní a zase za chvíli začne!Jak dlouho to prosím vás může trvat?V noci mě to naštěstí nebudí! Děkuji moc za odpověď s přáním pěkného dne Denisa S

zbytkový vzduch (bubliny) po laparoskopické operaci a ev. bolesti v ramenou nesouvisí s anestezií, ale s kapnoperitoneem - tj. technikou při laparoskopii, kdy je dutina břišní nafouknuta plynem.
Problémy zpravidla do týdne samy vymizí.
S pozdravem M.B.

MUDr. Martin Bartoň

Mam jít na zákrok kde budu uspana a to v celkové anestezii a jsem docela silný kuřák. Chtěla bych vědět kdy naposledy mohu kouřit před anestezii? Už jen z důvodu nervozity mě to bude nutit kouřit. Dekuji

Dobrý den, kouření je nutno vynechat v den operačního výkonu.
U některých typů operací např. na končetinách může kouření zhoršit hojení. Doporučuji v době rekonvalescence alespoň omezit počet cg.

MUDr. Martin Bartoň