Božena Havlíková, praktický lékař Karlovy Vary

Praktický lékař Více

Moskevská 1179/20, Karlovy Vary
Ordinace praktického lékaře

Názory

S paní doktorkou Havlíkovou mám zkušenost za poslední rok a chtěl bych jen říct, že negativní názory pacientů na ní mi nepřipadají patřičné. Naopak si myslím, že paní doktorka je velmi empatická, v mém případě jsem vypozoroval, že si bez pročítání karty o mně pamatuje veškerá fakta mého zdravotního stavu a ve všech případech mých zdravotních potíží pomohla. Nevšiml jsem si, že by střídala nějaké nálady, vždy byla při mé návštěvě milá, dokonce usměvavá a profesionální. Sestra je perfektní. Nevěřím tomu, že by nemocného pacienta odbyla a poslala pryč, jak někteří píší.

tak jsem byla nucena pro nepřítomnost své lékařky navštívit paní doktorku,velice mne překvapil přístup jak sestřičky,tak paní doktorky,byla velice milá,ochotná asi se dobře vyspala

Mohu pouze souhlasit s názory ostatních, kteří se vyjádřili v bodovém hodnocení 1 hvězdička. Neskutečně náladová lékařka, ty slabé chvilky, kdy je milá, tak těch je opravdu hodně málo. Úsměvné je, že když přijdete na objednání do ordinace a zeptáte se v čekárně přítomných pacientů na náladu p.doktorky, tak odpoví "no dneska to vypadá dobře" nebo "naopak" a to je velmi smutné, že ty její nálady vlastně znají všichni. Ale nálady nechme stranou. Nejhorší je, že paní doktorka nerespektuje žádné informace od jiných odborných lékařů a vysoce odborných lékařů např. z Prahy a vyšetření, které má nařízené provést prostě neudělá. Ona má přeci svojí pravdu. Těžkou virózu léčí tak, že doporučí a nebo předepíše paralen, který si nakonec každý může koupit sám, a taky se sám léčit. Asi je to taky tím,že lékaři dostanou zaplaceno paušálně za pacienta ať ho léčí, nebo neléčí. Rozhodla jsem se po dlouhých letech od p.doktorky odejít, a každý, kdo není spokojený by to měl udělat taky. Tím možná donutíme, aby se k nám lékaři chovali slušněji. Jana

Doktorka Havlíková je snad nejhorším lékařem v kraji. Ona se nechová jako lékařka, ale jako neskutečný amatér, bez opravdového zájmu o pacienta. Zajímá jí jen byznys, a to do zdravotnictví podle mne nepatří! A jinak vidím, že jedna a ta samá osoba pod jinými jmény či nicky chválí 2x paní lékařku. Pozoruhodné....

Já jsem naopak s paní doktorkou i sestřičkou velmi spokojená...profesionální přístup, dobrá péče i komunikace. Každý někdy nemá svůj den, ale tam jsou obě pokaždé, když je navštívím milé a vstřícné. Já s nimi problém nemám a to tam chodíme celá rodina a nestěžuje si nikdo.

Od této paní doktorky jsem odešla kvůli neslušnému chování a absolutnímu nezájmu. Měla jsem zdravotní obtíže, které vůbec neřešila a dávala mi najevo, že mi je ani nevěří. Je to smutné, že takový člověk vůbec může ještě provádět lékařskou praxi. Přešla jsem jinam a jsem spokojená a tohle už je jen zlý sen... vůbec nedoporučuji a těm, co tam ještě chodí doporučuji přejít jinam k lékaři, ke kterému lze mít důvěru.

