Mgr.

Václav Krucký verifiedCreated with Sketch.

Kontaktní informace

• S panem doktorem jsem velmi spokojená měla jsem problémy s ramenem a chtěly mě poslat na operaci,protože už si nevěděly rady...pak jsem se dostala k Mgr. Kruckému a ten mi hodně pomohl vojtovou metodou.Hraju závodně volejbal na poměrně vysoké úrovni a potřebovala jsem vyléčit co nejrychlejš.Díky intenzivní rehabilitaci jsem dosáhla 100% za třičtvrtě roku jsem s ním velice spokojená.

• Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

Stanislava Maulenová
    Stanislava Maulenová
    Smetanovy Sady, Karlovy Vary
    Velmi dobrá odbornice, skvělá manažerka pod jejímž vedení Alžbětiny Lázně V. jen vzkvétají!! Paní doktorka je… Více

Martin Václavík

SAVOY WESTEND Hotel, P.Velikéh 16, Karlovy Vary

Tomáš Mráz
    Tomáš Mráz
    alej Svobody 56, Plzeň
    Mam s panem Mrazem dlouhodobe dobre zkusenosti ( jen diky nemu muzu dal bez omezeni sportovat ) a proto jsem nevahal… Více

Zkušenosti a dovednosti

• fyzioterapeut

Služby

Rehabilitace a fyzioterapie

U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, 360-01 Karlovy Vary, karlovarský

Vojtova metodika

Otázky pacientů

Tento specialista ještě neodpověděl na žádnou otázku

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Počet názorů: 30

• 26
    • 2
    • 2
    • A

Pan Krucký je jistě odborníkem ve svém oboru, bohužel mám ale pocit, že je spíše jednostranně zaměřený a to na děti a Vojtovu metodu. Tu vůbec nezpochybňuji, naopak vím o jejích výhodách. Nicméně jako dospělému pacientovi s akutními bolestmi se mi velké pomoci nedostalo. Možná by mi pravidelné cvičení Vojtovi metody pomohlo (kdyby ji se mnou měl kdo cvičit), ale věřím, že moderní fyzioterapie má jistě co nabídnout i pro ty, kteří musí cvičit sami.

• K

Není to jednoduché, ale funguje to!
      S Mgr. Kruckým jsem se seznámil na jeho odborné přednášce pro hokejové trenéry, kde představil svůj pohled na fungování lidského těla. Jeho metoda i filosofie mě naprosto nadchly, a proto jsem se k němu po poradě s manželkou vypravil i s oběma našimi syny (9 a 11 let). Oba měli nějakou viditelnou vadu. Vašek měl výraznou kyfózu i lordózu, Tomáš také, plus jednostranně propadlý hrudník, což ve spojení s jeho držením těla a hlavně „rachitickou“ postavou vypadalo dosti strašidelně.

V té době jsme měli za sebou návštěvu několika ortopedů, včetně specializovaného pracoviště ve Fakultní nemocnici v Plzni. Všude jsme dostali v podstatě stejnou odpověď: „To je běžné a nedá se s tím nic dělat.“ Vaškovi řekli, že má kratší nohu (když se postavil, měl jednu nohu pokrčenou) a že se to vyřeší silnou vložkou do boty. S Tomášovým viditelně propadlým hrudníkem prý nelze dělat vůbec nic, ale prý to nevadí, protože to nemá žádný vliv na funkčnost plic. My jsme s takovou „diagnózou“ samozřejmě spokojení nebyli, a tak se naše beznaděj setkáním s Václavem Kruckým změnila ve velkou naději.

