Adresa

Sadová 33, Blansko
Praktický lékař pro dospělé

Na této adrese online kalendář není aktivní

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily praktických lékařů v okolí

Zkušenosti

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Názory pacientů

4.5

Obecné skóre
28 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
Ověřeny pacient
Umístění: Praktický lékař pro dospělé Registrace a zácpa

Od predchádzajúcej zkúsenosti v Blansku s praktickým doktorom som mnoho nečakal. Ten predtým sa mi ani nepodíval ldo ocí, hneď vypísal hromadu liekov - jak keby som mal 70 rokov a šiel si hlavne pre lieky - bez urážky. Pán Danda ma prekvapil jak je možné sa v dnešnej dobe kde stojí pred ordináciou mraky ľudí, venovať pacientovi dostatočný čas. A ten som presne dostal, čo je základ vyšetrenia!. Registráciu zvádol bez nutnosti za každú cenu (predtým som bol prakticky zdravý) chodiť pre kartu k bývalému doktorovi. Konečne funguje aspon trochu moderná doba a digitalizácia. Takže registrácia na jedničku a čo sa týka nemoci kvôli ktorej som ho navštívil. Pozisťoval čo sa dalo a kvôli závažnosti okamžite poslal k špecialistovi. Podľa môjho názoru ideálna volba než experimentovať rôznymi liekami. Sestrička mimochodom len doplnila túto príjemnú atmosféru. Liečba zacína psychykou a to si pán doktor uvedomuje! Ďakujem.


A
Ověřeny pacient
Umístění: Praktický lékař pro dospělé

Dr. Dandu jsem letos vyhledal mezi ostatními praktickými lékaři v nemocnici náhodou. Trávil jsem dovolenou v Blansku s rodinou a bohužel jsem neměl dostatek důležitých léků. Pan doktor mě bez problémů vzal, prošel se mnou zdravotní anamnézu a vyšetřil mě. Domnívám se tedy, že je velmi pečlivý a nic u svých pacientů nezanedbá. A mimochodem, čekací doba byla naprosto odpovídající času, jenž má být věnován každému pacientovi. Ač nejsem jeho pacient, byl jsem mile překvapen z provedeného fyziologického vyšetření, které neprováde leckterý jiný lékař!!! Aleš Chupáč


L
Ověřeny pacient

u pana doktora jsem byla na závodní vstupní lékařské prohlídce.. působil sympatickým a milým dojmem. Ocenila jsem že mě i kolegyni vzal na počkání a nepožadoval výpis ze zdravotní dokumentace od praktického lékaře. Opravdu pečlivě se mnou probral zdravotní anamnézu a případné potíže, z čehož usuzuji, že je velmi pečlivý a nic u svých pacientů nezanedbá. Za mě spokojenost.


Ověřeny pacient

Pan doktor je prepeclivy profesional, ktery neordinuje proto ze ma ordinacni hodiny, ale proto, ze ma spustu pacientu, kteri ho potrebuji..Ja osobne si rada pockam. Taky nechci ordinaci jenom profrcet a soudim, ze ostatni to maji podobne. Je tam totiz atmosfera, ktera laka ke zdrzeni. Ochota, duvera, profesionalita a zkusenost, ktera hned oslovi. Za me doporuceni.


Z
Ověřeny pacient

Jsem u pana doktora registrován již 12 let a s tak příkladným zájmem a péčí jsem se zatím nesetkal. Jediné mínus asi je že k němu chodí spousta pacientů a tak se někdy čeká, ale bude to zřejmě tím, že je tak kvalitní.


P
Ověřeny pacient

Myslím si, že říct staré babičce se zlomeným loktem, že je stará a kosti holt bolí a poslat jí domů bez toho, aby nechal udělat alespoň RTG, je značně neprofesionální a ukazuje to na velmi podprůměrné kvality pana doktora Dandy. Nedoporučuji!

