Stefan Raev, neurochirurg Praha

MUDr. Stefan Raev

Neurochirurg Více

27 názorů

Uložit

Odhadovaná doba odpovědi:

Adresa

Roentgenova 2/37, Praha
Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Operace mozku, míchy a páteře


Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily neurochirurgů v okolí

Zkušenosti

Léčené nemoci

  • Nádory mozku a míchy, degenerativní onemocnění, tumory a traumata páteře

Specializace

  • neurochirurgie

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Roentgenova 2/37, Praha

Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení

Názory

5

Obecné skóre
27 názorů

  • Přesnost
  • Péče
  • Zařízení
Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu názoru pacienta. Další informace.
F
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace mozku, míchy a páteře

Vzhledem k tomu, že vím jak moc jsem prolézal internet já kvůli mému problému s ploténkou, rád bych se i já vyjádřil a přidal názor. Pan doktor je skvělý člověk, bohužel kvůli Coronaviru jsem neměl to štěstí, abych se s panem doktorem setkal tak frekventovaně jako níže popsané případy, nicméně i tak jsem panu doktorovi velmi věřil a to bylo také dobře. Endoskopicky mi operoval ploténku L5/S1. Před operací bych kvůli bolestem ušel tak 100 metrů možná 200. Každý večer a každé ráno jsem musel brát Aulin, v každé poloze když jsem ležel jsem měl bolesti. Nyní dva dny po operaci jsem ušel už 2 kilometry po chodbách oddělení. Bolesti při chůzi jsou pryč, vydržím stát na jednom místě, aniž bych si musel sednout. Malinké tahání a skutečně velmi velmi mírné bolesti mi zůstali v leže na boku, ale když na to nemyslím, téměř to ani necítím. Homolku a pana doktora Raeva určitě doporučuji, lépe řečeno, celé oddělení neurochirurgie ve zdejší nemocnici bych doporučil. Všichni jsou velice milý, vaří zde skutečně skvěle a já konečně po 3/4 roce mohu vyrazit na procházku bez bolesti, nemusím brát prášky a mohu normálně fungovat. Velice všem děkuji, pokud někdy v budoucnu budu mít další problémy, určitě se vrátím zpět. PS: po operaci budete mít normální bolesti, stále je třeba počítat s tím, že vám někdo sahá do těla. Nečekejte, že se probudíte absolutně bez jediné bolesti.


O
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace mozku, míchy a páteře

Pan doktor mi v létě endoskopicky operoval výhřez ploténky L5/S1, jelikož začalo docházet ke ztrátě citlivosti v chodidle a rehabilitace nepomáhala. Od začátku byl velmi vstřícný a detailně se mnou probíral průběh operace i možná rizika s ní spojená. Operace proběhla nejlépe, jak mohla. Citlivost se do chodidla okamžitě vrátila a já se během krátké doby mohl vrátit k normálnímu životu. Chtěl bych poděkovat nejen panu doktorovi, ale všemu personálu z neurochirurgie na Homolce. I když jsem byl řadový pacient, péče o mě byla nadstandardní. Pana doktora mohu s klidným svědomím vřele doporučit.


T
Ověřeny pacient
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Jiný

Ráda bych se podělila o zkušenost s full-endoskopickou operací výhřezu ploténky L5/S1 s útlakem kořenového nervu, kterou mi provedl pan doktor Raev. Je mi 39 let, neměla jsem problémy se zády a rekreačně jsem sportovala. Prostě mne to potkalo, prošla jsem konzervativní léčbou v době coronakrize (infúze, obstřiky pod CT, rehabilitace, fyzioterapie), po krátkém zlepšení se můj stav zhoršil velmi výrazně. Velké bolesti mne měsíc upoutaly na lůžko a nedokázala jsem se o sebe vůbec postarat. Zachránila mne endoskopická operace, pan doktor Raev mne pro ni indikoval ve velmi krátkém čase a doslova mne vrátil k normálnímu životu. Samotná operace trvala hodinku, bolesti jsem neměla okamžitě po operaci, pro dámy - jizva nepatrná, pouze 1 steh. Každý týden po operaci byl znát ve velkém posunu v pohybu a celkové samostatnosti. Nyní jsou to již 2 měsíce, po tu dobu byla hlavní léčbou chůze a vyplatilo se. Jsem naprosto nadšená, ujdu i 8 km v jednoduchém terénu. Důležité je dodržovat instrukce pana doktora, cvičit, chodit a málo sedět a to nejdůležitější, věřit, že to dobře dopadne, jelikož pan doktor Raev je opravdu nejlepší po odborné i osobnostní stránce a v péči o pacienty je nemocnice Na Homolce za mne top. Mohu srovnat s ÚVN neurologií a to bylo spíše odstrašující.
Velmi děkuji a jsem závazná navždy.


