Mephacentrum a. s.
Opavská 962, Ostrava

Zobrazit ostatní profily alergologů v okolí

Umístění: Mephacentrum a. s.

K MUDr. Salzmannovi jsem docházela několik let s dcerou, které diagnostikoval asthma bronchiale a nasadil léčbu. Ta neúčinkovala tak silně, jak předpokládal (později se stav již nezlepšoval a ani při medikaci nebyly spirometrické hodnoty v pásmu normy). MUDr. Salzmann mě, toho času gravidní v 37.TT, obvinil, že se výsledky nedostavují, protože dceři nepodávám léky. Dokládal toto své tvrzení záznamy v kartě pacienta. Poté, co jsem projevila nesouhlas, oznámil, že mě "nahlásí sociálce", protože zanedbávám péči o dceru a ohrožuji její zdraví.
Po opuštění ordinace jsem zažádala zdravotní pojišťovnu o výpis vydaných léků, který byl v pořádku a zhruba odpovídal době, po kterou dcera lék užívala.
Změnili jsme alergologa. Po 12 měsících sledování vývoje stavu byl dceři metacholinovým testem potvrzen středně těžký až těžký nález. Tento alergolog takový stav předpokládal s tím, že léčba je pravděpodobně slabá, proto málo účinná a nevede ke zlepšení stavu.
Za tím, jak je na tom nyní zdravotně má dcera, tedy není tolik špatné užívání léků, jako dle mého názoru spíše špatná diagnostika MUDr. Salzmanna.
Za mě tedy: MUDr. Salzmann sice vše možná vysvětlí, nicméně jeho sociální inteligenci hodnotím jako velmi nízkou a co se týká léčby a diagnostiky, nemohu ho s ohledem na výše uvedené doporučit.

Umístění: Mephacentrum a. s. Alergik

Rok a pul v teto ambulanci znamenal krok zpet a zanedbani alergoastmatickych projevu.Nebere uvahy a vysetreni jinych specialistu v potaz a zesmesnuje je...za me zcela nedoporucuji.Usmev neni vse a i ten se vytrati,kdyz PAN MUDr je po sluzbe v jinem zarizeni,to nas jako pacienty nemusi vubec zajimat!!!

S odbornymi znalostmi pana doktora jsem velmi nespokojena. Trpim potravinovou alergii. Projevuje se silnymi otoky v obliceji a krku. Na zaklade krevnich testu se alergiie nepotvrdila. Pan dr. Mi rekl ze zadne tabletky na to nejsou a kdyby se alergie znovu objevila mam si volat sanitku. A poslal me domu. Takze ja pana doktora doporucit nemuzu.

Pozor, pan doktor je velmi příjemný a milý to nepopírám, ale o odbornosti pochybuji. Diagnostikoval mi na základě náhodného nálezu celiakii! Bez biopsie, bez cíleného vyšetření autoprotilátek, s tím že gastroenterologa nepotřebuji a doporučil bezlepkovou dietu!!! Po následném vyšetření z mé vlastní iniciativy u jiného lékaře (samozřejmě při běžné stravě!) celiakii nemám.
Pane doktore, diagnostika a terapie celiakie do vaší kompetence nespadá. Bezlepková dieta je finančně velmi nákladná, dosti omezující a ne úplně chutná, (pomíjím možné komplikace samotné choroby), cejchovat pacienty touto dg bez řádného došetření je postup non lege artis.

Výborný alergolog,vždy pomůže,vysvětlí,vřele doporučuji.

S panem doktorem jsem velmi spokojená, chodím k němu už 2 roky, vždy je usměvavý, klidný, milý, vše vysvětlí a popřípadě si s vámi promluví i o vašich zdravotních problémech... Vůbec to není ten typ jako někteří doktoři - rychle napsat léky a pryč z ordinace... je velice trpělivý, mám s ním jenom dobré zkušenosti :-)

Souhlasím s předchozím hodnocením! Nejvíce mě překvapilo, jak dokáže věci vysvětlit a jakou ma trpělivost.

Sympatický lékař, který je klidný, vyrovnaný a vždy chce, aby se jeho pacient cítil zdravotně lépe. Vše vždy pěkně vysvětlí!