MUDr. Xenie Preiningerová

Komenského náměstí 30, Jaroměřice nad Rokytnou

Nemocnice Třebíč
Purkyňovo náměstí 133/2, Třebíč

Umístění: Provoz gynekologické ambulance Pacientka

Naprostá spokojenost a to jak s péčí paní doktorky, tak i sestřičky. Kdyby paní doktorka léčila všechno, chodím jen k ní. Dokáže se vším poradit, vtipná, veselá, nikdy se nezapomene zeptat jak se má dcera... I když gynekologické vyšetření není nijak příjemné, tak se s paní doktorkou není čeho bát. Pomohla mi už tolikrát, ať už ve své ordinaci, tak si mě pozvala i do nemocnice(pro kontrolu). Neznám žádného takového doktora, jako je ona!

Paní doktorka je anděl! Přešla jsem k ní z důvodu stěhování. Je velice pečliva. Dělala mi CS vše bez problémů. Vše mi vysvětlila. Nemluvím o sestricce z Brafky ta je tady úžasná!!!! Všem doporučuji

Pani doktorka mne doprovazela celym tehotenstvim a take po sestinedeli. Byla velmi prijemna, vstricna, lidska. Respektovala, kdyz jsem nektere tehotenske testy nechtela. Nikdy mne nezastrasovala, nikdy mne do niceho nenutila. Pomohla mi i s papirovanim pro zahranicni pojistovnu. Je radost k ni chodit.

Paní doktorku jsem si schválně vyhledala, protože vyznává stejné hodnoty jako já. I díky tomu jsem věděla, že semnou nebude jednat jak s kusem dobytka, kterému je jen potřeba vnutit hormonální antikoncepci.
Hned při příjmu se mě zeptala na rodinnou anamnézu, což se mě bývalý gynekolog vůbec neptal, vše mi vždy vysvětlila, byla ochotná a odpovídala srozumitelně.
Díky tomu, že je taková jaká je a že vyznává život jako nejvyšší hodnotu, věděla jsem, že moje miminko nebude brát jako méněcenný "plod"a stejně méněcenně o něm tak mluvit, jakože to ještě nic není.
Je mi líto, že v ordinaci na Bráfově v Třebíči nemá moc pacientů.
Je to prostě Doktorka s velký D, konečně někdo z téhle branže, komu můžu svěřit své tělo a vím, že si vydělává na živobití, aniž by chodil přes mrtvoly.
Prosím víc přemýšlivých a život uznávajících pacientek pro tuto paní.

Díky paní doktorce se už nebojím na prohlídky.Jsem ráda že ji mám.A za její lidský přístup ji děkuji.

Paní doktorku znám osobně.Je to skvělý a úžasný člověk.Neúnavný bojovník, poctivec s lidským přístupem plným pochopení a smyslem pro humor.Je člověkem, který vytrvale vesluje proti proudu v oblasti obrany nenarozeného života a přináší hojné ovoce.Chce a dokáže opravdu pomoci.Takových lékařů jako je ona není mnoho.Važme si toho.
Markus Johannes, Těšín.

Už to budou 3 roky, co chodím k paní doktorce. Jsem moc ráda, že jsem se o ní tenkrát, když jsem chtěla měnit gynekologa, náhodou dozvěděla. Ta změna byla obrovská. Cítím, že jí můžu opravdu důvěřovat, i proto, že vyznává stejné etické principy. Také můžu potvrdit moc obětavý přístup, i po telefonu. Patrná je u paní doktorky také snaha něco nezanedbat, např. vyšetření raději pro jistotu provést. Chodila jsem k ní při těhotenství a když jsem rodila, vyšlo to tak, že měla zrovna službu v nemocnici a tak byla u porodu se mnou. Sešila mě taky výborně. Při pobytu v porodnici mě navštěvovala a ptala se, jak se cítím. A jsem s ní stále moc spokojená, připadá mi, že víc ani už být nemůžu:-) Jsem jí velmi vděčná. Doporučuju ji každé ženě, která přemýšlí nad neužíváním hormonální antikoncepce - existuje totiž spolehlivá a zdraví neškodná metoda, o které téměř nikdo z gynekologů neinformuje (jen Dr. Preiningerové a Dr. Lázničkové) - symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství.
Lucie H., Třebíč

Byla jsem s paní doktorkou moc a moc spokojená a stálo mi v mém rizikovém těhotenství za ní jet až s jihu čech nejen že její přístup byl citlivý,lidský ale hlavně moje těhotenství zázrakem kterému zdejší lékař nevěřil a před 2lety mi kvůli němu dětátko umřelo proto že věří jen na chemii a svoje známé a tak že by mě s jeho kolegou málem zabily protože mi po plastice děložního čípku nevěnovali péči a napíchali 3injekce na spuštění menzes a já krvácela do břicha a v akutním stavu mě narychlo na klinice zachránil pan primář nejen život ale i zdraví kdybych znala paní doktorku dřív ušetřila bych si peníze,zdraví ještě že jsem změnila lékaře a tět jsem26t a čekáme zdravého klučíka budu jí vděčná.

Ta paní to má se svým postavením v gynekologii velice těžké. Bojuje za život matky a dítěte jako lvice, což u jiných doktorů v případě matky platí víc, než v případě dítěte. To mi dodává důvěru, vložit se plně do její péče. Vřele doporučuji!

Taktni, sikovna, vtipna laskava trpeliva doktorka, rozhodne se clovek u ni citi dobre, neboji se a je velmi pecliva, s ULtrazvukem umi skvele, a rozumi praci s nim perfektne.Krom toho vse co dela vysvetli, ukaze popise a vzdy se pta, zda clovek rozumi tomu co rekla, neco potrebuje ci tak, a je fakt vtipna, proste fajn zenska ktera rozumi sve praci a ma dobry nadhled.Lucie J.