U Nových lázní 1, Teplice
Nové lázně

Zobrazit ostatní psychologů v okolí

Spokojenost,umí pracovat s dětmi.DOPORUČUJI.Jana

Pana doktora jsem požádala o radu, když jsem si nebyla úplně jistá s výchovou malých synů - dvojčat. Setkala jsem se s vřelým přitom profesionálním přístupem a pan doktor pomohl nejen mým klukům, ale svým pochopením a povzbuzením i mně.Mrzí mne, že po změně zaměstnání nezbývá čas na pravidelné návštěvy. Za sebe tomuto psychologovi rozhodně velmi děkuji.

Můžu přidat jedině kladné hodnocení. Pan doktor kromě odborných znalostí má navíc i dlouholeté zkušenosti a je to dost znát na jeho jednání s pacienty - vstřícné, příjemné, opravdu poslouchá a chápe souvislosti. Zároveň člověka netlačí do "svého" řešení.

Zkušenost s p. doktorem dosti otřesná. Nepozná ani na dítěti, že je hyperaktivní i když už to vidí ve školce, dětská lékařka i laické okolí. Vše je "normální". Neporadil nic, jak s dítětem zacházet v určitých problémových situacích. Zbytečně utekly roky, kdy už se mělo se synem pracovat! Hyperaktivitu pak potvrdili za několik let jiní lékaři.

umí říct matce od postiženého dítěte,to co ona už přestala vnímat,třebas o strojení ,nebo péči o sebe o dítě...zajímají ho hluboce osudy těchto rodin...

Já jsem s panem doktorem velice spokojená.Umí to s dětmi a nemám jiné než nejlepší hodnocení.

Dobrý večer,
na tomto fóre sa nachádzajú rôzne názory na PhDr. Hadrabu. Pripojím aj svoj - hoci je to už takmer 20 rokov, čo sme sa stretli naposledy.
Do Nových lázní v Tepliciach som chodievala na liečenia. Mala som DMO, spastickú diparézu, ale to nie je v tejto súvislosti podstatné.
V živote som sa neskôr stretla s mnohými psychológmi - a väčšinou to boli negatívne skúsenosti - pre mňa ako dieťa - stresujúce, hodnotenia, posudky a podobne. Musím povedať, že pán doktor Hadraba mal pre nás, deti, ktoré sme tam boli, ako bolo v tom čase zvykom - bez rodičov, vždy milé slovo alebo povzbudenie. Nikdy som sa u neho necítila ako u psychológa - napr. mi nešlo písanie v prvom ročníku na ZŠ, čo kritizovali predovšetkým niektorí učitelia a aj doma to občas nebolo ktoviečo. Pán doktor ma však dokázal presvedčiť, že práve môj zošit s prvými písmenkami je ten najkrajší - vyznie to triviálne, ale budovanie sebadôvery u dieťaťa je veľmi dôležité.
Dnes mám ukončené magisterské vzdelanie, robím si doktorát a popritom ešte študujem ďalšiu školu - teda napriek všetkým tým milým ľuďom, ktorí ma chceli kvôli poškodenej jemnej motorike poslať do osobitnej školy.
A ešte jedna vec: nemala som to v živote ľahké ani neskôr, mala som aj negatívne skúsenosti s lekármi aj psychológmi, ale práve skúsenosť s dr. Hadrabom asi podvedome zafungovala a ja som sa rozhodla osloviť jedného dobrého psychológa aj na Slovensku, ktorý mi veľmi pomohol, dodal sebadôveru, pomohol mi zaradiť sa do života po sociálnej stránke - čo sa týka rovesníckych vzťahov a pod.
Myslím si, že keby nebolo tejto prvej pozitívnej skúsenosti s dr. Hadrabom, neodhodala by som sa riešiť svoje súčasné problémy s psychológom tu na Slovensku. TAkže, pán doktor, ďakujem za to, že ste vo mne vybudovali dôveru k ľuďom, ktorí iným pomáhajú, k ľuďom ako ste vy.

Je pozorný,umí naslouchat a zajímá ho i minulost,vše si pozorně zapisuje.Je vidět,že ho zajímají životní příběhy a umí nám podat nedostatky,tak,že se neurazíme,ale uvědomíme si,že jsme nějak v něčem zastavili a přestali dbát na jisté věci a mnohdy dost důležité.

Š

Pan doktor posuzoval vývoj mé dcery vzhledem k její epilepsii. Věnoval se ji v období jejích 2 až 3 let,byl velice milý a laskavý. Jeho přístup k dítěti byl velice přátelský, nenásilný a hlavně profesionální. V našem případě to byla především ona kdo jej zajímal (což je logické) - naproti tomu chápu postup pana doktora v přístupu k dítěti rozhořčené rozvedené pisatelky paní Dity - pokud má dítě psychické problémy v důsledku rozvodu - je logické, že by jeho pozornost měla být zaměřena především na postup obou rodičů v nově vzniklé (pro dítě nepříjemné) situaci.

Chodila jsem k panu doktorovi s dcerou.Připá mi jako skvělý odborník.Musím jen pochválit.