č.d. 202, Hrabyně
Odborný lékař psychiatrie ústav soc. Péče (mapa)

Umístění: Odborný lékař psychiatrie ústav soc. Péče nemoc

Markéta je super.Pomáhá nejen slovy,ale hlavně činy,což někteří psychiatři vůbec neřeší.Zažila jsem jich více a většina z nich sedí jen za svým stolem a odbývá své pacienty desetiminutovým pohovorem,který stejně neposlouchají a než předepíšou léky bez kompromisně vyhostí ven.Vážím si Markéty o to víc,když znám zkušenosti s jinými odborníky a toto nelze srovnat.Už nemusím skoro 10 let měnit psychiatra a to jen díky její péči a přístupu.Více takových už snad v ČR není.Tot vše a smekám.S úctou její pacientka

Umístění: jiné místo skupinová psychoterapie

Nikdy bych nevěřila, že toto hodnocení budu psát. Zaprvé obecně lékaře online nehodnotím, spíše ústně. A zadruhé, jsem doteď nechápala, co všichni na této paní doktorce mají, proč jí jsou tak moc vděční za pomoc atd. Skutečně jsem neviděla rozdíl mezi paní doktorkou Dobrou a jinými psychiatry, co se lékařské pomoci týče. Jako člověk je úžasná, o tom není pochyb. A nyní ten rozdíl vidím a chápu a potvrzuji a podepisuji se pod všechna předchozí hodnocení. Paní doktorka je nejen absolutní špička jako terapeut, ale i jako lékař, o čemž nechápu, jak jsem mohla kdy pochybovat. Žádný jiný lékař mi nepomohl, až ona. A proto jsem ráda, že se již mohu ztotožnit se všemi ostatními jejími pacienty, rozumím tomu vděku. Naučila mne vnímat srdcem a ukazuje na svém příkladu o čem je život. Děkuji Ti tedy také, Markétko, touto cestou. Markéta věnuje obrovský čas a obrovskou lásku svým pacientům a výsledky jsou vidět. Já je vidím. Barbora Romanová, 30 let, přítelkyně komunity U Dobré naděje - komunity duševně nemocných.

Úžasná lékařka a krásný člověk se srdcem na pravem miste v jednom. Vřele doporučuji. Jirka H. 31 let. :)

Pokud se jedná o lidský přístup provoněný tou nejlepší člověčinou tedy přírodou k člověku a lékařským přístupem k pacientovi pak paní doktor Markéta Dobrá patří k absolutní špičce ve své profesi.Děkuji Vám za dlouhodobé léčení a přeji Vám hodně života a do něho hodně zdraví.Albert Marek-75.let.

nejlepší člověk na této matičce Zemi

Tato paní doktorka > je poklad, který má nevyčíslitelnou hodnotu. Ten kdo ten poklad najde - získal víc, než co běžně na pokladu. Je to pochopení, cit, úctu a chuť žít dál a zapomenout na bolest, smutek.........
Přeji Vám milá paní doktorko krásný život, plný radosti a potěšení. I když to je dnes jen pohádka, ale pohádky jsou pro radost.

Paní doktorka je opravdu velice obětavá a vstřícná. Takových doktorů by mělo být víc. Děkuji, paní doktorko.
Růžena

Nejlepší lékařka. Je fakt super.

Paní doktorce mockrát děkuji za veškerou péči, pomoc a čas, který mi věnovala, v pro mě ne zrovna lehkém období. Taková ochota se jen tak nevidí. Soucitná a lidská, max. laskavá a vstřícná. Moc fajn lékařka a zlatý člověk. Pohodářka. S láskou díky za vše, také za terapie pod stromem.

Vysoká odbornost, starostlivá a obětavá péče

15 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den. Chci se zeptat zda triticco podporuje sertralin? A jestli ano v jaky davce? Mě ho prave ted predepsala doktorka, k Sertralinu (zoloftu) muj stav je stale jak na houpacce, úzkost, deprese.. Moc děkuji za odpověď

Ano, podporuje, a je to vhodná kombinace. Oba léky posilují hladiny serotoninu v mozku, a Trittico ještě navíc noradrenalin. Zkuste užívat aspoň 2 týdny v doporučené dávce, pokud nemáte nějaké nepříjemné vedlejší účinky, a pak se poraďte s Vaším psychiatrem, zda vyhovuje kombinace, dávka atd..
    Přeji úspěšné léčení M. Dobrá

MUDr. Markéta Dobrá

• Dobrý den od září 2018 beru citalec 10mg od Ledna 2019 jsem zvýšila na 20mg což byla moje potřebná terapeutická dávka. Ziji v zahraničí tudíž nemám možnost konzultace s psychiatrem. Již od února se cítím skvěle. Brala jsem je pro náhle silné úzkostné stavy které přetrvávaly 2mesice bez léčby a rozvinula se i deprese. Chtěla bych vysadit protože se cítím dobře. Začala jsem tento týden v pondělí deset dvacet deset dvacet a ve stredu večer čili včera se mi v práci zatočila hlava a cítila jsem bušení srdce a takovy apaticky pocit nesoustredenost což mě trochu vystrasilo A vzpomněla jsem si na příznaky mírné úzkosti. Četla jsem ze je to normální při vysazování. Nic méně mám strach jak takove vysazování bude probíhat. Take jak bych měla postupovat pro bezpečné úspěšné vysazeni co se tyče dávkování?
    Děkuji vám převelice za odpověď

Dobrý den,
    děkuji za Váš dotaz a opatrnost při snižování dávek. Možná je na snižování ještě brzy, lépe se doporučují 2, než 1 rok celkového podávání, pokud jde o první případ deprese nebo úzkosti a nevyskytnou se nějaké komplikace. Rozhodně buď snižování vůbec odložte, nebo už zůstaňte u toho střídání 20 a 10 mg., které jste začala, a vydržte na něm aspoň 3 měsíce, než snížíte ev. dál na 10 denně.. Nepíšete, jak dlouho jste byla v plné remisi na těch 20 mg., rozhodně je potřeba na ní být 3-6 měsíců, než se začne snižovat. Taky nepíšete, zda jste chodila nebo ještě chodíte na psychoterapii, zda jste si příp. vyřešila problém, který k úzkostem mohl vést, anebo nějak změnila životní styl.. To vše bych potřebovala vědět, abych Vám mohla poradit více.. Klidně ještě napište, sem, nebo na můj mail (mdobra@centrum.cz).

S pozdravem M. Dobrá

MUDr. Markéta Dobrá