Rehabilitace a fyzioterapie
U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Vojtova metodika

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary

Rehabilitace a fyzioterapie

• fyzioterapeut

Chodila jsem k Mgr. Kruckému rok se svojí prvorozenou dcerou, která měla lehkou koordinační poruchu. Zároveň jsem byla v péči neurologa, který se vždy s Mgr. shodoval. Sama jsem fyzioterapeut a Mgr. Kruckého znám dlouho na to, abych mu svěřila do péče své dítě. Jeho vedení při cvičení, psychická podpora i přístup k pacientům je excelentní. Z vlastní zkušenosti vím, jak je tato práce fyzicky i psychicky náročná. Každou návštěvu tam moje dcera probrečela. I přes to se mi za celý rok nestalo, že bych z jeho strany vnímala nelibost, špatnou náladu nebo opovržení. Vždy jednal profesionálně. A za to patří Mgr. Kruckému velký dík a mohu terapii u něj vřele doporučit! Nyní čekám své druhé dítě a po narození si ho opět nechám u Mgr. vyšetřit.

K panu Kruckému jsem začala chodit s rodičemi v dětství kvůli oboustranné skolióze a souvisejícím potížím. Před jeho návštěvou a i během jeho léčby jsem navštívila několik dalších odborníků a většina ortopedů mi doporučovala léčbu korzetem. Chodila jsem i na jiné rehabilitace, ale cvičení se mým rodičům a panu Kruckému zdálo nedostačující. Nakonec se moji rodiče rozhodli pro cvičení pod vedením pana Kruckého podle Vojtovy metody a já jsem jim za to velice vděčná. Myslím, že hodina denně cvičení mě omezila mnohem méně než léta strávená v korzetu. Měla jsem vždy dostatek času na zájmové kroužky a mohla jsem si zcela normálně hrát s ostatními dětmi. Velmi dobře si vzpomínám, že jsem necvičila ráda a často jsem kvůli tomu i plakala. Muselo to být pro mé rodiče velice těžké a když jsem byla větší začalo to pro ně být i fyzicky náročné. Ovšem jak říkám, jediné co mě to stálo byla hodina denně cvičení. Díky němu jsem mohla hrát volejbal a dokonce se věnovat i vysokohorské turistice. Měla jsem prostě zcela normální dětství, které by mi léčba korzetem pravděpodobně neposkytla. Naopak nyní oceňuji, kolik mi to cvičení dalo i co se týče mého přístupu k životu. Vím, že nic není zadarmo a pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme pro to udělat všechno, co lze. Pak Krucký má velice seriózní a profesionální vystupování a rehabilitace u něj bych doporučila rozhodně všem. Nyní je mi jednadvacet a na první pohled na mě nelze poznat žádné postižení. Cvičím stále ale zdaleka ne s takovou intenzitou jako dříve, necvičím o nic více než jakákoli žena, která chce vypadat dobře. Za to jak vypadám a jak se teď cítím, vděčím panu Kruckému a také svým rodičům za jejich rozhodnutí a vytrvalost.

My jsme začali k panu magistru Kruckému chodit se synem, když mu byly čtyři měsíce. Měl diagnostikované zvýšené svalové napětí a predilekci hlavičky. Cvičili jsme 5x denně nejprve cvik na zádech, pak přibyl cvik na boku a na břiše. Časově náročné to bylo, ale vždycky jsme to nějak zvládli a měl i dost času si hrát. Při cvičení jsme používali míčky, které stimulovaly více reflexních bodů a zároveň dítěti cvičení zpříjemňovaly. Kamarádka mi vyprávěla, jak oni cvičili bez míčků, dítěti mačkali prstem pod prsíčkem, dudlíček byl zakázaný a byl tam názor, že pokud dítě při cvičení nebrečí, je špatně odcvičeno. Kamarádka má z toho psychické trauma až do teď a to jsou jejímu synovi už čtyři roky. My jsme se snažili našeho syna při cvičení zabavit. Neplakal, cvičení snášel trpělivě. Přístup pana magistra hodnotím jako vysoce odborný, mnohé věci mi objasnil a vysvětlil, vždy byl milý a vstřícný. Při každé návštěvě syna pečlivě vyšetřil, bral v úvahu jeho věk a podle toho, jak se motoricky vyvíjel buď cviky přidával nebo odebíral. Paralelně s návštěvami pana magistra Kruckého jsme pravidelně docházeli na kontroly na neurologii. Názor neuroložky na vývoj našeho syna byl v souladu s názorem pana magistra Kruckého. Já tedy mohu doporučit. Synovi je teď skoro rok a je v pořádku.

