Porodní asistentka
Římská 41/1287, Praha

Zobrazit ostatní profily porodních asistentek v okolí

Bohužel se přidávám s negativní zkušeností s předporodním kurzem. Navštívila jsem pouze první hodinu (z celkových 6) a poté jsem se rozhodla kurz dále nenavštěvovat.
Vzhledem k tomu, že navštěvuji ještě kurz jedné duly a spoustu informací si dohledávám na internetu, nedozvěděla jsem se od pí.Königsmarkové nic nového.
A bohužel jsem se na kurzu cítila poníženě a ve stresu. Hned na začátku jsem dostala vyčiněno za to, že jsem nepřišla společně s partnerem a pak také za to, že s sebou nemám těh. průkazku. A když jsme se dostali k hodnocení lékařské péče, bylo mi vyčteno, že se nechávám pravidelně vyšetřovat UTZ, že beru doplněk železa, apod. Nepochybuji o tom, že má tato PA bohaté zkušenosti, ale stavět své názory za každou cenu nad názory lékařů mi přišlo zbytečné.
Z hodiny jsem si odnesla pocit, že zcela pohrdá veškerou medicínskou péčí. Korunu tomu nasadilo to, když nám bylo doporučeno "co nejdříve po porodu se seberte a jděte domů" (=ambulantní porod). Očekávala bych nejdříve nějaké "pro a proti" ambulantnímu porodu a vysvětlení situací, ve kterých není dobré jen tak po porodu z nemocnice odejít. Nelze přece říct, že všechny ženy by měly za všech okolností usilovat o ambulatní porod. Nehledě na to, že některé o to ani nestojí.
Kurz pí.Königsmarkové má dlouholetou tradici a velmi kladná hodnocení. O to víc mě překvapilo, že mě kurz natolik zklamal. Možná už to holt "není co to bývalo".

K paní Königsmarkové jsem chodila na předporodní kurz. Způsob přednášek mi nevyhovoval, paní mluvila hodně o sobě a svých negativních zkušenostech, popisovala, co všechno mohou v porodnici dělat špatně, z kurzu jsem byla dost vystrašená. Ano, částečně měla pravdu, ale v jejím podání mi to nijak nepomohlo. Pod vlivem informací z kurzu jsem se rozhodla oddalovat vyvolání porodu, těžko říci, zda to nebyla chyba, dítě po porodu v porodnici museli křísit. Většinu informací z kurzu jsme věděla již z internetu, nových informací byla sotva desetina. Na to, co bude probíhat po porodu ( akutní císařský řez) mě kurz nikterak nepřipravil. Rovněž začátek kojení mi neusnadnil, tomuto tématu se celkově věnovala málo, ukázka poloh pro kojení naprosto nedostatečná. Celkově jsme se na kurzu cítila nepříjemně, jako když jsem malá holka a někdo mě zkouší před tabulí, navíc dvě hodiny bez přestávky a sezení na zemi - pár týdnů před porodem nic moc.

S Ivanou sme boli dohodnute,ze pride k domacemu porodu. V den porodu to zrusila. Neprisla. Nepodala vysvetlenie.

Dekuji Ivane za uzasny predporodni kurz, diky kteremu jsem umela po narozeni chytnou miminko do ruky a zacala sama bez pomoci kojit... dala mi nejvic ze vsech odborniku behem tehotenstvi, ostatni me jen strasili a nerespktovali... diky Ivano ze jste!

Ivana je člověk, kterého si velice vážím. Chodila jsem k ní nejen na kurz, ale i do těhotenské poradny a též přišla několikrát na kontrolu po ambulantním porodu a poradit s kojením. Troufám si tvrdit, že především díky ní se mi podařilo v porodnici porodit bezproblémově, její podpora a slova povzbuzení když jsem k ní jela na poradnu již rodící byla pro mě později k nezaplacení. Velice děkuji za to, že jsem se s touto ženou mohla setkat a při dalším těhotenství určitě znovu využiji její služby

K Ivaně jsme chodili na kurz a pak do poradny a několikrát nás doma po porodu navštívila. Jeji znalosti porodní asistence je hluboka a odborna. Dovede uklidnit a spojuje informace o pacientce a její rodině tak pružně dohromady, že jeji rady vždy vycházejí v pozitivní výsledek. Více porodních asistentek, jako je Ivana!

velmi dobrý

Mimino bez stresu... to se nedá popsat.

Ivana je úžasná, dar pro každou nastávající maminku. V její péči jsou ženy podporovány a hýčkány, s pochopením, láskou a maximální péčí. Děkuji za ni. Helen F.

Ivana je vzácný člověk.V péči o těhotné ženy,stejně jako u péče u porodu..nemá konkurenci.Děkuji.