Nedávno jsem potřebovala pro úřad práce potvrzení,že můžu nastoupit na rekvalifikační kurz. Dorazila jsem k paní doktorce, v čekárně mi sestra doslova vrazila do ruky skleničku na moč a vystrčila mě na chodbu. Když jsem se vrátila,tak mé intimní informace řešila z ordinace do čekárny,doslova na mě hulákala otázky přes otevřené dveře do čekárny,která byla plná pacientů. Až když jsem se ohradila,že si klidně můžeme jít povídat na chodník pozvala mě dovnitř. Uvnitř další překvapení, paní doktorka se na mě koukla,prohmatala břicho a vystrčila mě k sestřičce. Sestra po mě chtěla 300 Kč. Přitom podle vyhlášky MZ po mě může chtít nejvýš 125Kč. Když jsem se ohradila a tuto skutečnost ji řekla,odbyla mě arogantně slovy, cituji : ,,vážená paní,to si jako myslíte,že Vám budeme dělat prohlídku jenom za 100? No to Vám,žádný doktor neudělá.Tak jsem neváhala a informovala se jak na ÚP tak jsem se ptala všech kolegyň z našeho kurzu cca 25 lidí,všichni mi řekli jedno 125 Kč.
Nemluvě o tom,když k ní přijdete s bolením v krku,tak Vám řekne, no tak si kupte Paralen. No já osobně si hledám nového obvodního lékaře.

Již v předchozích návštěvách jsem s touto doktorkou a jejími sestrami měl špatné zkušenosti. Nejenom v jejich praktikách při výběru pacientů, v diagnostice samotné a v samotné léčbě. Zažil jsem u paní doktorky krátké období, kdy měla na dveřích A5 list, který informoval pacienty o jejich upřednostnění před ostatními, pokud zaplatí u sestry jednorázový poplatek 200,-Kč. Tuto skutečnost vám může potvrdit nejedna osoba.
Jednou jsem po dlouhé době opět navštívil ordinaci paní doktorky. V Čekárně jsem byl úplně sám. Potřeboval jsem jenom tetanovu injekci a napsat neschopenku. Sestřička mě informovala o tom, (cituji) "že nejsem objednaný a že by mě tedy mohla nechat čekat třeba celý den. Že má za 5 minut objednanou paní a že jí nemůže nechat čekat". S údivem na tváři jsem ji odvětil, že jsem o nové nutnosti objednat se nevěděl. Po dlouhé debatě jsem se tedy nakonec od sestry nechal objednat, načež mi řekla ať přijdu v 11:20, což bylo asi za dvě hodiny od té doby...
Dnes 6.12.2010 jsem byl navštívit svoji praktickou doktorku, přestože jsem nebyl objednán. Když jsem vešel do čekárny, byla přeplněna a tak jsem se po předchozí zkušenosti rozhodl zavolat a objednat se. Neváhal jsem a hned před dveřmi ordinace jsem volal dovnitř, že bych se rád objednal, když vidím stav čekárny... Sestřička mi otevřela dveře, abychom se mohli domluvit. Nejprve mi řekla, že paní doktorka má čas 21.12., nebo že si budu muset vystát frontu, načež jsem ji připomněl to co mi sama zhruba před čtyřmi týdny o objednání říkala. Odejít od této doktorky už jsem chtěl dlouho a toto jednání mě v tom jenom umocnilo. "Vytočený s chřipkou" jsem sestřičku musel poslat "někam" a požádat ji o svojí zdravotní dokumentaci, s tím že se u ní "odhlašuji. Nebudu čekat 14 dní než mi někdo předepíše lék". Najednou mi nabídla nové datum a to 7.12., což mě dojalo ještě víc... Mojí zdravotní dokumentaci mi prý "vydá jen tehdy až přinesu papír, potvrzení o tom, že jsem nahlášený u jiného lékaře", což je podle mě také nesmysl. Rozhodl jsem se tedy že jí zašlu písemnou žádost o kopii mé zdravotní dokumentace, na kterou mám podle zákona vždy nárok.
Paní doktorka Havlíková je podle mého názoru vážně spíše ekonom, než lékařka.

K pí doktorce nemám žádné zásadní výhrady. Přístup k mé osobě jako pacientovi mi vždy připadal na profesionální úrovni. Naopak při zdravotních potížích, které mě postihly a překročily možnosti ambulance praktického lékaře, jsem přivítal snahu pomoci a doporučení nejlepších odborníků. Čekací doba strávená v čekárně mi vzhledem ke zkušenostem odjinud, připadá únosná.

Sestra je ostra to je fakt, ale zase se ji nedivim, ve varech musite byt ostri.
Doktorka je normalni nemel jsem problem, ma problemi s dokumentaci prace na pc v dobe me navstevy ji sla pomalu. Byl jsem ale vylecen, proto pridavam svou kladnou reakci, prijde mi ze lide co vylecila sem nemaji duvod psat.