Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Imaginace

Individuální psychoterapie • 900 Kč

Krizová intervence • 900 Kč +5 Více

Lektorování

Partnerská psychoterapie • 1 100 Kč

Psychoterapie on-line • 900 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

1 100 Kč

300 Kč

Psychoterapie Vysočany

Zabývám se individuální, párovou, skupinovou psychoterapií.
V rámci individuální psychoterapie nejčastěji se svými klienty řeším obtíže spojen...

Léčené nemoci

Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Publikace a články

Články (1)

Umístění: Psychoterapie Vysočany

Přidávám se k pozitivním hodnocením, skvělý přístup k člověku - nejen během terapie, ale i u všeho okolo (objednávání atp.), velmi empatický, naslouchající a pomáhající hledat cestu dál. A to nejdůležitější - ač jsem se nacházela ve velmi těžké situaci, pokaždé mi bylo (a je) lépe a cítím úlevu.

Profesionální, zároveň lidský přístup. Konzultaci jsem opouštěla s řadou podnětů k zamyšlení o svém přístupu k řešení problémů.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Jelikož jde o můj první pokus o psychoterapii, těžko mohu srovnávat. Nicméně mi velmi vyhovuje klidné jednání a rychle jsem si zvykla na prostředí, které na mě osobně působí bezpečně. Když odcházím, cítím se dobře, ačkoliv současné období mého života rozhodně stabilní atmosféru postrádá.

Profesionální přístup odborníka. Velice příjemný a empatický člověk. Byla jsem u něj jen jednou, ale i po té jedné návštěvě jsem odcházela s pocitem úlevy a měla dál nad čím přemýšlet.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám problém se synem. je mu 20 let. Loni maturoval a z jednoho předmětu zkoušku neudělal. Od té doby je jiný. Opakují se období, kdy nekomunikuje s nikým, střídají se mu nálady. V září si maturitu dodělal. Potom asi dva měsíce pracoval u jedné firmy brigádně jako pomocná síla v kanceláři. Nějakou dobu to bylo dobré, ale pak se objevovaly dny, kdy ráno prostě nevstal do práce a nešel tam. Nebo šel, ale nemluvil se mnou. Chvílemi se to zlepšovalo, ale potom mu ukončily dohodu, protože prý pro něj už neměli práci. Nahlásil se do evidence úřadu práce a od té doby tam jezdil se hlásit. Mezitím byl na jednom pohovoru, kde se bohužel setkal s arogantními a nepříjemnými lidmi a zatvrdil se ještě víc. Pořád jsem se mu všelijak snažila pomáhat sehnat práci, ale bezvýsledně. Jeho ,,stavy" vyvrcholily, když měl jít před 14 dny na pohovor. Nešel tam samozřejmě i za cenu toho, že ho vyřadí z evidence ÚP. Asi tři dny ležel v posteli, nejedl, nepil, nebral si léky na astma, tak jak měl. Měla jsem strach, že si něco udělá pokaždé, když jsem se vzdálila z bytu. Mluvila jsem s ním po dobrém, po zlém....nic nepomáhalo. Od dětství se kamarádí s dcerou mojí kamarádky, tak jsem se dozvěděla, že se jí jednou svěřil, že nás (mě a moje rodiče) strašně zklamal a že je k ničemu atd (prý ho v takovém stavu, jak jí to říkal ještě nikdy neviděla). Nikdy jsme mu slovem ani ničím nenaznačili, že by nás něčím zklamal. Naopak jsme ho pořád povzbuzovali. Nevím si už rady. Jsem s ním skoro od narození sama a vím, že nejsem nějak zvlášť úžasná máma, ale když se děje tohle, mám pocit, že jsem někde udělala chybu. Chci jen, aby byl spokojený, veselý, aby si vydělával a mohl si koupit, co chce. Prosím, poraďte mi, co dělat. Nevím úplně, jestli bude chtít navštívit nějakého odborníka, ale zatím to neodmítá. Od minulého týdne se mnou normálně komunikuje a je to skoro jako dřív. Jen já jsem pořád ,,ve střehu". Čekám, kdy to zase přijde. Moc děkuji za radu. Markéta

Dobrý den, nedivím se, že máte starosti. Také bych je měl. Ale nezoufejte, podobné epizody jsou někdy během života přechodné a ojedinělé, mohou být odrazem aktuálního dění a nemusí se opakovat. Nesmí se na to však spoléhat! Syn ať se rozhodně někam objedná a začne chodit na psychoterapii, konzultace u psychiatra by byla jistě také při zmiňované intenzitě obtíží vhodná. Nepanikařte, ale také nic nepodceňte.
Racionalita jde při duševních obtížích stranou. Pokud někdo trpí anorexií, bude sám sebe vidět jako obézního přesto, že nebude. Nechci naznačovat, že synův stav je natolik vážný. Ale ta logika věci je podobná. Někdy jsou přesvědčení natolik hluboko, že je nelze snadno vyvrátit, i když jsou "objektivně" mimo. Syn možná zklamal sám sebe, což se mu v jeho vnitřním psychickém dění přetváří ve zklamání vás jako rodičů.
Doporučuji si se synem v klidu sednout, ujistit ho o vaší náklonnosti a o tom, jak jste na něj hrdí, že i přes komplikace školu dokončil a snaží se dál smysluplně fungovat. Arogantní a nepříjemní lidé do naší společnosti patří, jejich existenci je nutné se naučit snášet. To je někdy úkol sám o sobě. Tuším, že by pro syna mohla být dobrá skupinová terapie, ale jako první krok bych viděl vyhledat dobrého individuální psychoterapeuta, se kterými by další kroky mohl syn konzultovat.

Mnoho zdaru

Petr Jarolímek

Mgr. Petr Jarolímek

Dobrý den , bude mi 30 let a potřeboval bych nějaký kontakt na Ostravsku na empatického, milého psychologa/psycholožku či psychoterapeuta/psychoterapeutičku. Před rokem a dvěma měsíci jsem úspěšně absolvoval šestiměsíční léčbu závislosti na hypnotikách a benzodiazepinech a nyní poté, co jsem se rozešel s přítelkyní a odstěhoval se od ní, mám podezření, že v tom začínám "lítat" znovu. Rozjely se mi neuvěřitelné bolesti zubů, na která musím brát až 8krát denně analgetika a odsud je už jen krůček k silnějším lékům na předpis. Nepopírám že bolesti zubů mohou být psychosomatického původu. Navíc na sobě pozoruji dlouhodobou únavu, vyčerpání a úzkostné stavy. Nedokážu se na nic soustředit déle než pár hodin a zůstat tak aktivní, takže jakmile nastoupím do jakékoliv práce, brzy mě z ní vyhodí. K tomu trpím silně protichůdnými pocity, kdy něco dělám, ale myslím tím pravý opak. Například uplně netuším proč jsem se vlastně odstěhoval od přítelkyně, když teď nikoho nemám a jsem uplně sám.
Budu vděčný za Vaši odpověď, děkuji.

Zdravím a posílám odkaz na seznam České asociace pro psychoterapii czap.cz - kategorie pro veřejnost.

S pozdravem
Jarolímek