Velice se mi od začátku líbilo, jak s námi Václav Krucký celou dobu mluví, jak trpělivě vysvětluje, co a proč děláme, kam to vede a čeho chceme společně dosáhnout. Líbí se mi, jak metodu neustále studuje a ve spojení s různými odborníky stále vylepšuje. Otevřeně nás upozornil také na skutečnost, že čím starší děti, tím déle náprava jednotlivých vad trvá. Věděli jsme tedy do čeho jdeme, a hlavně jsme věřili, že to klukům pomůže. Jaká to změna v přístupu a komunikaci ve srovnání s dosavadními doktory… Navíc hned při prvním vyšetření zjistil, že Vašek nemá kratší nohu, ale skoliózu…

Cvičili jsme denně s každým asi 15-20 minut a cca po roce jsme šli na preventivní prohlídku ke své dětské lékařce. Ta i přesto, že má několik stovek dětí, okamžitě zaregistrovala změnu. Když se synci objevili ve dveřích, vykulila oči a řekla: „ No kluci, co se to s vámi stalo? Vy jste úplně jiní!“ Nevěřícně kroutila hlavou a doslova zálibně si oba naše hošíky prohlížela ze všech stran….Umíte si představit, jak jsme se cítili, když nám naše pečlivá paní doktorka řekla právě tohle, aniž by tušila, že s klukama cvičíme právě u Mgr. Kruckého….

Kluci se postupně „narovnávali“. Změny sice probíhaly pomalu, cvičení nás postupem času přestalo bavit, ale vidina cíle a průběžné zlepšování nás hnaly stále vpřed. Kluky jsme také postupem doby museli stále důmyslněji motivovat, dělat nejrůznější ústupky, ale pořád jsme cvičení provozovali celkem pravidelně. No a když začali konečně růst, změny se projevily takřka přes noc. Jsou z nich teď doslova ztepilí junáci, Vašek takřka bezchybný a Tomášovi se krásně srovnala záda, křídlaté lopatky a dokonce se začíná zvedat i ta jeho propadlá polovina hrudního koše.

Vašek se v 16ti letech po cca ročním odmítání postavil na zadní a po pěti letech cvičit odmítnul. Po dohodě s p. Kruckým jsme tedy zůstali jen s Tomášem, který stále ještě cvičí celkem bez odporu. Začal jsem kvůli chronickým bolestem zad cvičit i já, a tak na vlastní kůži poznávám, jaké to je. Musím uznat, že to, kam až kluci za těch 5 let soustavného cvičení došli, je úctyhodné. Opravdu se těším na chvíli, kdy nám pan Krucký řekne: „Tak hotovo, už cvičit nemusíte“. A protože tato metoda funguje tak, že se jedná o nevratné změny, což znamená, že napravené tělo, respektive jeho software, se už nepokazí a zůstane vyladěné, budeme mít do smrti pokoj…☺

Závěrem bych chtěl říct, že v rámci našeho zdravotnictví je absolutně výjimečná nejenom tato prokazatelně fungující metoda, ale také přístup a jednání Mgr. Kruckého. Zcela se ztotožňuji s názorem pacientky Šárky, která říká, že cvičení nevěnuje více času, než jakákoli žena, která chce vypadat dobře. A protože i kluci chtějí vypadat dobře, není ani pro ně toto cvičení nijak dramatický omezovač. Není to zadarmo, není to rozhodně jednoduché, ale rozhodně to za to stojí!

Zdeněk Kubálek

• L

Magistr Krucký je mistrem svého oboru. Po pádu do jámy se mi zablokoval SI kloub a užila jsem si 4 roky bolestí a běhání "od čerta k ďáblu", než jsem narazila na Mgr. Kruckého. Ten okamžitě problém diagnostikoval, napravil a navrhl účinné cvičení, které odstranilo deformace vzniklé dlouhodobým zanedbáním předchozími "odborníky". (Navštívila jsem několik lékařů - ortopeda, neurologa, prim. rehab. odd,v nemocnici i prim. v lázních, i několik rehabilitačních pracovníků, absolvovala časově náročné rehabilitace i procedury v lázních - vše bez efektu.
      Druhá zkušenost - pod jeho vedením jsme absolvovali zhruba roční cvičení kojence s počátečním dysharmonickým vývojem a nyní, v roce a půl, má syn perfektní motoriku, výslovnost, "neplete" se mu jazyk.