E
Ověřeny pacient
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace mozku, míchy a páteře

Přes rok a půl jsem měla velké bolesti do celé nohy a ještě silnou bolest, která mi vystřelovala do kyčle. Žádná konzervativní léčba nezabírala tak, aby bolesti přestaly. Vloni touto dobou jsem ležela ci na rehabilitaci, kde jsem dostávala kapačky a léky na bolesti a podstoupila několik vyšetření včetně CT a magnetické rezonance. Dostala jsem obstřik přímo do kořene sedacího nervu, tzv. PRT, ale pomohl jen částečně a byla mi doporučena konzultace s neurochirurgem.
Objednala jsem se k panu MUDr. Stefanovi Raevovi. Po shlédnutí mé magnetické rezonance mi řekl, že mi může pomoci jen operace. Ta proběhla koncem února. Pan doktor Raev mě operoval endoskopicky, což je po pacienta ten nejšetrnější zásah do těla. O to je to složitější pro lékaře. Jsem nadšená – pan doktor Raev je úžasný. Odstranil mi výhřez ploténky, vše mi to „poladil“ a já jsem bez bolestí a v pohodě. A představte si, to vše jen s jedním jediným stehem na zádech, který už není vidět. Endoskop je nástroj, který má tloušťku asi jako propisovačka – laicky řečeno.
Pan doktor Raev je výborný neurochirurg, také je velmi empatický a příjemný, vše vysvětlí již před operací, zodpoví všechny dotazy. Takový přístup k pacientům bych si přála u všech lékařů.
Pokud máte někdo podobné potíže jako jsem měla já, neváhejte a objednejte se na konzultaci. Nebojte se ničeho, můžete jedině získat. Pan doktor Raev mi vrátil můj spokojený život bez bolestí a já zase můžu normálně fungovat. (před operací jsem ani nemohla provádět běžné domácí práce. A teď už zase začínám řádit i na zahrádce )
Ani nejde pořádně vyjádřit slovy, jak moc jsem panu doktorovi vděčná !!! Velké díky za vše !!!
Eva Hladíková z Mělníka


Ověřeny pacient
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Bolesti bederní páteře a pravé nohy

Dostala jsem se k MUDr. Raevovi na doporučení svého neurologa.Pan doktor byl upřímný,milý a vše mi vysvětlil.Udelal maximum aby mi pomohl. Jsem dva měsíce po operaci kterou mudr. Raev provedl a všechny bolesti a trápení jsou pryč ????. Pokud vas trápí neurologické problémy tak pan doktor je výborný odborník ????


P
Ověřeny pacient

K MUDr. Raevovi jsem se dostala na doporučení mé neuroložky. Již při první návštěvě jsem měla z pana doktora velmi dobrý pocit. Je milý, vše se snaží vysvětlit a má opravdu lidský přístup. Provedl mi operaci, která dopadla skvěle. Každý den se na mě přišel podívat a vše zkontrolovat. Měla jsem opravdu velký strach,ale díky jeho přístupu a schopnostem vše dopadlo dobře. Jsem ráda,že jsem se dostala právě k němu a všem doporučuji. Budete u toho nejlepšího odborníka. Kéž by bylo víc takových lékařů.Jsem mu moc vděčná!!!!!


Ověřeny pacient
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace krční páteře

Pan doktor Raev je velmi empatický lékař a špičkový odborník. V červnu 2018 mi provedl dekompresi míchy, uvolnění nervových kořenů a zavedl implantát plotýnky vč. sešroubování obratlů. Okamžitě po probuzení z narkózy jsem cítila neskutečnou úlevu. Pan doktor mě přišel po operaci osobně zkontrolovat, všechno vysvětlil. V den propuštění se přišel osobně rozloučit. Velice lidský přístup pana doktora. Budu mu děkovat stále za jeho přístup a léčbu. Zároveň děkuji celému týmu neurochirurgického odd. na Homolce. Všichni do jednoho velice příjemní a ochotní. Více takových lidí na těchto místech :-).Ještě jednou díky za obrovskou úlevu a přístup pana doktora a všech zaměstnanců, Monika Krupičková


B
Ověřeny pacient
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení operace krční páteře

