1 názor

1 názor

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,v listopadu loňského roku jsem měla pásový opar a před 14 dny jsem měla na levém ramenu 3 pupeny, na pravém 1 pupen a boku 3 pupínky ohraničené červ.skvrnami. Pořád mě pálí jazyk a mám vnitřní horkost.Obvodní doktorka mi řekla,že je to opět opar a nasadila Herpesan. Po přeléčení mě pořád skvrny svědí, mám je sice suché,ale když večer ležím na tom rameni,tak mě až bolí.Na rameni jsem měla 3 skvrny a na boku také,ale jako opar to nevypadalo.

o opar pásový se zřejmě nejedná,ale vhodné bybylo vyhledat lékaře kožního - daný problém je potřeba vidět.

Štefan Dubáň

• Dobrý den. Již 3 roky se trápím se seboroickou dermatitidou. Šampon, který používám mi až tak nevadí, jen je slabý a nedostatecně odstraňuje žlutá ložiska kůže na mé hlavě. Paní doktorka kožní mi předepsala navíc belosalic pro odstranění žlutých šupin, ale ten mi bohužel nedělá dobře, jelikož obsahuje kyselinu. Chtěla bych se tedy zeptat, zda je ještě nějaký přípravek tohoto typu ne tak dráždivý. Děkuji Vám za odpověď. Nikola

Štefan Dubáň