MUDr. Jiří Vápeník

Chirurg Více

Česká Třebová 1 adresa

Sam.ord. lékaře spec. - chirurgie
Bezručovo náměstí 446, Česká Třebová

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Škoda, že jsem se neřídil postřehem předchozí diskutující a nešel k jinému chirurgovi.Mohl jsem se vyhnout zdravotním komplikacím následujícím po biopsii.Při vyndávání stehů po l2 dnech chirurgovi prostřední steh ze tří nešel vytáhnout jako stehy krajní a při násilném vytahování stehu na zádech, kam jsem neviděl, mi ránu roztrhl a ani mne na to neupozornil,jen to nechal sestrou namazat nějakou mastičkou a zalepit uzoučkou náplastí a jen říkal, že si to mám lx denně obkládat na čtvrt hodiny heřmánkovým obkladem. Manželka, která mi odlepila uzoučkou náplast, okamžitě viděla co se stalo, ale celý týden jsme postupovali podle pokynu lékaře a dávala mi denně heřmánkový obklad. Jenže, tam, kde se rána při vytahování stehu roztrhla, začala se rána rozšklebovat (vzorek pro biopsii měl hloubku 4 mm a byl to obdélník 11 x 5 mm), takže se stěny rány stěží mohly bez nového rychlého sešití spojit. Samozřejmě, že rána po několika dnech začala hnisat a nastal víkend a já stojím před rozhodováním, jestli spoléhat na to, že se rána (byť i s nějakou hlubší jizvou) opravdu sama konečně zacelí a zahojí, nebo zda mám vyhledat jiného chirurga, anebo se jít nechat znova ošetřovat stejným chirurgem, již i jinými označeným jako neschopný lékař ve svém oboru.