Madridská 14, Praha
Veterinární klinika pro malá zvířata

Zobrazit ostatní veterinářů v okolí

Veterinární klinika Madridská je skvělá veterina s milým lidským přístupem. To platí pro všechny lékaře i ošetřovatele, až na MVDr. Filipa. Jeho disgnostické schopnosti jsou mizerné (naše kočka je podle jeho diagnózy, vystřelené v podstatě od stolu, už cca půl roku po smrti, naštěstí jsme vyhledali jiného lékaře, ten provedl pořádnou diagnostiku, konstatoval že zvíře je zdravé a doporučil jen úpravu jídelníčku, a kočka je úplně v pořádku), co mi ale vadí daleko víc je jeho celkový přístup. Sdělit někomu jen tak mezi řečí, že má vážně nemocné zvíře a pak to dovršit sdělením, že asi brzo umře, ale co byste vlastně chtěli, vždyť je to jen kočka, je pro mne důvod se takovému člověku velkým obloukem vyhnout. Veterinu v Madridské máme rádi a dál jejích služeb využíváme, ale když ordinuje MVDr. Filip, buď návštěvu odložíme a počkáme na jiného lékaře, nebo v akutních případech jedeme jinam.

K panu Dr. Filipovi jsme chodili 8 let a naštěstí se vždy jednalo o naprosto rutinní záležitosti (očkovaní atd). Když však nastal problém, který byl potřeba řešit akutně (pes měl akutní krvácivý průjem - stříkala už z něj čistá krev), pan doktor nás nechal sedět v čekárně 2 a půl hodiny, zatímco před náma bral do ordinace lidi, kteří chodili na očkovaní a stříhání drápku. Po několika prosbách, aby nás vzal přednostně nám bylo vždy řečeno, že on má objednané pacienty a ti mají prostě přednost a že máme čekat a že vlastně nejsme akutní případ a on už má zpoždění 10 minut.. Nakonec nás tedy po 2 a půl hodinách přijal, kdy náš pes po 5 minutovém vyšetření dostal okamžitě infuzi (která trvala 1,5 hodiny, kdy člověk se psem sedí ve vedlejší místnosti. Tudíž věc, kterou mohl udělat hned ze začátku a mezitím klidně očkovat další psy). Pan doktor má čirý business přístup ke zvířatům, ani kousek empatie a dokonce si po tomto extemporé nezapomněl rýpnout ("Radši si toho psa chytněte, nebo by mohl spadnout a pak už by to byl vážný případ"). Nemluvě o tom, že celkový účet za léčbu vyšel v konci na 3500,- a pan lékař si pravděpodobně účtoval i věci, které nepoužil (infuzní materiál byl účtován 2x, přestože pejsek měl kanilu již z předchozího dne, a samotná infuze je účtována separátně.)

Rozhodně nedoporučujeme.

Dr. Filip se již nikdy nesmí dotknoutjakéhokoliv našeho zvířete.
V 5 letech zjištěn u psa nádor v břiše - protože měl 1 varle nesestouplé, předpokládalo se, že problém bude vycházet odtud. (Poznámka - na rtg byl stín velký jako kachní vejce) Pan doktor operoval... vyndal nesestouplé varle (když mi ho ukazoval, byl to větší kaštan) a pravil, že pes má též zvětšenou ledvinu, přímo mu (citace) vběhla do operační rány...
Po několika málo týdnech jsme zjistili, že v břiše hmatáme bouli dál, vše se vleklo, nakonec jsme se rozjeli do Brna. Tam zjistili, že ledviny má zcela v pořádku a nádor (tehdy již půlkilový) se nedá operovat. "Ta údajná ledvina, kterou mu pan doktor zašil zpátky byl ten nádor", řekli při propuštění. Když jsem mu to pak řekla, jen se přiblble usmíval.

Má zkušenost s panem Dr. je otřesná. V prosinci 2009 začal můj pes Fido kulhat, v té době jsem se čerstvě přistěhovala do Vršovic a neznala místní veterináře, navštívila jsem tedy nejbližší ordinaci v Madridské. Zde mu pan Mvdr. Filip téměř od stolu diagnostikoval natržený vaz v koleni, bez rtg. pouze pohledem. Na moji otázku co s tím nařídil jen další kontrolu, a sdělil, že je velká pravděpodobnost, že se vaz utrhne, to prý poznáme..atd..nejsem z oboru, ale tento přístup mě jako laika vyděsil a navštívila jsem jiného Mvdr. naštěstí už takového, který psa odborně vyšetřil na přístroji a zjistil, že má vyhřezlou plotýnku. Naštěstí vše dobře dopadlo, pes chodí, běhá, není inkontinentní, prostě má kvalitní život jako před operací.
Ale nemusel...Přemýšlela jsem i o žalobě na pana MvDr. či jsem ho chtěla osobně navštívit a "poděkovat", ale měla jsem doma v té době půlroční děti a následná rehabilitace psa mně tak vyčerpávala, že jsem to nakonec nechala být. Ale dnes jsem narazila na tyto stránky, tak píši aspoň zde můj příběh jako varování..
Johana Kaskounová