Odborný lékař gynekolog
5. května 64, Hradec Králové

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Umístění: Odborný lékař gynekolog Jiný

Velice netaktní lékař, komentovat při císařském řezu, kdy jsem byla "opíchnutá" jen od pasu dolů a samozřejmě vnimala vše, co se dělo na sále...to jak vypadám, že jsem tlustá a že teď vidí moje slepé střevo a jestli ho (s vtipem) chci také vyndat...No bylo mi s pana doktora nablití a je stále i po téměř 8 letech. Možná dobrý lékař, ale chová se jako hrozně.

Byla jsem u něj nejdřív v 10. týdnu kvůli krvácení v těhotenství a hrozícímu potratu, potom na 2. screeningu ve 20. týdnu. K tomu krvácení mi pořádně neřekl, čím to bylo, vlastně mi zbytečně nastolil přísný klidový režim, ačkoliv není nijak prokázáno, že by to snížilo riziko potratu. Dost dlouho taky u ultrazvuku mlčel, což mě zneklidnilo ještě víc. Na rovinu napíšu, že těhotenství nedopadlo dobře - ne, z toho ho neobviňuji. Ovšem to, že ultrazvuk ve 20. týdnu, což je nejdůležitější vyšetření v těhotenství, trval 5 minut, místo 20, považuji za tristní. Nehledě na to, že jsme na něj s mužem museli čekat asi hodinu (měli uvedenou jinak obědovou pauzu, než to bylo ve skutečnosti), ani se neomluvili. Sice fajn, že dr. snaží vtipkovat, ale ocenila bych, kdyby mi radši víc vysvětlil, co na ultrazvuku vidí, než aby to říkal stylem, kterému běžný smrtelník, který není lékař, nerozumí. Prý že mám v plodové vodě "nějaké pruhy". 2 týdny po vyšetření byl můj nenarozený syn mrtvý.

Umístění: Odborný lékař gynekolog Jiný

Kapacita ve svém oboru. Řekne věci tak, jak jsou, i když to člověk úplně nepotřebuje slyšet. Ale díky němu jsem byla při porodu klidnější, protože jsem věděla, že jsem ve správných rukou.

Umístění: Odborný lékař gynekolog Jiný

Nejlepší lékař s kterým jsem se kdy setkala....ve 20tt jsme si prošli transfuznim syndromem a právě jemu patří nekonečné díky za úsměvy našich chlapečků,za všechny probdělé noci i za všechny ty kruhy pod očima..nikdy nepřestaneme děkovat osudu,že nám do cesty poslal tak výjimečného člověka ...byla to pořádná jizda a nám bylo ctí !

Naprostá kapacita v oboru. Odborník na TTTS. Skvělý psycholog, diagnostik a člověk na svém místě. Zachránil spousty životů a rodin. Nedoceněný lékař světového formátu.

Umístění: Odborný lékař gynekolog Krvácení v 8. týdnu těhotenství

Díky panu doktorovi jsme Vánoce mohli strávit ve 4. Díky němu bylo těhotenství zachráněno, ihned mne nechal v nemocnici ležet (což jsem měla strach do fn jet protože týden předtím jiný doktor ve fn řekl, že takto brzo to řešit nebude). Byl velice milý a všechno mi vysvětlil. Moc moc mu děkuji!

