Vltavínská 1289/10, Třebíč

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

U pana Doktora jsme byli s abscesem v bezprostřední blízkosti ucha u syna.Ošetření bylo vždy nejlepší jaké mohlo byt,takže jsme ochotně jezdili ze Znojma do Moravských Budějovic na převahy a kontroly,kde pan doktor Rutar ordinoval dvakrát tydne.Ošetření bylo vynikající,komunikace výborná a pan doktor velmi mily,sestricka rovněž.Zkušený lékař s letitou praxi,absces se zhojil velmi rychle.Dekujeme

Nedávno jsem byla u pana "Dr. Rutara" opět. Jako malá jsem trpěla bolesti uší, zánět středního ucha a nemluvně o drenáži v uchu, tyto zákroky si budu pamatovat už navždy, protože je prováděl pan Rutar.. jeho chování se absolutně nezměnilo je stejně vulgární, nesympatický, arogantní a nehygienický. Pacientům nevysvětlí co vlastně chce právě provádět, nemluvně o tom jak je nepříjemný k pacientům a zvyšuje hlas. . Byla jsem tam na punkci, jelikož se mi dělá špatně z krve málem jsem tam sebou sekla, naštěstí tam má příjemné sestry, který se o mě dokázali v tu danou chvíli postarat, zatím co pan doktor měl pitomé kecy ať nehraji divadélko a tak dále. Takže pana Dr. Rutara určitě nedoporučuji, radši se zaměřte na lepší kliniku, i kdyby to měla být soukromá klinika ORL.

Pana doktora jsem musela několikrát vyhledat, ať už já osobně nebo se synem. Synovi bral nosní mandli-úžasný přístup, až do narkózy jsem mohla být s ním, držet jej za ruku, vše mi vysvětlil, po zákroku jsem okamžitě mohla být opět se synem, po pár hodinách jsme mohli domů, druhý den na kontrolu, pokud by byl problém, dostali jsme tel.číslo a okamžitě volat. Jeden čas jsem měla dost problémy s hlasivkami, opět mi pan doktor pomohl, vše vysvětlil. Sestřičky v ordinaci jsou velmi milé, ochotné. Se žádnou arogancí jsem se nikdy nesetkala, ani v ordinaci jsem neslyšela ani jedno slůvko stížnosti. Přešla k němu i moje kamarádka se svými 2 dětmi a také si jej nemohla vynachválit. Pro mě je pan doktor profesionál na svém místě . Z. Jará

U tohohle doktora jsem byl protože mi tekla občas krev z nosu. Dělal mi celkem 4x zákrok - leptání. Po těch jeho zákrocích to bylo ještě horší než předtím, navíc jeho zákroky byly nepříjemné, hrubé chování, a jak jsem zjistil později tak vůbec nepomohly. Předem mi ani nevysvětlil jak a co bude vlastně dělat. Pak jsem byl s tím samým problémem u doktorky Rosové na stejné poliklinice, a to bylo něco úplně jiného. Pomohly pouhé 2 návštěvy, udělala to mnohem míň nepříjemným způsobem a účinně.

Návštěva ambulance byla zážitkem, na který se nezapomíná. Přivezl jsem dcerku s horečkou a bolestmi ucha. Hned při nahlášení sestře jsem byl upozorněn, že nejsme objednaní a tudíž musíme počkat. Asi po hodině bezvýsledného čekání mě dcerka prosila, kdy už tam půjdem, že ji to moc bolí. Pokusil jsem se požádat sestru o ošetření, ale se zlou jsem se potázal. Hrubým způsobem jsem byl upozorněn, že nejsem objednán, a nemohu se cpát před ty, kteří se objednali. Čekali jsme dál. Objednaní pacienti vesele přicházeli a odcházeli. Po třech hodinách mi dcerka šeptá, že už ji to nebolí. Samozřejmě, z ucha jí tekla krev a hnis.
Ušní bubínek se pod tlakem protrhl a bolesti polevily. Vyžádal jsem si tedy od sestry zpět doklady s tím, že
již nemá smysl dál čekat na ošetření. Velmi rozladěná mi oznámila, že kdybychom vydrželi ještě 10 minut, tak už by nás vzali. Což o to, my bychom to možná ještě vydrželi, ale ušní bubínek již ne. Pan doktor našemu rozhovoru pouze tupě přihlížel a nevzmohl se na jakoukoli reakci. Divím se jeho přístupu, chování sestry a celkový přístup k pacientům je především jeho vizitka a musím říci, že na návštěvu v jeho ambulanci do smrti nezapomenu. Věřím že kdo má, nebo měl děti, dokáže se vžít do pocitu bezmoci rodiče, který má na kolenou dítě plačící v bolestech a čeká na pomoc, která nepřijde, protože nevěděl, že akutní případ se někde musí včas objednat.

