Stefan Raev, neurochirurg Praha

MUDr. Stefan Raev

Neurochirurg Více

Roentgenova 2/37, Praha
Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení

Operace mozku, míchy a páteře

Zobrazit ostatní profily neurochirurgů v okolí

• Nádory mozku a míchy, degenerativní onemocnění, tumory a traumata páteře

• neurochirurgie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Roentgenova 2/37, Praha

Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení

Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace mozku, míchy a páteře

Velký dík patří p.Mudr.Raevovi
Operoval moji tchýni 5.10.2021, přestávala mít citlivost na rukou,nohou, těle, nevěděla,co má v ruce,když to neviděla.
Pan doktor nám vysvětlil,že zákrok nepomůže od necitlivostí úplně,ale zabrání tomu,aby nám babička úplně ochrnula na horní a dolní končetiny.
Měli jsme velký strach, ale operace dopadla super.
Pak sice měla naše babi ještě nějaké problémy se srdečním rytmem,ale vše se zalečilo. Po 10 dnech nám ji převezli do spádové nemocnice,a asi po 6 týdnech začala rehabilitovat.
Ještě jednou moc děkujeme panu doktorovi a ať se mu daří dále pomáhat mnoha pacientům

Bílkovi Libice nad Doubravou

Dobrý den,moc mi pomohl pan MUR.Š.Rajev .Mněla jsem výřes L5 a udělala jsem jen dva kroky bez bolesti.Ležela jem na pravé straně a sedět jsem vůbec nemohla.Po operaci kterou provedl pan doktor.Chodím a moc si to užívám má zlaté ruce a úžasné chování to se vidí málo kdy.A taky musím pochvalit sestry které byly laskavé a vstřícné.Děkuji Helena Hejdová

Dnes 22.3.2022 jsem 18 den po full-endoskopii ,kterou provedl mudr.Raev na Homolce .Mam jen tu nejlepsi zkušenost a pana doktora mohu jen doporucit.Na Homolku jsem přijela až z Chebu a důležitý je ,že opravdu pomohli.CVičím dodržuji jejich rady a jsem téměř bez bolesti.

Ráda bych touto cestou poděkovala panu doktoru Raevovi za jeho perfektně provedenou práci. Velmi dlouhou dobu jsem trpěla bolestmi páteře - sténoza a vyhřezlé plotýnky. Předoperační konzultaci jsme řešili kvůli coroně přes telefon, pan doktor viděl je magnetickou rezonanci a jeho závěr byl jednoznačný, operace. Strach byl velký, půl roku jsem se psychicky připravovala na zákrok. Přístup lékařů na Homolce je opravdu profesionální, pan doktor svým umí uklidnit a má zlaté ruce. Po dvouhodinové operaci mi na zádech zůstala 2 cm velká jizvička, který byla jen přelepená. První týden po operaci byl sice trošku náročnější, ale při dodržování všech pokynů jsem již od druhého týdne chodila a postupně se více a více hýbala. Rekonvalescence proběhla velmi rychle. Jsem moc ráda, že se vše vydařilo na jedničku s hvězdičkou a panu doktorovi patří velký dík.

Děkuji panu MUDr. Raevovi, který mi pomocí endoskopického zákroku odstranil problémy s vyhřezlou ploténkou. Mohu ho všem vřele doporučit.

Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Jiný

Mé problémy s vyhřezlou bederní ploténkou vyřešil MUDr. Raev endoskopickým zákrokem. Chtěla bych mu vyjádřit veliký dík. Díky panu doktorovi jsem se zbavila přetrvávajících problémů a bolestí zad. Především si velice cením jeho profesionality, odbornosti a vstřícného osobního jednání.

Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Jiný

Dobrý den! I já bych ráda připojila svoji zkušenost s endoskopickou operací výhřezlé ploténky, kterou mi provedl v Nemocnici na Homolce pan doktor Raev.
Problém s výhřezem mě trápil přes rok. Snažila jsem se ho řešit fyzioterapií a zdálo se, že jsem na dobré cestě, ale zhruba po půl roce se stav zhoršil (bolest v pravé noze byla téměř nesnesitelná). Absolvovala jsem infuze, obstřik nervu pod CT, ale bohužel bez většího efektu a být denně na práškách pro mě nebylo řešení. Po roce jsem se rozhodla pro operaci.
Kdybych věděla, o jak minimálně invazivní zákrok se jedná a jak mi operace pomůže, rozhodla bych se pro ní už daleko dřív. V mém případě trvala operace 25 minut a zbyl mi po ní (potvrzuji níže zmíněné) pouze 1 steh.
Díky operaci a panu doktoru Raevovi jsem více než po roce bez bolesti a bez prášků! Před operací jsem si to už ani nedokázala představit… Určitě bylo důležité po operaci dodržovat instrukce a nic neuspěchat. Po měsíci a půl jsem začala s rehabilitací (v této souvislosti bych chtěla moc poděkovat také paní doktorce Němcové z rehabilitačního oddělení Nem. na Homolce za její péči) a nyní po čtyřech měsících už funguji opět jako dřív. I touto cestou panu doktorovi ještě jednou velké díky!