MUDr. Jiří Danda

1.Nepoužívám slovo" holt", Odeslat z ordinace pacienta s podezřením na zlomeninu bez klinického a RTG vyšetření samozřejmě není můj běžný zavedený postup. Svým pacientům se vždy věnuji bez rozdílu věku co nejlépe mohu.Starých lidí mám v péči vysoké procento,mám plnou kvalifikaci a 41 roků praxe.
2.Neuvádíte žádný konkrétní údaj o době, kdy se případ měl stát,abych to mohl zpětně prověřit .Za poslední 1/2 rok si nevzpomínám na nic takového , žádnou stížnost mi nikdo neoznámil a v počítači v seznamu žen od ročníku 1914 až 1945 nemám záznam o úrazu lokte.
3. Vašemu anonymnímu , účelově zřejmě zlomyslnému nařčení se proto nemohu bránit. a nebudu se jím dále zabývat...


H
Ověřeny pacient

K panu doktorovi, co jsem si všimla, nechodí moc mladší ročníky. Čekárna plná lidí, kteří občas kroutí hlavami, jak dlouho musí čekat. Někdy je poznat, že už toho je na pana doktora, který je starší, hodně a sestřička potom zachraňuje, co se dá. A ocitnout se zrovna ve chvíli, kdy to nastane je ke škodě, protože potom není čas s doktorem něco prodiskutovat nebo se na něco ptát, pokud opravdu máte něco k řešení a chcete otázky, potom je to spíše takový fofr. Jinak asi není špatný doktor. S nachlazením bych u doktora ale 2 hodiny nečekala, když si nakonec recept musíte stejně koupit sami a vyzkoušet více možností, jak se z toho dostat. To je už lepší vyležet, pokud můžete, než opakovaně čekat v čekárně a při slabší imunitě chytnou ještě něco k tomu. Není špatný doktor, ale jsou věci, o kterých si myslím, že pokud by to bylo trochu možné, by mohly fungovat líp.


H
Ověřeny pacient

8 let můj obvodní lékař, jsem s ním nadmíru spokojen. Pečlivá diagnóza a vždy vyzkouší jinou léčební metodu....popřípadě pošle k určitému specialistovi...mohu doporučit...


K

Diky zname,jsem se dostala k Mudr.Dandovi,je velice mily,ochotny. Mohu jej velice doporucit.


Až na dlouhé čekání v ordinaci plné Mongolú,tak si myslím že je jeden z mála slušných doktorú které na poliklinice ještě jsou. Je to můj praktický lékař a jsem s ním velice spokojen. Doporučovat vám ho nebudu,protože by čekárna byla ještě plnější (-:


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

29 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den , je mi 17 let. Nikdy mi netekla krev z nosu pouze po vysokém tělesném zatížení cca 1 ročně ,ale teď je to každý týden . Krev mi vždy ale pouze vystříkne z jedné díry nosu, neteče . Nemám žádné problémy s krví ani tepem a tlakem krve . Přestane to opět někdy ?

  Nejčastější příčina je venectasie - rozšířená cévka vpředu na nosní přepážce,s odborným názvem " locus Kiesselbachi ". Jako 1.pomoc při krvácení z nosu je dostačující silné stlačení nosního křídla na krvácející straně proti nosní přepážce na několik minut. Možno přiložit navíc mokrý obklad nad kořen nosu. Opakovaná epistaxe se řeší jednoduchým potřením tohoto místa roztokem s kyselinou chromovou na nosní ambulanci. Dr.Danda, Blansko

  MUDr. Jiří Danda

 • Dobrý večer,

  Obracím se na Vás s prosbou o radu, přestože se obávám, že rozluštění této hádanky se nikdy nedočkám. Tak tedy od začátku. Pár let zpátky, asi sedm nebo osm let, se u mě poprvé projevilo… cosi. Asi to mohu nazvat stavy nevolnosti, ač přesná terminologie mi v tomto chybí. V zásadě jde o to, že se zničehonic začnu cítit špatně… kdybych se měl pokusit popsat, co se vlastně děje, cítím, jakoby se mi hleny v krku najednou začali dostávat k mandlím, což spustí dávivý reflex, často končící zvracením, což je provázeno těžko popsatelnými, nepříjemnými pocity a „vychrchláváním“ hlenu.

