Sam. ordinace PL pro dospělé
náměstí Míru 63, Svitavy

Patří mezi lepší lékaře. Je fakt, že si u něj počkáte, ale to se obvykle stává, když je čekárna plná. A který pacient by chtěl, aby ho lékař odbyl během dvou minut? Pan doktor občas přijme během ordin.hodin i dealera, čehož jsem byla sama svědkem či přednostně bere své známé, ale není to denně. Ruku na srdce-možná bychom to na jeho místě dělali také..Sama za sebe mohu říct, že i když jsem si někdy musela počkat přes 2hod., než jsem přišla na řadu, pan doktor se mi pak věnoval pečlivě a s moment.zdravotním problémem efektně pomohl. Je zodpovědný, snaží se pacientovi pomoci. Prostě dobrý standart. Co se týče personálu-sestřičky jsou milé, dělají svou práci dobře.

Pan doktor "léčil" mého otce, takže pár postřehů. Pokud si nepřiplatíte, aby jste byli VIP klient, rozhodně si pěkně počkáte (3 i více hodin) a pokud máte podezření, že jste vážně nemocní, ani za ním nechoďte, on to pravděpodobně nepozná a na specializované vyšetření vás nepošle. Tento "pan doktor" znal anamnézu mého otce a jeho rodiny, nebral zřetel na jeho stížnosti o bolestech a vše bagatelizoval, nenechal provést žádné odborné vyšetření. Až jiní lékaři zjistili smrtelnou nemoc která by se dala léčit, kdyby byla diagnostikována včas. Bohužel musím za svého otce napsat hodnocení já, protože on jej již nenapíše. Rozhodně nedoporučuji.

Lékař je opravdu pečlivý, ale v negativním slova smyslu. Velmi nerad předepisuje antibiotika a obecně léčiva. Vždy u něj čekám 3-4 hodiny s teplotou, bere i lidi, kteří přišli až po mně, střídá se to, je tam velký chaos. Když konečně přijdu na řadu, řekne mi, ať jdu do postele a piju čajíčky. Za šest let, co u něj jsem, mi ani jednou nepředepsal antibiotika, i když mi bylo několikrát opravdu hodně zle a léčil jsem se bez nich o 14 dní déle. Také jsem jednou měl ledvinovou koliku - což vůbec nepoznal a poslal mě domů. V noci mě pak odvážela sanita. Nedoporučuji.

Znám MuDr Porteše ještě když pracoval na interně ve svitavské nemocnici, poté na dialyzačním zařízení a nakonec jako praktický lékař. Na jeho odborném a lidském přístupu k pacientovi se nic za ta léta nezměnilo.Nepatří mezi "lékaře", kteří léčí veškerá onemocnění pouze analgetiky, vždy hledá příčinu a za to si ho, i přes veškeré výhrady ostatních pacientů, nesmírně vážím a jsem moc ráda, že patřím právě mezi jeho pacienty. Kéž by takových lékařů bylo víc!

Ten nejlepší. Několika příslušníkům naší rodiny již zachránil život svým přístupem
k našim zdravotním problémům.

Velice ochotný,při akutním problému mi velice pomohl. Kde dnes nečekáte?
Obvzláště na lékaře těchto kvalit.

Před 3 roky jsem čekal v čekárně s bolestí páteře asi 4 hodiny a neměl jsem šanci dostat se přednostně do ordinace. Sestra mi řekla, že musím počkat. Chápal jsem to. Co jsem ale nechápal bylo to, že si pan doktor udělal asi hodinovou přestávku, kdy nikoho nebral a následně mu do ordinace přišel obchodní zástupce, na kterrého si udělal čas asi 30 minut.

Tohoto lékaře každý moc chválí-moc ráda bych k němu a k jeho manželce chodila,jenžeprotože jsou to opravdu kvalitní doktoři,tak mají spoustu pacientů,tak by mne určtě nevzali!

Vynikající lékař, neznám lepšího.

Čekání v čekárně je vážně nekonečné. 3-4 hodiny nejsou neobvyklé. Pan doktor je však velmi pečlivý a určitě jej vřele doporučuji.