F

Vzhledem k tomu, že vím jak moc jsem prolézal internet já kvůli mému problému s ploténkou, rád bych se i já vyjádřil a přidal názor. Pan doktor je skvělý člověk, bohužel kvůli Coronaviru jsem neměl to štěstí, abych se s panem doktorem setkal tak frekventovaně jako níže popsané případy, nicméně i tak jsem panu doktorovi velmi věřil a to bylo také dobře. Endoskopicky mi operoval ploténku L5/S1. Před operací bych kvůli bolestem ušel tak 100 metrů možná 200. Každý večer a každé ráno jsem musel brát Aulin, v každé poloze když jsem ležel jsem měl bolesti. Nyní dva dny po operaci jsem ušel už 2 kilometry po chodbách oddělení. Bolesti při chůzi jsou pryč, vydržím stát na jednom místě, aniž bych si musel sednout. Malinké tahání a skutečně velmi velmi mírné bolesti mi zůstali v leže na boku, ale když na to nemyslím, téměř to ani necítím. Homolku a pana doktora Raeva určitě doporučuji, lépe řečeno, celé oddělení neurochirurgie ve zdejší nemocnici bych doporučil. Všichni jsou velice milý, vaří zde skutečně skvěle a já konečně po 3/4 roce mohu vyrazit na procházku bez bolesti, nemusím brát prášky a mohu normálně fungovat. Velice všem děkuji, pokud někdy v budoucnu budu mít další problémy, určitě se vrátím zpět. PS: po operaci budete mít normální bolesti, stále je třeba počítat s tím, že vám někdo sahá do těla. Nečekejte, že se probudíte absolutně bez jediné bolesti.

O

Pan doktor mi v létě endoskopicky operoval výhřez ploténky L5/S1, jelikož začalo docházet ke ztrátě citlivosti v chodidle a rehabilitace nepomáhala. Od začátku byl velmi vstřícný a detailně se mnou probíral průběh operace i možná rizika s ní spojená. Operace proběhla nejlépe, jak mohla. Citlivost se do chodidla okamžitě vrátila a já se během krátké doby mohl vrátit k normálnímu životu. Chtěl bych poděkovat nejen panu doktorovi, ale všemu personálu z neurochirurgie na Homolce. I když jsem byl řadový pacient, péče o mě byla nadstandardní. Pana doktora mohu s klidným svědomím vřele doporučit.

Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Jiný

Ráda bych se podělila o zkušenost s full-endoskopickou operací výhřezu ploténky L5/S1 s útlakem kořenového nervu, kterou mi provedl pan doktor Raev. Je mi 39 let, neměla jsem problémy se zády a rekreačně jsem sportovala. Prostě mne to potkalo, prošla jsem konzervativní léčbou v době coronakrize (infúze, obstřiky pod CT, rehabilitace, fyzioterapie), po krátkém zlepšení se můj stav zhoršil velmi výrazně. Velké bolesti mne měsíc upoutaly na lůžko a nedokázala jsem se o sebe vůbec postarat. Zachránila mne endoskopická operace, pan doktor Raev mne pro ni indikoval ve velmi krátkém čase a doslova mne vrátil k normálnímu životu. Samotná operace trvala hodinku, bolesti jsem neměla okamžitě po operaci, pro dámy - jizva nepatrná, pouze 1 steh. Každý týden po operaci byl znát ve velkém posunu v pohybu a celkové samostatnosti. Nyní jsou to již 2 měsíce, po tu dobu byla hlavní léčbou chůze a vyplatilo se. Jsem naprosto nadšená, ujdu i 8 km v jednoduchém terénu. Důležité je dodržovat instrukce pana doktora, cvičit, chodit a málo sedět a to nejdůležitější, věřit, že to dobře dopadne, jelikož pan doktor Raev je opravdu nejlepší po odborné i osobnostní stránce a v péči o pacienty je nemocnice Na Homolce za mne top. Mohu srovnat s ÚVN neurologií a to bylo spíše odstrašující.
Velmi děkuji a jsem závazná navždy.

• Nádory mozku a míchy, degenerativní onemocnění, tumory a traumata páteře

• neurochirurgie