Mohla bych se tu sáhodlouze rozepsat o nedávném setkání s tímto doktorem. Možná mi nakonec udělal férovou nabídku, že jsem svá dvojčátka nebyla nucena rodit na pokoji mezi spolupacientkami, ale zajistil místo o patro výš na porodním....přesto když si vzpomenu jak nás přijal, je mi zle...
Podle mého názoru tento doktor velmi striktně rozděluje těhotenství na zachranitelné plody a na ODPAD!!! Jeho věta, kdo že nás k nim přijal, když jsem ve 22 tt s odteklou plodovou vodou, a že ať si to také vyžere, on si přeci nenechá "nadělat do bot" - to řekl ovšem mnohem sprostěji a mně do očí...mně, která přišla bojovat za své živé děti, mně neznalé medicíny, ale s obrovskou touhou udělat maximum. A když večer před porodem upozornil, ať jdeme příště rovnou raději do adopce, když nejsem schopná donostit dítě a vůbec...že jsem se měla snažit otěhotnět v 18 ti a ne v 36 letech...to už byl vrchol.
Doktor, který mne za mák nezná, nezná příčinu loňského porodu mrtvého miminka, nezná zbla mou diagnózu, si dovolí soudit člověka jako by to byl jen kus masa a jeho miminka něco, s čím si přeci nebude špinit ruce.
Ať si zachrání třeba tisíce životů, však je to jeho práce, ale to člověčenství, lidství...to mu dáno nebylo. Je to arogantní egoista. Pokud se k někomu chová citlivě a má hezký přístup, nechápu, proč ho nemá i k těm, které potřebují slyšet alespoň malou útěchu, byť je jasné, že je vše ztraceno. Nezlobím se na něj, že mi děti nezachránil, chápu, že to v mém případě prostě nebylo možné a nechat to na mé snaze vydržet co nejdéle, mohla jsem to odnést zdravím....chci jen napsat, že jeho chování se mi vrylo do srdce, jeho slova nikdy nezapomenu a doufám, že se s ním už nikdy za žádných okolností nebudu muset potkat... Myslela jsem si, že filmová postava doktora House je jen ve filmu, ale že se s jeho reálnou představou potkám osobně, to jsem tedy nečekala.
Je mi fuk, jestli se tady někdo čertí nad tím, že mám odlišný názor, protože jemu pomohl, neznám ho ani já a ani vy, které jste ty šťastné. Spíš je to tragické, že někdo s takovým nadáním a schopnosti v záchraně života, dokáže být zároveň doktor, řezník a soudce v jednom.

Jediný z několika odborníků dal mým dvojčátkům šanci, i když ne příliš velkou (TTTS, špatně rozdělená placenta). Poctivě a zodpovědně nás sledoval a nakonec jsme se společně rozhodli těhotenství neredukovat. Opravdu byl JEDINÝ, který správně poznal, co (ne)dělat. Kluci sice předčasně, ale zdraví a spokojení :).

Oznamujeme vsetkym, ze po uspesnej operacii /TTTS syndrom/, ktoru vykonal zazracny lekar - Dr.Hodik z FN v Hradci Kralove dna 10.10.2012 a mojom narocnom tehotenstve sa nam konecne v 37 t.+ 4, dna 28.2.2013 narodili nadherni a zdravi chlapcekovia Branko - 3300g a Samko - 2400g. Po 4 dnoch nas prepustili z porodnice a sme velmi stastni, ze to vsetko takto dopadlo.Sme mu navzdny povdacni a aj panovi Dr.Grochalovi ml./z centra Femicare z Martina/, ktory ako prvy odhalil chybu /TTTS/, ktoru p.Dr.Hodik operacne napravil.Odporucame tychto lekarov vsetkym mamickam, ktore sa ocitli v podobnej situacii, aby sa poradili s tymito vzacnymi ludmi.DAKUJEME ZA VSETKO - rodina Klinovská -Slovensko

Vážený PÁN DOKTOR HODÍK je pre nás Anjel s Božími rukami - zachránil našim chlapčekom - dvojičkám život(TTTS).Aj keď situácia je zatiaľ priaznivá , prognóza je neistá, takže dúfame...Okrem toho, že je p.Dr.Hodík špičkový odborník vo svojom odbore, je aj vynikajúci psychológ - jeho humor je na pravom mieste - človek nemyslí na najhoršie...Je strašne milý, ľudský, vľúdny...Budeme mu dokonca života povďační, za to, čo všetko pre nás urobil.Nech ho Pán Boh požehnáva aj s jeho rodinkou, rodina Klinovská - Slovensko