K panu magistru Kruckému jsme byli se synem (tehdy 3 měsíce) posláni dětskou lékařkou kvůli „prohýbání v zádech“ (při pokusech přitáhnout ho z lehu na zádech do sedu se prohnul do luku, přičemž hlava zůstala ležet a pánev šla naopak do vzduchu). Mgr. Krucký provedl sérii polohových testů, dle tabulky na zdi seznal, že dítě trpí těžkou centrální koordinační poruchou, při jejímž neléčení mu hrozí pohybové obtíže a při totálním zanedbání i DMO, a naordinoval cvičení 4x denně podle prof. Vojty. Cvik nebyl časově zase tak náročný, šlo o 2x 2 minuty na každou stranu, ovšem miminko se muselo navléct do prubanu, záda se vystlala balonky, pod prsa se nainstalovaly další balonky a po druhé návštěvě přibyly ještě další dva balonky – větší – ty se vsunuly přímo do pleny (nemusím asi popisovat, jak po cvičení často vypadaly). Dítě se na gumové podložce položilo na kraj stolu a na zmíněné 2x 2 minuty se v podstatě znehybnilo, přičemž mu byly stlačovány ony reflexní body. Tříměsíční dítě ještě takto lze udržet, ačkoliv, není-li správně naloženo, není to v jednom člověku žádná legrace (podle stránek V. Kruckého je dětský pláč důsledkem špatné komunikace).
Jelikož jsme ani my, ani rodiče zdravotníci na synovi tak fatální příznaky nerozeznávali, rozhodli jsme se kontaktovat ještě další odborníky. Jiný fyzioterapeut ani neurolog diagnózu Mgr. Kruckého nepotvrdil, ba co víc, oba ji vyvrátili. Syn se brzy přestal prohýbat v zádech, začal se normálně otáčet, přitahovat do sedu a jeho vývoj je dle neurologa a i v laickém porovnání s ostatními dětmi zcela přiměřený.
Na místě je otázka, proč pan magistr takovým způsobem na první konzultaci vystraší rodiče tolika dětí (nejsme jistě ani první, ani poslední); nabízí se i domněnka, že si – bez servítku řečeno – vytváří pacienty, které pak dlouhodobě léčí a zázračně uzdravuje. Za sebe tedy doporučuji navštívit více odborných pracovišť a nebát se vzepřít autoritě, kterou se Mgr. Krucký zdá z hlediska svého vzdělání a zkušeností být.

Bohužel nemohu rozhodně napsat kladné hodnocení. Po návštěvě neurologa nám bylo doporučeno, abychom s našimi syny(dvojčata- narodili se ve 37.týdnu) navštívili fyzioterapeuta, dostali jsme kontakt na Mgr. Kruckého. Od první návštěvy nám pan Krucký tvrdil, že oběma synům hrozí minimálně lehká forma DMO. Museli jsme cvičit vojtovu metodu 5X denně cca 20 min. s každým, takže jsme museli děti budit na cvičení( v té době jim ještě nebylo 5 měsíců), kočárek jsme mohli prodat, natož aby jim zbyl čas si jenom hrát. Po dvou měsících cvíčení se dle Mgr. Kruckého stav obou výrazně zhoršil, samozřejmě jsme měli strach a tak jsme navštívili neurologa a další fyzioterapeuty, kteří nám jeho tvrzení naprosto vyvrátili. Po této zkušenosti jsme změnili fyzioterapeuta a problém kvůli kterému jsme cvičili vojtovu metodu dva měsíce 5X denně pod dohledem pana Kruckého,byl po 2 týdnech odstraněn( cvičili jsme max. 3X denně) Dnes je synům 17 měsíců a oba jsou naprosto v pořádku. Pan Mgr. Krucký je asi odborník, ale co se týče miminek, tak bych mu rozhodně slepě nedůvěřoval.

Můj syn (atlet) má opakované problémy s únavou po náročném tréninku. Po vyšetření odborníky jsme dostali poměrně drahou sadu léků. Po čtvrt roce beze změn jsem dostal kontakt na Mgr.Kruckého.
Po vyšetření pravidelně cvičíme doporučenou sadu cviků a synovi obtíže jsou pryč.
Já jsem spokojen.

Mgr. Krucký nám byl původně doporučen pro rehabilitaci Vojtovy metody u našeho syna, který byl nedonošený (z důvodu zdravotních komlikací matky), od počátku kdy jsme k jmenovanému začali chodit, vštěpoval nám, jak syn má nejtěžší postižení a hrozí u něj DMO! Mj. zpochybnil i názory jiných odborníků (fyzioterapeutů a neurologů fakultní nemocnice) a naopak zastával jen názor svůj. Tvrdil nám neustále, že cvičení s dítětem doma v počtu méně než 5 x denně nebude úspěšné v jeho dalším fyziologickém vývoji. Po celou dobu docházek nikdy nezohlednil korigovaný věk dítěte a namísto psychologické podpory nás rodičů jen zastrašoval, moralizoval a ba dokonce byl i vulgární.
U syna jsme nechali udělat další dvě nezávislá vyšetření a následně odbornými vyjádřeními kvalifilovaných lékařů vyšlo najevo, že náš syn je zcela zdráv a nevyvíjí se u něj žádná DMO ani jiné postižení. Mj. bylo jimi podotknuto, že ani s tím nejpostiženějším miminkem či dítětem se necvičí 5x denně, jak nám tvrdil Mgr. Krucký.
Tímto nechci zpochybňovat kvality fyzioterapeuta Mgr. Kruckého, ale pouze doporučuji všem, kteří do jeho ordinace dochází, nechat vyšetřit své dítě i u jiných kvalifikovaných odborníků a dle toho se pak rozhodnout

Člověk na svém místě...profesionál, perfektní osobní přístup. Dcera je v jeho péči. Umí psychicky podpořit. Maximální spokojenost a důvěra. Patří mu veliké díky. Doporučuji!!!

Mě osobně Mgr.Krucký opakovaně pomohl s bolavými zády. Jeho přístup hodnotím jako velmi profesionální. Vysvětlil mi jak cvičit i doma a preventivně pracovat s vlastním tělem. Díky tomu moje potíže odezněly. Vždy jsem se setkal se vstřícným přístupem a zájmem. Mohu jeho služby jen doporučit!

Skvělý rehabilitátor a praktikant i teoretik velmi úspěšné Vojtovy metody pro léčbu zad. Vzdělaný, schopný, příjemný a slušný.