Mírová 98/18, Vítkovice, Ostrava

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Zobrazit ostatní profily dětských psychologů v okolí

• klinická psychologie

Umístění: Soukromá psychologická praxe psychoterapie

Paní doktorka příjemná , s dětmi to umí, dcera ji ráda navštěvovala.Byla vždy příjemně naladěná

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,nevím si rady.Mám syna epilepsie,lehká metální retardace,autismus,hyperkinetický syndrom,nutkavé chování,negativismus.Klukovi je za 5m 16let chodí do speciální školy pro děti s kombinovanými vadami.Kluk počítá do 10 na prstech,píše jen velkými písmeny vynechává písmena nedělá mezery úprava školková,čte pomalu,slabikuje..čte chybně komplikovaná slova nepřečte vůbec ..při čtení zaměnuje slova,nezná měsíce v říjnu mi byl schopný říct že za 11m jsou vánoce,14 dní je pro něj měsíc,nezná hodiny.Špatně mluví při komunikaci slintá prská,špatná výslovnost jazyk mu leží za zuby.chytí si stehno a říká mám spocená lítka když na něj kouknu a řeknu Domčo řekne mi nebo stehna?Měli jsme psychologické vyšetření IQ dostal se pod hranici lehká mentální retardace v SPC kongitivní schopnosti v úrovni rozumových schopností,jen málo oslabena pamět - příjde ze školy učitelka sním probírá 1 příklad a on ho nechápe ptám se jestli byl do 10 on že neví ptám se jestli do 20 opět že už neví.Měl by končit ve škole a jít na učilitě ...Nevezmou mi kluka ani na učiliště pro nemocné děti jelikož nezná ani základy vzdělání.Má špatnou motoriku od malička do dnes nezvládá jít po schodech musí se držet zábradlí a zdi pokud je tam překážka musím pomoct já.Nezdá se mi lehká mentální retardace v horním pásmu.Byla jsem na konzultaci kvůli škole u Klinické psycholožky....vzala mě bez kluka o své přestávce.Četla si 3x zprávy stále dokola nabídla mi barevné domky v Hájnici a že kluk na tom ani nemůže být dobře že je na tom jak 5leté dítě a vzhledem k diagnozám se ani neposune což mi řekla i spec.pedagog u vyšetření klukova umu.Já mám zprávu s lehkou mentální retardaci v horním pásmu,do školy mi ho nevezmou a připadám si v pasti.Mám vlastně úplně nomální dítě které se může zapojit do vzdělávání,společnosti.Potřebuji i jiné názory rady...Klinická psycholožka co mi věnovala svůj čas o své přestávce má plný stav a novou diagnostiku.Budu moc ráda vem za odpovědi.

Dobrý den, aktuálně se skutečně nabízí rediagnostika. bylo by vhodné, aby syn absolvoval komplexní vyšetření jak intelektu, tak osobnosti. S ohledem na fakt, že je chlapec vedený pro autismus, zkuste kontaktovat organizaci MIKASA z.s. v Ostravě a službu Průvodcovství. Pomohou vám zorientovat se v dané situaci, mají navázané kontakty na psychology a psychiatrii a jsou schopni s vámi a synem společně diskutovat další školního zařazení, volnočasové aktivity a vůbec podporu pro vás jako rodinu. Služba je zdarma a nabízí také společné setkání nad dítěte i s pedagogy a dalšími odborníky. Držím palce!

Mgr. Kateřina Panáčková, Ph.D.

• klinická psychologie