  Pokud bych měl zkusit specifikovat situace, kdy se to projevuje, nastává velký problém. Na jednu stranu se to děje před stresovými událostmi – návštěva lékaře, zákrok u zubaře, zkouškové období na škole. Z tohoto důvodu dospělo za oněch sedm let mnoho lékařů k závěru, že se jedná o nějaký psychický problém, což samozřejmě nemohu nikterak vyloučit. Ostatně kdybych měl mluvit třeba o zubaři, je mi špatně téměř pokaždé. Na druhou stranu je nutné zmínit, že pojem „stres“ je v tomto ohledu velmi … nepřesný? Co tím myslím… Někdy jdu na zkoušku, na jejímž zvládnutí závisí mé další působení na Vysoké škole a cítím se naprosto v pořádku. Jindy se mi udělá špatně v době, kdy jdu jen vyzvednout nějaké papíry a pokecat se známými doktorandy. Co tím tedy chci říci … ano, stres je častý spouštěč, ale tyto stavy se dějí i v případech, které se stresem nemají vůbec nic společného. Často se například projeví v době, kdy se zapomenu a přejím se. Taktéž k tomu dochází často po konzumaci nějakého přeslazeného nápoje, jako je třeba Cola. To si osobně vysvětluji tím, že konzumace takového nápoje mi „zalepí“ krk a hleny se mi v něm snadněji drží … pravděpodobně je to hloupost, ale toto není zrovna můj obor. Taktéž je nutné zmínit, že se tyto stavy někdy projevují při fyzické námaze – jeden den na zahradě celý den sekám a nosím dříví bez problémů a druhý den mě „položí“, když rychleji vyjdu schody. Obecně jsem k tomuto nejvíce náchylný hodinu až dvě po probuzení, následkem čehož jsem si již zvykl nesnídat (bylo to zbytečné) a samozřejmě je to výrazně horší v době, kdy jsem nachlazený nebo v době alergií (více hlenu?).

  Jako další věc musím zmínit, že ve většině případů se tento problém neopakuje během jednoho dne. Tedy když uvedu příklad… Pokud mám v jeden den více zkoušek nějak po sobě, udělá se mi špatně už před tou první a opravdu se vyzvracím, nikoliv, že se pouze hodinu dávím, většinou mám zbytek dne klid … jako bych měl zkrátka krk čistý.

  Za ty roky jsem toto konzultoval s větším množstvím lékařů a prošel několika vyšetřeními. Od testů krve přes alergologické vyšetření až po vyšetření štítné žlázy. Vše by navzdory mé velké nadváhy mělo být v pořádku. Z toho důvodu mi byl před dvěma lety na zkoušku předepsán lék Neurol, který jsem měl užívat vždy den předtím, než jsem očekával nějaké stresové situace (zkouška, návštěva lékaře …). Bohužel bez jediného účinky (i v případech, kdy jsem ho zkoušel brát několik dní dopředu), což mě opět vede k myšlence, že stres sice může být spouštěč, ale ne hlavní příčina. Bohužel, po mnoha letech je tento problém stále nevyřešen, nehledě na to, jak mi komplikuje život a já již nevím, jak tento problém lékařům popsat tak, abych je navedl na správnou cestu k odhalení, co se mnou vlastně je. Snad tento obsáhlý popis přivede k nějakému nápadu alespoň Vás. Ať tak či tak, velice děkuji za přečtení.

  Dobrý den, pokud máte somatické potíže chronické a nebyla opakovanými minulými vyšetřeními prokázána příčina, zkuste kontaktovat odborníka na celostní medicinu v Praze dr. Hnízdila.Jeho konsultace ale bude na rozdíl od mé rady placená

  MUDr. Jiří Danda

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti