MUDr. David Skorunka

Psychiatr Více

Rychnov nad Kněžnou 1 adresa

Psychiatrická ambulance
Svatohavelská 266, Rychnov nad Kněžnou

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Psychiatrická ambulance Jiný

Doktor Skorunka je jistě odborník a snaží se řešit problémy pacientů více terapeuticky, narozdíl od mnoha "práškařů". Mně ale nijak během ambulantní péče nepomohl, spíše naopak. Pan doktor vyslechne, ale spíše se rád sám většinu času poslouchá. Po letech marného snažení o vyřešení problému mi celkem v afektu sdělil, že by snad bylo lepší, abych si našla jiného lékaře. Byla jsem na tom v té době velmi zle. Je div, že jsem dnes ještě naživu a snad i v péči již o něco zkušenější, praktičtěji orientované lékařky... K pozitivům bych snad dodala jen lokalitu ordinace a délku jednotlivých vyšetření... Je mi líto, ale nedoporučuji...

Umístění: Psychiatrická ambulance Jiný

Doktor Skorunka mi nijak nepomohl. Přišla jsem se sebevražednými myšlenkami a depresí a po mém popisu problémů se ujal slova a začal mi vykládat, že moje jedinné řešení je probrat mé trápení s rodinným terapeutem, protože jen on mi pomůže překonat mé partnerské a rodinné problémy. O rodině jsem mu přitom řekla max 1-2 věty.
Po mé překvapené reakci mi řekl, že on takové problémy jako mám já neřeší, to musím sama s psychologem, když jsem si to stejně zavinila. Místo pomoci jsem se tak dočkala stigmatizace. Jako psychiatr by mohl vědět, že za depresi si lidé nemohou a jaké následky může mít když to řeknete člověku se sebevražednými myšlenkami.

Umístění: Psychiatrická ambulance Jiný

Byla jsem pacientkou MUDr. Skorunky. Při prvním rozhovoru si na vás udělá poměrně dost času (cca půl hodiny), ale mluví především on anebo mluvíte vy a on vás moc neposlouchá. Byla jsem v poměrně vážné depresi a vystresovaná a tak jsem chrlila, co tedy mám za problém. Pan doktor mě pravidelně přerušoval s tím, že podobné pacienty jako já zná popř. že je mu vše jasné už z pohledu na mě. Následně začal mluvit o tom jaký je odborník s praxí, který už vše pozná od pohledu a pacienty si může vybírat, protože jich má hodně. Pokud se mi, tedy něco nelíbí ať si najdu někoho v Praze, tam prý mají více trpělivosti a jemu je to úplně jedno.
Jeho závěr byl že nepůjde o nic vážného, není nutné psát antidepresiva která stejně nefungují (už jsem zkoušela u praktického lékaře). Nejspíš jde o psychosomatiku (říkala jsem, že občas mívám bolesti hlavy) a mám jezdit do Prahy na psychosomatické terapie k jeho známému (bydlím víc než 100km daleko a ve svém stavu sotva vstanu z postele).
Rozhovor ukončil tím, že mě objednal za půl roku s tím, že uvidíme co se stane a zopakoval, že mám být ráda, že mě někdo léčí, prý co mají říkat zdravotníci, u tech by údajně chápal deprese a vážnější stavy za covidu.
Celkově nedopuručuji, pan doktor jedná arogantně povýšeně, jakékoli návrhy a diskusi odmítá s tím že mu nejste rovnocenným partnerem a nebude vám psát prášky, protože vy chcete a nesnažíte se sám. Zaškatulkuje si vás už na začátku sezení a má tendence problém zlehčovat a vyšumět ( popř. čekat, že změníte doktora).
Věřím, že u lehčích stavů může i pomoct u vážnějších volte někoho jiného.

Vše v pořádku. Dobrý přístup, kdy jsem měl pocit, že pan doktor má zájem pomoc a dokáže nabídnout i řešení.

Pan doktor velmi vstřícně a lidsky přistupuje k pacientům. Léčebné účinky mají nejen prášky, které mi předepsal, ale i jeho chování a jednání. Doporučuji návštěvu u něho všem, kteří mají problémy "s duší", a především těm, kteří se za své problémy stydí a nevědí, jak s nimi naložit. Nečekejte politování, ale skutečnou pomoc, pokud budete spolupracovat a opravdu se snažit.