Adresa

Oční klinika
alej Svobody 80, Plzeň

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Zkušenosti

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Alice Marková? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

Odpovědi

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den pani doktorko,
moje dcera trpi na zanaty spojivek, pediatr ma podezreni na zuzeni slznych kanalku. Jak postupujete pri vysetreni? Nejprve kapete kapicky, aby se videlo, zda odtekaji z oka? Ci pruplach, nebo hned sondaz? Je to pro dite bolestive? Nechci dceri zpusobit zadny traumaticky zazitek, pred rokem byla hospitalizovana v nemocnici, kde si prozila tezke casy... Predem dekuji za odpoved.
Krasny den

Dobrý den,
pokud dítěti slzení či sekrece trvá od narození, může se jednat o úplný uzávěr kanálku nebo jen o zúžení. Od 6 týdnu je možno provést průplach a pokud dítě při něm odtékající tekutinu nepolyká, je provedena na místě sondáž. Celý výkon trvá asi minutu. Stav by se měl vyřešit do 10 měsíce věku, pokud obtíže přetrvávají ve velké míře přistupuje se ke kynylaci dle Gavarise, a to mezi 10-12 měsícem věku, poté již výkon nelze provést a je nutno čekat zhruba do 4 let, zda se dítěti růstem lebky a tím i kanálku obtíže nezlepší. Pokud stav přetrvá, provádí se po 4. roce klasická DCRS jako u dospělých.

MUDr. Alice Marková

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.