Tak já se taky přidávám k negativním hodnocením.Nemyslím si ,že by pan Rutar byl nějaký specialista ORL,byla jsem u něj protože mě děsně bolelo ucho,hlava a necítila jsem tvář.Podle jeho mínění o žádný zánět nejde,napsal mi jen nosní kapky a ať si koupím Ibalgin.A to nemluvím o jeho arogantním a navíc vulgárním přístupu k pacientovi.Nepoužívá žádné hygienické pomůcky,což mě opravdu zaráží a navíc je to nechutné.Na kontrolu jsem k němu už nešla,vydržet ještě týden jsem bolestí nemohla.Zajela jsem přímo do Tr nemocnice odd ORL,tam mi udělali RTG nosu,vzápětí punkci a nakonec píchnutí bubínku.A to dle p. Rutara nebylo nic vážného,myslím,že by měl za takových okolností vrátit diplom a navíc si k tomu dát lekci slušného chování.Za mě tedy jednoznačně NEDOPORUČUJI!!!!!!!!!!!

Tak, lide jsou ruzni. Zrovna v tomto pripade bych hodnoceni, zda je dr. Rutar mily nebo nemily, docela i pominul. Pokud si vsimam, doposud nikdo tady nenapsal nic, co by zpochybnovalo jeho odbornou kvalifikaci a to je, myslim, to, co je podstatne. Uprimne receno je mi jedno, jestli se na mne lekar usmiva, preferuji, pokud mne (vy)leci. Vuci dr. Rutarovi nemohu rict ani ja nic kritickeho a co se tyce Trebice, povazuji ho rozhodne za nejlepsiho ORL specialistu. Z Prahy bych za nim nejel :), ale v Trebici bych nesel za nikym jinym.

Chodila jsem s dcerou k paní doktorce Rosové (milá psní - i sestra, ale to je bohužel vše). 3 měsíce do dcerky cpala sirupy a léky a nic nepomáhalo - začala hůř slyšet a nemohla skoro dýchat. Přešli jsme k panu doktorovi, který hned odebral nosní mandli (byla veliká) a dcera byla neustále nemocná. Měla jsem při první návštěvě strach (dost lidí v okolí na pana doktora nadává), ale musím říct, že obavy byly zbytečné a pan doktor bych ochotný - vše v klidu vysvětlil, dcerku bezbolestně vyšetřil a nemůžu si stěžovat! Zůstaly jsme u něj. Dokonce jsem ho po operaci mandle jednu noc vzbudila po telefonu a byl velice ochotný a poradil. Dokonce druhý den sám ráno volal a zajímal se, jak vše dopadlo. Za mě tedy jednoznačně ANO. I sestřičky v ordinaci jsou moc milé.

K panu "doktorovi" mě poslal obvodní lékař v místě pracoviště. Trápil mě nesnesitelný tlak v pravém uchu. První dojem nebyl až tak hrozný. Problém nastal u vyšetření a zákroku:
1)Špatná komunikace s pacientem-místo toho aby Vám objasnil co zamýšlí prostě to udělá a to hrubým způsobem!
2)A to je druhá vada na kráse-nedokáže se vžít do role pacienta a představit si, že to může opravdu bolet. Možná by pomohlo posadit jej do křesla a udělat mu nějaký zákrok jeho způsobem. To, že je hodný na děti je zřejmě způsobeno tím, že už ho nějaká maminka srovnala.
3)Vůbec arogantní vystupování vůdči pacientovi. To, že "zná" je možné, ale to jak lékař vystupuje je u mě (a zdá se, že i u ostatních) nejméně polovina celkového hodnocení. Pokud je jeho chování závislé na tom jak se vyspal, je to ještě horší. Lékař nemá takový luxus, aby si to mohl dovolit.

Výsledek mé návštěvy bylo zhoršení bolesti a nebýt Ibalginu asi bych zbytek dne nevydržel. Mám jít ještě na kontrolu,ale k němu už ani náhodou. Zavolám do ordinace, vyžádám si jej a řeknu mu jak se věci mají. Sestřičky je mi líto, protože se zdála být velice milá a přátelská.

Jsem v šoku z toho, co jsem si teď přečetla na Dr. Rutara. Já k němu chodím asi 7 roků se svými dvěma dětmi a jsem opravdu spokojená!..a to myslím opravdu vážně!Sestřičky i pan Dr. jsou vstříční a když něco ptřebuji, vysvětlí.Byla jsem jednou u Dr. Rosové a ta na mě působila odměřen a bez citu k dětem, proto jsem přešla k Dr. Rutarovi a u něj zůstala. Nechápu všechny ty záporné hodnocení.Dojíždím k Dr. Rutarovi 20km a jinam bych nešla jak se sebou tak dětmi.
Oboum dětem odebral nosní mandle (na moji žádost), bez problémů a s taktem. Děti nestresuje trháním od rodičů, jak je to v nemocnicích. Pana Dr. jsem doporučila již více známým a všichni tam zůstali registrovaní a neztěžují si. Pro mě a moji rodinu je to ten nejlepší pan doktor a odborník.
Ještě chci reagovat na jedno předešlé anonymní hodnocení... že není v Třebíči jiné ORL na výběr??...haha...tak tomuto názoru se dá jen zasmát..Miroslava K.,Náměšť nad Oslavou