• W

K panu Mgr. Kruckému docházíme s našimi oběma dcerami. Starší Zuzanka (nyní již 7 let) prodělala vývojovou vadu, která se projevuje vtáčením DLK, což má za následek špatné držení těla, překlopení pánve a vypouklé bříško. Cvičíme se Zuzi Vojtovu metodu alespoň 1x denně a po pěti měsících jsou výsledky patrny i našima lajckýma očima. Je smutné, že tato vada je např. v mém okolí poměrně častá a většina dětských lékařů na ni rodiče vůbec neupozorní. Pokud se rodiče zajímají sami, tak jsou většinou odkázáni na ortopedii, kde se tento problém pomocí zvedání míčků...nevyřeší.
      S mladší dcerou Pavlínkou jsme cvičili velmi intenzivně (4-5 denně) cca 6 měsíců již v miminkovském věku, neboť její motorický vývoj byl velmi opožděný a vykazoval i náznaky DMO. Cvičením se nám ji podařilo rozpohybovat - řekla bych až moc, neboť je pohybově velmi šikovná, rychlá a umí padat. Překlopená pánev s vypouklým bříškem ji ale zůstala, a proto jsme s ní po dlouhé pauze začali znova cvičit alespoň 1 denně jako se Zuzi. Pavlínce jsou 2,5 roku a cvičení je vzhledem k její mrštnosti a temperamentu trochu náročnější, ale zvládat se dá. Časem jsme u ní vypozorovali během cvičení i jisté zklidnění.
      Pana magistra si velmi vážíme za jeho profesionální přístup. Používání pomůcek a veškeré cviky řádně vysvětlí a to i grafickými nákresy. Holky si jej velmi oblíbily (abych byla konkrétní, tak Pavlínka až teď, jako miminko to většinou ořvala) a na kontroly jezdí s vlastnoručně vyrobenými dárečky za strejdou Vaškem.

• A

Mgr. Kruckého známe již řadu roků a díky jeho péči se obě naše dcery bez problémů vyrovnaly s genetickou zátěží pohybového aparátu, kterou běžní ortopedi nedokázali řešit. Oceňujeme především to, že se snaží léčit podstatu problému, nikoli jen jeho projevy a díky tomu má jeho terapie dlouhodobý, ne jen přechodný účinek. Každý rodič dítěte s postižením by si zasloužil odbornou a přitom velmi lidskou péči, které se nám právě od Mgr. Kruckého dostalo.

• M

K panu Kruckému jsme začali jezdit s naší dcerou ve 3. měsíci. Po vyšetření panem Kruckým dcera "propadla" v několika testech a my s dcerou začali cvičit podle Vojty. Po 10 měsích byla terapie úspěšně ukončena. Tímto děkujeme panu Kruckému za celý průběh rehabilitace a také za to, že Vojtovu metodu stále posouvá dopředu.

• M

Díky panu Mgr. Kruckému je dnes náš první syn naprosto v pořádku. Těžko se mi hledají slova, kterými bych tomu skvělému člověku poděkovala, za vše, co pro nás udělal a dělá dál pro našeho druhého syna. Za cca 12 let, kdy pana doktora s přestávkami navštěvujeme, nám byl nejen odbornou, ale ve chvílích operací našeho syna, také velkou psychickou oporou. Moc mu děkujeme

• L

K panu Kruckému chodíme s dcerkou něco málo přes rok. Malá má velmi těžké pohybové postižení – spastickou kvadruparézu (postižení všech čtyř končetin). Díky jeho péči se dcery stav výrazně zlepšuje. Za rok intenzivní rehabilitace se nám povedlo rozhýbat ručičku, se kterou dříve nebyla schopna vůbec pohnout. Dnes ji malá nejen zvedne až nad hlavu, ale sama se snaží ji zapojovat při běžných činnostech. Malá dělá velké pokroky i v samostatném pohybu. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale jsme moc rádi, že jsme našli někoho, kdo nám pomůže při jejím nelehkém zdolávání. Pan Krucký je odborník na svém místě. Profesionál a zároveň člověk, který se dokáže vcítit a podpořit tam, kde je potřeba.

• A

K Mgr. Kuckému jsme docházeli se synem,kterému ve 3,5 měsících při přítahování do sedu padala hlavička.Měl středně těžké postižení a díky cvičení Vojtovy metody pod vedením Mgr. Kruckého je dnes syn úplně zdravý.Jsme mu moc vděční.