Za mne naprosto skvělý lékař, a to jak odborně, tak i lidsky. Před dvěma měsíci mi prováděl dekompresi míchy a kořenových nervů (vybroušení osteofytu v páteřním kanálu, nahrazení zdeformované plotýnky C5/6 a stabilizace obratlů C5/6 šrouby). Operaci jsem z rodinných důvodů odkládala cca 10 let, odkdy mám za sebou již operaci bederní páteře obdobného charakteru. Stav krční páteře se za tu dobu samozřejmě zhoršil (zejména osteofyty C4/5), bolesti se staly dlouhodobě naprosto nesnesitelnými navzdory tomu, že jsem cvičila denně dvě hodiny, abych vůbec mohla existovat a byla schopna se zaťatými zuby pracovat a přežívat. Bolesti ramen, paží a rukou se daly snést, ale permanentní úporné bolesti hlavy, vertigo, poruchy motoriky a omdlévání měly na můj život dlouhodobě naprosto devastující účinek. Po zkušenosti s operací bederní páteře jsem očekávala několik krušných dnů po zákroku, byla jsem tedy víc než příjemně překvapena, že okamžitě po probuzení z narkózy jsem cítila oproti stavu před operací výraznou úlevu. Ta k mé radosti přetrvává, dále svědomitě cvičím (s ohledem na aktuální možnosti a omezení) a samozřejmě se bolesti vrací okamžitě, jakmile se přetížím úklidem, vařením či nesením těžšího břemene. Celkově ale cítím výrazné zlepšení. To je po cca dvaceti letech permanentních obrovských bolestí zad, hlavy a horních i dolních končetin nesmírná úleva, i když vím, že k udržení pozitivního efektu musím především změnit životní styl a výrazně méně pracovat. Nemohu také nezmínit zájem, vlídnou komunikaci a empatii pana doktora, které jsou velmi podpůrným faktorem důvěry a pozitivního pooperačního průběhu léčby. Za mne panu doktoru Raevovi veliké díky a jeho budoucím pacientům ujištění, že se dostali do péče opravdu špičkového lékaře.


V
Ověřeny pacient
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace LS páteře

Po dlouholetých bolestech, brnění v dolních končetinách, ztrátě citlivosti a nakonec i částečnému ochrnutí, kdy jsem se mohla pohybovat jen o francouzských holích, jsem se dostala na Homolku k doktoru Raevovi. Po MR, kde mi byla diagnostikována totální stenóza pateřního kanálu v oblasti L5/S1 jsem se dostala do týdne na operaci. Bez přehánění za minutu dvanáct. Průchod pro nervy byl široký jen 3 mm. Operace proběhla v srpnu 2018 kdy mi doktor Raev „vysoustružil“ kanál do původního průměru. Po týdnu jsem byla propuštěna. Šest týdnů jsem musela chodit o berlích a nesměla sedět, i když by to bývalo už šlo. Po operaci se mi hrozně ulevilo. Postupně přicházely k sobě i porušené nervy. Teď jsem 4 měsíce po operaci, v pohodě zvládám chodit bez berlí, ale na doporučení používám trekingové hole. Zbyla mi jen částečná kožní necitlivost na jedné noze. Tímto bych chtěla poděkovat doktoru Raevovi, protože bez jeho šikovných rukou bych skončila na invalidním vozíku. Děkuji i za lidský přístup a podrobné vysvětlení průběhu operace.
Vlasta Kazetská, Uhy


D
Ověřeny pacient
Umístění: Nemocnice Na Homolce - Neurochirurgické oddělení Operace prasklé ploténky

V dubnu 2018 mne operoval pan doktor Stefan Raev v Nemocnici Na Homolce. Dva roky jsem trpěla velkou bolestí a jediné, co mi místní lékaři předepsali, byly rehabilitace a protahovací cvičení. Koncem loňského roku se můj stav zhoršil. Dcera na internetu vyhledala odborníka na neurologii - doktora Raeva a objednala mne k němu do ordinace. Pan doktor mi diagnostikoval prasklou ploténku a doporučil operaci. Měla jsem opravdu velké štěstí na lékaře. Operace dopadla skvěle, po týdnu jsem byla propuštěna domů. Nic mne nebolí, neužívám žádné léky proti bolesti. Moc panu doktorovi děkuji nejen na profesionální výkon, ale i za přívětivé a slušné chování k pacientům.
Šímová, Rynholec


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Zkušenosti

Léčené nemoci

  • Nádory mozku a míchy, degenerativní onemocnění, tumory a traumata páteře

Specializace

  • neurochirurgie