Křehlíkova 94, Brno-Slatina, Brno
Veterinární ordinace ROCOVET (mapa)

Kastrace

Interní vyšetření zvířat

Vyšetření moči u zvířat +6 Více

Porodnictví u zvířat

Čipování zvířat

Měkká chirurgie zvířat

Jmenuji se Sandra Coufalová a působím jako veterinární lékařka v Brně. Už od školky jsem věděla, že chci léčit a pomáhat zvířátkům a za tímto cílem j...

Kastrace

Odčervení zvířat

Očkování zvířat

Vyšetření moči

Veterinární ordinace ROCOVET

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám morčátko,které už další dobu pšíka má něco hnědého v očičku a předtím mělo v nose také něco hnědého,jinak morčátko normálně baští a vykonává svojí potřebu???? Chtěla bych se zeptat co to může být?Popřípadě je nutná návštěva zvěrolékaře?
    Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud mělo morče něco hnědého v nose a v oku, byla by nejvhodnější návštěva veterinárního lékaře, aby morče vyšetřil. Může to být zánět dýchacích cest, skryté zranění atd. Hezký den. MVDr. Sandra Coufalová DoTh.

MVDr. Sandra Rozkolová

• Dobrý den, mám sedmiměsíční fenku křížence pudla a knírače. Do budoucna uvažuji o kastraci, ale názory na to, kdy by se měla provádět se liší. Je dostatečné podle Vašeho názoru nechat proběhnout pouze jedno hárání a hned vykastrovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, myslím si, že je nejvhodnější kastrovat feny po prvním hárání. Fenka pohlavně dospěje a kastrace po prvním hárání má určitý vliv na snížení rizika nádorů mléčné žlázy. Podle mé zkušenosti nechte fenku odhárat a za 2-3 měsíce po hárání je nejvhodnější doba k zákroku. Pohlavní orgány jsou tou dobou klidné, nejsou tolik prokrvené a zákrok se dobře provádí. Hezký den. MVDr. Sandra Coufalová DoTh.

MVDr. Sandra Rozkolová